• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO models - moje dodatki do makiet

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#83
Jedyny pojazd w H0 jakim dysponuje to 126p
To może Mateusz udostępnij jedną sztukę np. Maćkowi albo innym kolegom z działu samochodowego. ( w celu przetestowania )
Niech ktoś zrobi zdjęcie - wówczas zobaczymy jak to wygląda.
Wydaje mi się , że jednak ta masywność ciała Eustachego może nie zmieścić się w szoferce i wówczas trzeba będzie faktycznie go odchudzić ;)
Sam bym zakupił takie figurki - ale chciałbym wiedzieć czy będą się mieścić w szoferce.
Pozdrawiam
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.864 386 20
#84
Jedyny pojazd w H0 jakim dysponuje to 126p
No to rzeczywiście problem, bo do Maluszka to taki kierowca musiałby być w skali TT. Nawiasem mówiąc, to fajnie by było jakbyś takiego kierowcę dopasował do Maluszka.
Podeślij mi na PW Twój adres, to wyślę Ci jakieś wnętrze kabiny ciężarówki, mam tam jakieś wolne or Renault Magnum, a może i znajdę jakąś zbędną całą kabinę. Będziesz miał do testów.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.864 386 20
#85
obiecany koledze Andrzejowi kierowca autobusu jeszcze dziś trafi do Mateusza (@popowe). Chętnych zapraszam do zakupu bezpośrednio u niego.
Wariant przy kości, z łysiną. Będzie jeszcz szczuplejszy z włosami i w okularach słonecznych oraz ten sam z wąsami.
Pomyśl nad zrobieniem kierowcy do osobówki, takiego jadącego na wakacje, no i oczywiście dziewczyny jako pasażerki. Mam ochotę zapakować takie figurki do Maluszka od Brekiny. Mateusz zrobił już przyczepę kampingową to jeszcze figurki i będzie komplet wakacyjny z lat 70 ubiegłego wieku.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#86
Pomyśl nad zrobieniem kierowcy do osobówki, takiego jadącego na wakacje, no i oczywiście dziewczyny jako pasażerki. Mam ochotę zapakować takie figurki do Maluszka od Brekiny. Mateusz zrobił już przyczepę kampingową to jeszcze figurki i będzie komplet wakacyjny z lat 70 ubiegłego wieku.
Maćku, proszę o fotkę takich ludków z lat 70-tych. Robię listę z kolejką, bo się nagromadziło pomysłów i zaczynam zapominać :)
 

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
#87
Pozwolę sobie wrzucić kilka fotek kierowcy / producent nie znany/ w różnych modelach :
20181018_132912.jpg - VW Crafter
20181018_133414.jpg 20181018_133431.jpg 20181018_133452.jpg - MAN TGS M
20181018_134203.jpg 20181018_134309.jpg - URSUS
1539864921961.png
1539864940563.png
1539864964401.png
- SETRA
Moje uwagi :
1.VW - wysokość figurki nieco za wysoka.
2.Man - tutaj z kolei zbyt szeroko rozstawione ręce, co może utrudniać założenie kabiny
3.Ursus - tutaj jest O.K. Wedle mojej oceny fotel jest za daleko odsunięty od kierownicy
4.Setra - podobnie jak w p.2, natomiast pilotka/pasażerka chyba ujdzie- po założeniu budy nie będą rzucały się w oczy jej krótkie nóżki.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.864 386 20
#89
Wniosek jest jeden, trzeba narobić kilkanascie wariantów i dopasowywać... Prosciej byłoby gdyby producenci pojazdów pilnowali skali również kabin..
Niestety, kabiny są różnej wielkości i to nie raz bardzo różnej. Robiłem takie porównanie z Twoim kierowcą z pierwszych wydruków i właściwie pasuje jedynie do wielkości figurek z Preisera. Przy przymiarkach do kabin, jeszcze mieści się jako pasażer w Renault Magnum, jako kierowca już ciężko, a do innych kabin to trzeba go odchudzać, dopasowywać ręce i obcinać nogi. Takie moje poglądowe fotki.

Z figurkami Preisera:
Z ludkami Preisera.jpg


Jako pasażer i kierowca w Renault Magnum:
Z Magnumką.jpg W kabinie Magnum.jpg


Jako kierowca jakiegoś starszego niemieckiego ciągnika siodłowego:
W kabinie starszego Niemca.jpg

A jako kierowca Kenwortha to już jest totalnie za duży:
W kabinie amerykańca.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#90
W zasadzie nie wiem, czy zakładać nowy wątek, ale chyba będzie ich za dużo więc dodatki do modeli uznam za dodatki do makiet...
Na prośbę jednego z kolegów wydziergałem takie oto koła do Stara:
koła_star_r-02_002.jpg koła_star_r-02_001.jpg
Poszły do Mateusza, jak się wydrukują, pokażę. Jeśli wyjdą jak należy, wtedy będzie można u niego zamówić, jeśli oczywiście kogoś zainteresują.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#96
No właśnie. Skoro już Grzegorzu po nocach spać nie możesz to pomyśl nad tym bo trilexy faktycznie także miałyby wzięcie.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#99
Myślę że madrzjeszym pytaniem było by zapytać "czego Grzegorz nie jesteś w stanie zrobić?" ;) a tak nawiasem, te brekinkwe trilexy zle sa? Nie jestem znawca ciężarówek więc nie wiem.