• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO model & TOLOLOKO - Polonez Truck

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#42
Nie wiem czy coś zrobiłes z tą przednia szyba ale teraz nie widzę aby była zbyt ostro pochylona. Może to po prostu widok z innej perspektywy, ale wyglada dobrze. I w ogóle teraz przód i cała bryła kabiny wygląda według mnie teraz bardzo poprawnie.
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#43
Widzę że dopracowałeś grill i że jest to grill z Poloneza 1500 Borewiczem zwanego. Jeżeli istniały Trucki z takim przodem, to były to raczej prototypy, do masowej produkcji wszedł Truck z grillem typu przejściówka i później Caro.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#47
Nie wiem czy coś zrobiłes z tą przednia szyba ale teraz nie widzę aby była zbyt ostro pochylona. Może to po prostu widok z innej perspektywy, ale wyglada dobrze. I w ogóle teraz przód i cała bryła kabiny wygląda według mnie teraz bardzo poprawnie.
Tylko wygiąłem słupki w łuk, zgodnie zresztą z sugestią kolegi Adama @adamwyt. Były tylko na sztukę zamarkowane, ale widać po tym, że nie raz jedna pierdoła potrafi zmienić cały odbiór modelu.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#49
Jest super. Jeszcze nie zapomnij o zaokrągleniach drzwi poniżej szyb. Zawsze byłem przekonany że Truck ma takie same drzwi jak regularny model. Jednak po przeglądnięciu zdjęć wygląda na to, że są nieco dłuższe i łuk przymyku od strony klamki jest wygięty w drugą stronę. Poloneza nie widziałem na żywo od kilku lat a na zdjęciach może to być trochę "przesadzone" przez obiektyw, więc ja też mogę sie mylić.:niepewny:

Reszta jest według mnie cud, miód, malyna (y)

DSC_5761.jpg

a.jpg

Dla porównania drzwi z trucka oraz ze zwykłego Poldka

drzwi-polonez-truck-drzwi-polonez-truck-2-2.jpg
drzwi-do-poloneza-przednie-lewe-mazowieckie-mniszew-sprzedam-476322635.jpg

Zdjęcia pochodzą z portali sprzedażowych oraz ze strony http://forum.polskiedostawczaki.pl/viewtopic.php?t=1808

P.s. Po zamieszczeniu posta zauważyem jeszcze jeden szczegół, ale myślę że to jest po prostu jeszcze niedokończone. Klapa maski pod szybą powinna być również zaokrąglona i`być oddzielona od szyby kawałkiem karoserii.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#50
Ano patrz. Na to nie zwrociłem uwagi, a nie pasowało mi coś dlatego póki co odłożyłem na pozniej robienie tylnej scianki. Zwłaszcza, ze jej kształt bedzie dopasowany do podwozia. Dzięki Adam. I dzięki wszystkim za pomoc i wyrazy uznania. Motywują!
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#51
Kiedyś na TVN był program o gościu który odrestaurowywał takiego, wydaje mi się, że mówili, że drzwi w Tracku są takie same jak w wersji 3d cupe.
A więc nieco dłuższe niż w standardowym polonezie. Na TVN player gdzieś to jest poszukam.
 
Reakcje
17 0 0
#53
popowe prawdę prawi...
"mądrzy" ludzie wpadli na pomysł aby wyprodukowane nadwozia polonezów cope które nie cieszyło się tak dużym powodzeniem ciąć na tacki
teraz wersja poloneza cope to biały kruk osiągające ceny kilkudziesięciu tysięcy
Ja również czekam na reaktywację polskich modeli od Tola
nawet coś jeszcze mi zostało co widać na zdjęciu...
a na poloneza czekam szczególnie... i nie tylko w wersji track
przedstawiony na zdjęciu egz. z 1980r. należy do mnie
reaktywacja zajęła mi około 8 miesięcy

Panowie jak będzie trzeba złapać jakiś wymiar służę pomocą



243.jpg
P242.jpg
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#54
... a na poloneza czekam szczególnie... i nie tylko w wersji track
przedstawiony na zdjęciu egz. z 1980r. należy do mnie
reaktywacja zajęła mi około 8 miesięcy



