• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO models - moje dodatki do makiet

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Grzesiek zapytam - sprzedaż u Ciebie czy u Mateusza ?
Czekam na tego odwróconego kierowcę - myślę ,że będzie pasował na Ursusa C-330 od Daniela.
U Mateusza, Ursusa muszę skleić, wtedy zaprezentuję każdego kierowcę jak się komponuje z maszyną
Ile wersji kierowców planujesz
Maćku, nie wiem. Serio. Przyjdzie mi coß do głowy, albo ktoś coś podpowie, to robię.
Powiem skromnie: No ba! A tak serio, to raz mi się wydają przyzwoite te ludki, innym razem nieproporcjonalne... z drugiej strony wiele Preiserów ma pokracznie długie łapy...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Drodzy, dziś chciałbym zaprezentować mikropierda, wykonanego metodą trawienia z blaszki mosiężnej, na prośbę kolegi Adama z Kobylin... od razu wyjaśnię cóż to takiego. Ano drzwiczki do pieca.... składają się z trzech warstw blaszki - prostokątnej ramy, drzwiczek komory spalania i popielnika oraz zasuwek.... przewiduję wersję otwartą, tak, żeby można było oświetlić piec np pomarańczową diodą imitującą ogień. Póki co jest to efekt drugiego podejścia, poprzednie przetrawiłem za mocno.
PSX_20191022_115013.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
W sumie nie wiedziałem gdzie wrzucić moje zestawy kartonowe, które powstały dla celów prywatno-klubowych, a które, skoro są, postanowiłem udostępnić za "niewielką" opłatą szerszemu gronu modelarzy. Wkrótce wrzucę je jak ogłoszenie w dziale giełda i handel.
Chlewiki w różnych rozmiarach:
obora_001_r-03_XXL1.jpg obora_001_r-03_XL1.jpg obora_001_r-03_L1.jpg obora_001_r-03_M1.jpg obora_001_r-03_S1.jpg obora_001_r-03_XS1.jpg
Stodoły:
stodoła_001_r-02_w1.jpg stodoła_001_r-02_w2.jpg stodoła_001_r-02_w5.jpg stodoła_002_r-01_w1.jpg stodoła_002_r-01_w4.jpg
Domki:

domek_011_w1.jpg domek_011_w2.jpg domek_011_w4.jpg
domek_012_w2.jpg domek_012_w4.jpg
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
Jeszcze taki biurowiec powstał z myślą o postawieniu go w bazie transbudu...
To oznacza ze masz w planach budowę bazy Transbudu ? U mnie tez jest w planach taki projekt tylko wpierw muszę skończyć rozgrzebane tematy. Ale już pierwsze materiały i plany się materializują.:LOL:
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Kochani, wszystko co tu widzicie, będzie można kupić, przygotowywane są arkusze do wypalenia w tym tygodniu. Ceny pojawią się niebawem, w ogłoszeniach w dziale giełda i handel jest już oferta na domki, magazyny, stodoły i chlewiki. Tymczasem przygotowałem wizualizacje (i sprawdziłem, czy wszystko pasuje) dwa kolejne budynki:
budynek z małym biurem i wiatą:
wiata_001_r-01_w1.jpg wiata_001_r-01_w2.jpg wiata_001_r-01_w3.jpg wiata_001_r-01_w4.jpg
oraz budynek warsztatowo-garażowy. Będzie można nabyć każdą bryłę z osobna.

garaż_001_r-01_w1.jpg garaż_001_r-01_w2.jpg garaż_001_r-01_w3.jpg garaż_001_r-01_w4.jpg garaż_001_r-01_w5.jpg
mam nadzieję, że się podobają.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Fajnie by było jakby można zakupić gotowce. Należę do tych, którzy nie mają czasu a i zdolności modelarskie dość marne. Niemniej dołożę do zamówienia ;-) .
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
1: Czy jest możliwość zamówienia chlewików i stodoły z grawerem cegły? Czy deski to drewno, czy papier?
2: Czy masz w planie wypuszczenia budynków z prefabrykatów betonowych:
Były i są spotykane praktycznie wszędzie.
baza.jpg baza1.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
@avecez jak chcesz któregoś gotowca, to mogę zrobić
@Zbyszek fajne budy z prefabrykatów, w zasadzie nie miałem w planie, udostępniam to, co zrobiłem dla siebie i dla klubu, ale nie wykluczam. W sumie to proste rzeczy są, aczkolwiek trochę czasu mi brakuje. Zaraz niejeden z kolegów urwie mi głowę za zajmowanie się zn znów czymś innym, a nie np wózkiem sm42 :) Ale jeśli Ci zależy, wrzuć jakiś szkic z wymiarami. Postaram się zrobić.
W kwestii cegły - będę próbował, aczkolwiek pierwsze próby spaliły na panewce. Nie wiem, czy to kwestia tektury (dostarcza firma wypalająca), czy mocy lasera, ale miejscami za mocno przepaliło cegłę. Mam wprawdzie pomysł, by dogadać się z A&S bo wiem, że Sławek wypala formatki z cegłą. Jak się uda - możliwe nawet że na jego sklepie będzie można kupić (modelekartonowe.eu)
 

