• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO model & TOLOLOKO - Polonez Truck

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#1
Witam wszystkich w imieniu własnym i Pana Anatola (@TLLK )
Jako że nawiązaliśmy wspópracę w zakresie produkcji modeli , chcemy zaprezentować nasz pierwszy wspólny projekt (i mam nadzieję, że nie ostatni)
Współpraca nasza ma polegać na podziale prac zgodnie z następujacą zasadą: ja zajmuję się stroną wirtualną modeli, czyli modelowaniem, przygotowaniem do druku, przygotowaniem plików pod blaszki oraz ewenualne kalki, a Pan Anatol zajmie się fizyczną stroną projektu, czyli obróbką wydruku, przygotowaniem form, odlewów, malowaniem i składaniem. W tym ostatnim być może i ja pomogę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Niektóre modele mamy w planie oświetlić, z czym radzę sobie nienajgorzej, więc pewnie sam się tym zajmę. Modele będą już na etapie projektu przygotowywane pod oświetlenie, być może zostaną wyposażone w skrętne osie oraz podwozia pod car system / rc. Póki co jednak zaczynamy od modelu statycznego, by dotrzeć współpracę. Na pierwszy ogień tytułowy Polonez Truck - edycja z podwójnymi okrągłymi światłami. zapraszam do śledzenia i dyskusji.
polonez_truck_r-002_01.jpg
polonez_truck_r-002_02.jpg
polonez_truck_r-002_03.jpg
polonez_truck_r-002_04.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#4
To świetna wiadomość i super pomysł na taką współpracę(y) Młodość i świeżość techniczna oraz pracowitość Grzesia w połączeniu z doświadczeniem, wiedzą oraz zapleczem technicznym P. Anatola dobrze się zapowiada. Dowodem na to jest ten projekt Trucka. Będzie z zabudową czy tylko z paką? Już zapisuję się na 2 szt. i 3mam kciuki za powodzenie projektu i owocną współpracę ku naszemu zadowoleniu:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#5
Pomysł świetny i trzymam kciuki. Tylko... Obserwując polskie firmy próbujące produkować, albo też produkujące modele z polskiej PRL-owskiej rzeczywistości idą dziwną drogą, którą i Wy zamierzacie podążać. Zamiast zrobić model zwykłego Poloneza, na którego (wg mojej wiedzy) jest/będzie większe zainteresowanie to zaczynacie od modelu Truck-a. Boję się, że produkcja nie zwróci się i będzie trudno o kolejne modele. Czyż nie lepiej jest zrobić model, który sprzeda się w dużo większej ilości, zarobić na nim i zainwestować w kolejne modele? Obym się mylił i moje wątpliwości były bezpodstawne...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#6
To świetna wiadomość i super pomysł na taką współpracę(y) Młodość i świeżość techniczna oraz pracowitość Grzesia w połączeniu z doświadczeniem, wiedzą oraz zapleczem technicznym P. Anatola dobrze się zapowiada. Dowodem na to jest ten projekt Trucka. Będzie z zabudową czy tylko z paką? Już zapisuję się na 2 szt. i 3mam kciuki za powodzenie projektu i owocną współpracę ku naszemu zadowoleniu:)
Dzięki wielkie. Owszem bedzie i paka i zabudowa. Bedzie też prawdopodobnie wersja z prostokątnymi światłami. Fajnie byłoby też mieć taką z przodem jak Caro/Atu. Generalnie cały przekrój...
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#7
Pomysł świetny i trzymam kciuki. Tylko... Obserwując polskie firmy próbujące produkować, albo też produkujące modele z polskiej PRL-owskiej rzeczywistości idą dziwną drogą, którą i Wy zamierzacie podążać. Zamiast zrobić model zwykłego Poloneza, na którego (wg mojej wiedzy) jest/będzie większe zainteresowanie to zaczynacie od modelu Truck-a. Boję się, że produkcja nie zwróci się i będzie trudno o kolejne modele. Czyż nie lepiej jest zrobić model, który sprzeda się w dużo większej ilości, zarobić na nim i zainwestować w kolejne modele? Obym się mylił i moje wątpliwości były bezpodstawne...
Maćku, prawda jest taka, że nie ma problemu, by powstał i podstawowy model i będę cisnął, bo docelowo marzy mi się mieć całą polską motoryzację. A czy truck się opłaci? Myślę że tak, bo niejeden zechce mieć i taki model, obok podstawowego. Druga sprawa jest taka, że i tak zapotrzebowanie u Tola przekracza możliwości produkcyjne. Zresztą nie tylko u niego. To nie fabryka, która tłucze partie po 5000 modeli. To manufaktura na kilkadziesiąt sztuk, więc inwestycja jest stosunkowo nieduża.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#8
To manufaktura na kilkadziesiąt sztuk, więc inwestycja jest stosunkowo nieduża.
Nie chodzi mi o wielkość inwestycji. Patrząc na nasz rynek modelarski boję się, że produkcja spali na panewce, tak jak i większość do tej pory wyprodukowanych modeli. Pomimo moich złych przeczuć trzymam kciuki za powodzenie i sam z chęcią kupię taki model, a może i kilka. Wiesz... moim cichym marzeniem jest, aby w Polsce była podobna sytuacja na rynku modeli jak jest np w Czechach, nie mówiąc już o Niemczech. Może moje marzenie kiedyś się spełni i będzie można bez problemu kupić model samochodu produkowanego w Polsce w czasach socjalistycznych.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#10
Świetna inicjatywa i trzymam kciuki za Was (y) Od razu zamawiam dwa takie Polonezy truck-i. Proszę stwórzcie taką listę aby pózniej nie było problemów tak jak to było z Syrena od Adama ;)
Co do tego co pisze Mafo to również wydaje mi się, że powinniście wystartować z "normalną" wersją osobową a dopiero potem tworzyć "hybrydy", które powstały znacznie póżniej niż wersje podstawowe.
Tak czy siak ja chcę mieć zapewnienie, że 2 sztuki takiego modelu na pewno będę mógł od Was kupić ;)
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#12
Pomysł świetny i trzymam kciuki. Tylko... Obserwując polskie firmy próbujące produkować, albo też produkujące modele z polskiej PRL-owskiej rzeczywistości idą dziwną drogą, którą i Wy zamierzacie podążać. Zamiast zrobić model zwykłego Poloneza, na którego (wg mojej wiedzy) jest/będzie większe zainteresowanie to zaczynacie od modelu Truck-a. Boję się, że produkcja nie zwróci się i będzie trudno o kolejne modele. Czyż nie lepiej jest zrobić model, który sprzeda się w dużo większej ilości, zarobić na nim i zainwestować w kolejne modele? Obym się mylił i moje wątpliwości były bezpodstawne...