Zobacz załącznik 604300
Kurde był kiedyś taki temat "Pochwal się czym jeździsz" czy coś w tym stylu i też go "wcięło" jak wiele innych ciekawych tematów z tego forum.
Przydałby się taki temat i chyba takowy zaraz założę :)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#56
Kurde był kiedyś taki temat "Pochwal się czym jeździsz" czy coś w tym stylu i też go "wcięło" jak wiele innych ciekawych tematów z tego forum.
Przydałby się taki temat i chyba takowy zaraz założę :)
Tak. Był taki temat w Gadkach szmatkach. Nie obraź się, ale jeden z glupszych.
Coś na zasadzie wywiadu środowiskowego starej szkoły SB. Jak w pierwszej klasie podstawówki. Gdzie pracuje tatuś, co robi mamusia. Ja jeżdżę tiko w benzie . Przeszedł Full remont ma nowe radio, ale wozi starą Starą . Kolor ma srebrny.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#58
Czym jeździsz...w słoneczne weekendy ;-)
Już stworzyłem taki temat, więc pokaż tam więcej zdjęć tego pięknego Poloneza bo wygląda piorunująco (y)
http://forum.modelarstwo.info/threads/pochwal-się-czym-jeździsz-czyli-nasze-pojazdy-w-1-1.44057/

Tak. Był taki temat w Gadkach szmatkach. Nie obraź się, ale jeden z glupszych.
Coś na zasadzie wywiadu środowiskowego starej szkoły SB. Jak w pierwszej klasie podstawówki. Gdzie pracuje tatuś, co robi mamusia. Ja jeżdżę tiko w benzie . Przeszedł Full remont ma nowe radio, ale wozi starą Starą . Kolor ma srebrny.
Zbyszek dla mnie i zapewne wielu jest to temat tak samo interesujący jak nasze modele, ale każdy ma swoje spojrzenie na takie kwestie.
Dla mnie w dziale kolejkowym jest też według mnie mnóstwo "głupich" tematów, i po prostu się tam nie udzielam ani nie śledzę ich.

P.S.
Póżniej poprosimy moderatora aby te nasze "off topowe" wpisy usunąć z tego tematu kolegi @Astro
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#59
Mnie dziwi jedna rzecz: nie ma jeszcze gotowego modelu, cena jest nieznana a dużo osób deklaruje 100% zakup :)
I to jest ciekawe. Sam fakt, że ktoś deklaruje chęć posiadania daje dużo pozytywnej energii, by to w ogóle robić. Co do ceny: deklaracja a zakup to nie to samo. Jak cena bedzie za wysoka to wkład pracy się nie zwróci. Celowo nie mówię o zysku, bo w moim przypadku nie ma na to szans. Nie robię dla pieniędzy. Gdy robię to samo dla innych odbiorców niż modelarze, zarabiam i to dużo, ale czasem muszę zrobić sobie odskocznię.
Idąc dalej, jakbym wyceniał roboczogodziny, to albo byście pukali się w czoła na widok cennika, albo musiałbym uruchomić produkcję na kilkadziesiąt tysięcy modeli rocznie. Tylko po co mi to?
Wracając do tematu. Tutaj reguły ustala Tolo, bo to jego inicjatywa. Regularnego poldka deklarował reaktywować. Ja i tak zrobię swojego. Ale nie teraz. "Kiedyśtam".
Po pierwsze muszę dopiąć skarpetę, potem nyskę, potem, jak już Tolo opchnie swoje żuberki, ja skończę mojego w krótkiej serii. Wczesniej jednak ruszę stary 66 i gazy do eszelonu PRL oraz coś nowszego dla eszelonu z 5 epoki. Ale wszystko po to, by nie zarabiać, a dobrze się bawić. A jak ktoś kupi, to tylko się będę cieszył.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#60
Mnie dziwi jedna rzecz: nie ma jeszcze gotowego modelu, cena jest nieznana a dużo osób deklaruje 100% zakup :)
To się nazywa "fanatyzm" posiadania modeli samochodów z okresu PRL-u i ja do takich "fanatyków" się zaliczam, i muszę mieć taki model Poloneza :p Biorę w ciemno bo taka "załoga" jak Tolo i Astro na bank stworzy zajefajny model. Są skazani na sukces ! :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 1260
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 9

Podobne wątki