• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO models - Żubr A80

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#21
no i tu jest kłopot, bo mam wrażenie, że nowsza kabina ma okna trapezowe z górną krawędzią skośną w górę, a starsza prostokątne
Jak chcesz zrobić Żubra A80 to polecam książkę Pana Wojciecha Połomskiego, dostępna jest aktualnie w sprzedaży. Znajdziesz tam sporo ciekawych informacji. Poniżej fotka okładki oraz przykładowa fotka ze strony 41 tej książki. Z tych zdjęć wynika, że w starszej wersji też są okna trapezowe.

IMG_3482.jpg IMG_3483.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#22
Jak chcesz zrobić Żubra A80 to polecam książkę Pana Wojciecha Połomskiego, dostępna jest aktualnie w sprzedaży. Znajdziesz tam sporo ciekawych informacji. Poniżej fotka okładki oraz przykładowa fotka ze strony 41 tej książki. Z tych zdjęć wynika, że w starszej wersji też są okna trapezowe.

Zobacz załącznik 555377 Zobacz załącznik 555378
Noszszsz faktycznie... dzięki Maćku. Na szczęście taka modyfikacja w modelu to 2 minuty więc świat się nie wali. a za polecenie książki dziękuję, wczoraj oglądałem kilka publikacji nt. przemysłu motoryzacyjnego epoki słusznie minionej i wyszło mi że chcę kupić książek na jakieś 400 zł :) ale chyba zaszaleję.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#23
Jakby co mam full zdjec i prawie wszystkie wymiary C303.
jakby co to się zgłoszę, aczkolwiek nie wiem, czy nie za lat kilkanaście, bo kolejka się robi. Właśnie dostałem zapytanie czy nie zechciałbym zrobić serii modeli do wtrysków... częściowo pokrywają się z moimi planami i choć miałem nie pracować już w tej branży, i wydawało mi się, ze jestem twardy jak skała, to jeśli bym mógł sobie zrekompensować wydatki na np modele kolejowe, materiały i narzędzia to zaczynam się łamać :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#24
W tej książce masz parę zdjęć więcej, także polecam. Ten tom (bo są cztery o Jelczu) kosztuje najmniej bo można go kupić już za około 35 zł.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#25
Materialy sie nie 'zepsuja'. Leza i czekaja na lepsze czasy. Ja tez mam tyle projektow, ze ciezko brac cos nowego. ;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#27
Żubrzyk posuwa się dalej. Wczoraj poprawiłem geometrię okien przednich i dodałem tylne. Dziś "wytłoczyłem" blachy kabiny nadając im grubość, dorzuciłem ramę i pakę. Oczywiście nie mogło obejść się bez wpasowania serwa i silnika oraz osi skrętnej ;) Serwo, o dziwo nie bardzo się mieści w poziomie, z kolei w pionie wypełnia prawie całą kabinę.

miłego oglądania...

.... bez oglądania - server error...
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#36
To tak jak ja, ostatnio robiłem cały dzień projekt na drugi dzień otwieram a tam du....a plik przed zapisem :(. To człowieka nerwicuje najbardziej i troszkę zniechęca. Ja swój plik poprawiłem i mam nadzieję że i tu "twój Żubr" cię nie pokona :D
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#37
Żubrówki ciąg dalszy...
ponownie poprawiony nosek, dołożony zderzak z halami i felgi - te umęczyły mnie trochę. Ale chyba wyszły nieźle.... Jak sądzicie?
żubr_v-03_000.jpg
żubr_v-03_001.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#38
Teraz widzę - zderzak za nisko, zbyt obły, haki za małe... a felgi minimalnie za wielkie
 

Ogur

Aktywny użytkownik
Reakcje
31 2 0
#40
Jako, że silnik wystaje na pace mógłbyś to w przyszłym waloryzowaniu modelu wykorzystać i obstawić go ładunkiem beczek co by go zamaskować
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 104
W robocie 1260
W robocie 24
W robocie 204

Podobne wątki