• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO models - moje dodatki do makiet

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#21
Grześku pomysł super ;) Pałki i kaski z szybka bym zrobił jako osobne elementy nakładane na głowę. Trzymam kciuki za wydruki i idę męczyć swoje wypociny ;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#22
Grześku pomysł super ;) Pałki i kaski z szybka bym zrobił jako osobne elementy nakładane na głowę. Trzymam kciuki za wydruki i idę męczyć swoje wypociny ;)
Ależ oczywiście że pałki i szkło będą osobne, bo chyba byłby kłopot z wydrukiem pałki a i szkło nieprzezroczyste to chyba nie to :). Pomysł mam, by szkło zrobić cienkiej folii do bindowania, uformowanej na gorąco i dociętej do kształtu. A pałki to zwykłe druciki będą, w tej skali to cienizna będzie. Pewnie jakieś 0,3mm

Cieszę się, że się podobają, choć sam nie jestem w 100% zadowolony - muszę popracować nad Genomą, bo miejscami wykręca ich nienaturalnie. Nie żebym sqr...wieli żałował, niech ich boli... ale mogliby być bardziej naturalni. Chociaż zobaczymy jak to w skali wyjdzie. Mam obok postacie Preisera i tu naturalność pozycji zachwyca. Choć jestem na 100% pewny, że są to skany 3D z żywca zdjęte.
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#23
Zależy które Preisery ;) Kieeedyś robili duże rzeźby i je skanowali i skalowali w dół, nie wiem jak jest z obecnymi zestawami.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
#24
Postacie ZOMO-wców bardzo fajnie Ci wychodzą. Nie myślałeś może o zrobieniu kierowców do samochodów ciężarowych?
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#25
Maćku, nie myślałem szczerze mówiąc, ale to nie jakaś filozofia, zapodaj zdjęcia, za kilka dni wrzucę i będą. Najpierw jednak sprawdźmy czy kolega @popowe da radę wydrukować zomowców. Muszę ich tylko przeskalować, upakować w emaila i wysłać. A to nie takie proste, jak się robi miliard rzeczy na raz i nie umie skończyć jednej :D
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#26
Jako że dodatki do makiet to nie tylko 3d, które nota bene chwilowo mi zbrzydło, postanowiłem pokazać Wam moje niebywałe osiągnięcie w dziedzinie hodowli roślin i ogólnie pojętej botaniki.. Mam zaszczyt zaprezentować Państwu moje pierwsze kępy trawy - wyrosły przed chwilą. Jestem dumny i blady. Będę je przesadzał na moją dioramę kolejową służącą do prezentacji mojego taborku.
PSX_20180501_231749.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#27
Pozazdrościłem Maćkowi @Mafo i zrobiłem własną teczkę na wzór teczki Maćka z jego wątku o rc. Zwyczajnie zerżnąłem pomysł. Dla zabawy. Może gdzieś wykorzystam. Chwilowo się nie zanosi.
A jak już zrobiłem teczkę, to przyszło mi do głowy by wystrugać i parasol. Trochę koślawy, ale drucik byłtak cienki, że go penseta nie chciała złapać.
PSX_20180902_005934.jpg
PSX_20180902_014228.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
#30
Pozazdrościłem Maćkowi @Mafo i zrobiłem własną teczkę na wzór teczki Maćka z jego wątku o rc. Zwyczajnie zerżnąłem pomysł.
No i bardzo dobrze. Zawsze wychodziłem z założenia, że jak jest jakiś fajny pomysł na zrobienie gadżetu do modeli to trzeba się takimi pomysłami dzielić. Świetnie wyszedł Ci parasol. (y)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#31
D
No i bardzo dobrze. Zawsze wychodziłem z założenia, że jak jest jakiś fajny pomysł na zrobienie gadżetu do modeli to trzeba się takimi pomysłami dzielić. Świetnie wyszedł Ci parasol. (y)
Dzięki. Stożek wystrugany z odpadu żywicznego z odlewu. Bo akurat hipsu nie miałem pod rėką. :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#32
Poniżej efekt zmagań z modelem 3D kierowcy ciężarówki budowlanej, będzie jeszcze koleś w kasku, i kilku robotników na zewnątrz. Zobaczymy co tam wyjdzie w druku...
driver_r-001.jpg


zomowcy wyszli tak:
20180724_193356.jpg

20180724_193406.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#33
Pierwsze próbne figurki od Mateusza @popowe przyszły i muszę przyznać, że w naturze wyglądają rewelacyjnie. Pomalujemy, zobaczymy :)
Niemniej wydruk super! Zatem niniejszym składam podziękowania za poniesiony trud i podziwu godne zaangażowanie ;)
Teraz zapraszamna wątek z platformą 443z
PSX_20180905_121008.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#34
Witam,
na życzenie kolegów @Kempol i @Mafo powstały nowe wariacje kierowcy - w berecie z antenką. I uwaga - od razu powstają ludki w skali 1:87 oraz 1:100 - tak by się zmieściły w kabinie ciężarówki. Modele - jeśli ktoś zażyczy sobie posiadać takowe - będzie można zamawiać bezpośrednio u kolegi Mateusza @popowe.

driver_r-004.jpg
driver_r-003.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#35
Tak sobie pomyślałem, parząc na ursusa, którego pokazał kolega @Kempol , że mogę zrobić przyczepkę do traktora - taką typową, gdzie można przewieźć babę, albo świnię, albo obie... no i powstał pomysł owej baby - macie jakieś ciekawe foty, by kobiecinę oraz rydwan dla niej wyrzeźbić? Przyczepkę przygotowałbym jako fototrawioną z elementami drukowanymi.