Młody_PKP

Użytkownik
Reakcje
16 8 1
Kochani, wszystko co tu widzicie, będzie można kupić, przygotowywane są arkusze do wypalenia w tym tygodniu. Ceny pojawią się niebawem, w ogłoszeniach w dziale giełda i handel jest już oferta na domki, magazyny, stodoły i chlewiki. Tymczasem przygotowałem wizualizacje (i sprawdziłem, czy wszystko pasuje) dwa kolejne budynki:
budynek z małym biurem i wiatą:
Zobacz załącznik 733010 Zobacz załącznik 733011 Zobacz załącznik 733012 Zobacz załącznik 733013
oraz budynek warsztatowo-garażowy. Będzie można nabyć każdą bryłę z osobna.

Zobacz załącznik 733014 Zobacz załącznik 733015 Zobacz załącznik 733016 Zobacz załącznik 733017 Zobacz załącznik 733018
mam nadzieję, że się podobają.
A koszt tego budynku warsztatowego to jaki jest przewidywany????
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Tak czułem, że żeby ruszyć budowlankę to jakiś architekt z jajami by się przydał:cool:

W mordę, żebym miał trochę więcej czasu:cry: od razu brałbym magazyn z rampą i budynek warsztatowy. W jednym płody rolne w drugim podnośniki i tokarki:love:
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
@Adam66 , nie narzekaj, ja też nie mam czasu, a wcale dużo czasu nie wymaga. w 1 dzień ogarniesz ;)
@Młody_PKP warsztat właśnie ustawiam na formatkach, więc pewnie wieczorem poznam cenę wypalenia, to i się podzielę
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Kartony się mozolnie wypalają, niestety są jakieś problemy przy oknach, więc postanowiłem podłubać w 3D. Oprócz wózka sm42, który wyglądał do niedawna tak (dziś przy nim podłubałem, ale nie zdążę wyrenderować - Piotrze, pokaże jutro):

sm42_wózek_01_r-06.jpg
jeden z kolegów poprosił mnie kupę czasu temu o wymodelowanie trawersu (trawersa?). Miał być model jednostkowy, wydłubany ręcznie, ale... może ktoś zechce mieć taki sam, zawsze to łatwiej wydrukować ponownie niż dłubać ręcznie ponownie... Ciekawi mnie co z tego wyjdzie. Pewnie lepszy efekt dałyby blaszki niż druk, no ale może będzie ok.
trawers_4m_r-01_001.jpg

trawers_4m_r-01_002.jpg

trawers_4m_r-01_003.jpg

I jeszcze przyszło mi do głowy uzupełnić zbiór postaci o antenkowego chłopa w 3 pozycjach (4 postać to nieco bardziej puszysty jegomość), czyli trzymający coś - może to być worek, kanka z mlekiem, kosz z ziemniakami - cokolwiek, drugi pchający taczkę, trzeci posilający się chmielnego lub jabłkowego pochodzenia trunkiem...
workers_001-004_rgb_0000.jpg

workers_001-004_rgb_0001.jpg

workers_001-004_rgb_0002.jpg

I jeszcze takie okno powstało - konkretnie pod makietę budynku kamienicy w Sopocie w skali 1:35. W H0 raczej nie wyjdzie :D
okno_sopot_01.jpg
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
16 8 1
Kartony się mozolnie wypalają, niestety są jakieś problemy przy oknach, więc postanowiłem podłubać w 3D. Oprócz wózka sm42, który wyglądał do niedawna tak (dziś przy nim podłubałem, ale nie zdążę wyrenderować - Piotrze, pokaże jutro):

Zobacz załącznik 735990 jeden z kolegów poprosił mnie kupę czasu temu o wymodelowanie trawersu (trawersa?). Miał być model jednostkowy, wydłubany ręcznie, ale... może ktoś zechce mieć taki sam, zawsze to łatwiej wydrukować ponownie niż dłubać ręcznie ponownie... Ciekawi mnie co z tego wyjdzie. Pewnie lepszy efekt dałyby blaszki niż druk, no ale może będzie ok.
Zobacz załącznik 735991
Zobacz załącznik 735992
Zobacz załącznik 735993
I jeszcze przyszło mi do głowy uzupełnić zbiór postaci o antenkowego chłopa w 3 pozycjach (4 postać to nieco bardziej puszysty jegomość), czyli trzymający coś - może to być worek, kanka z mlekiem, kosz z ziemniakami - cokolwiek, drugi pchający taczkę, trzeci posilający się chmielnego lub jabłkowego pochodzenia trunkiem...
Zobacz załącznik 735994
Zobacz załącznik 735995
Zobacz załącznik 735996
I jeszcze takie okno powstało - konkretnie pod makietę budynku kamienicy w Sopocie w skali 1:35. W H0 raczej nie wyjdzie :D
Zobacz załącznik 735999
Bęďzie opcja kupna Pana Zenka w formie kierowcy ?