Maćku! Mój stary dobry Polonez z TOLOLOKO trzyma poziom wizualny i mogę go dla Ciebie wykonać! Ostatnie sztuki jakie wykonałem 3 lata temu nawet na Ebayu się nie pojawiły!

Dziękuję wszystkim za pozytywne przyjęcie naszej inicjatywy.
Dołożę starań i będę eksplorował w pozytywnych złożach zgromadzonego doświadczenia.
Model będzie także ewoluował ku nowszym wersjom a wspólne doświadczenia procentować innymi atrakcyjnymi propozycjami.

wasz
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#13
Maćku! Mój stary dobry Polonez z TOLOLOKO trzyma poziom wizualny i mogę go dla Ciebie wykonać! Ostatnie sztuki jakie wykonałem 3 lata temu nawet na Ebayu się nie pojawiły!

Dziękuję wszystkim za pozytywne przyjęcie naszej inicjatywy.
Dołożę starań i będę eksplorował w pozytywnych złożach zgromadzonego doświadczenia.
Model będzie także ewoluował ku nowszym wersjom a wspólne doświadczenia procentować innymi atrakcyjnymi propozycjami.

wasz
A tylko dla Mafo możesz je wykonać czy ja też mogę się na takowy model Poloneza załapać?
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#14
Ja Chłopaki nie rozumiem. Miałem w ofercie 120 modeli. Zapomnieli czy co?
Dla na przykładu:
dźwig Star 25 wymaga ode mnie rekolekcji ale go kurna WZNOWIĘ!

Syreny, Warszawy, Żuki, Nysy, Polskie Fiaty, Stary, Jelcze .... ...

Zapraszam Was!

:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#16
Ja Chłopaki nie rozumiem. Miałem w ofercie 120 modeli. Zapomnieli czy co?
Takie zycie... Zapomina sie szybko
Kolego... Nie zapomina się...
Maćku! Mój stary dobry Polonez z TOLOLOKO trzyma poziom wizualny i mogę go dla Ciebie wykonać! Ostatnie sztuki jakie wykonałem 3 lata temu nawet na Ebayu się nie pojawiły!
To wiem Anatolu i mam parę Twoich modeli, a jeden z tych ostatnich Polonezów stacjonuje u mnie. Wiesz że ja Twoje modele cenię i z chęcią kupię kolejne, także drugiego Poloneza biorę w ciemno.
Taka mała fotka, dla Ciebie Anatolu, tak na szybko:

IMG_4586.jpg
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#18
Model zapowiada się miodnie. Kooperacja tak aktywnego modelarza z drugim, doświadczonym jak nikt inny wśród polskich produktów, nie może się nie udać. Po prostu skazani na sukces (y)
Maćku! Mój stary dobry Polonez z TOLOLOKO trzyma poziom wizualny i mogę go dla Ciebie wykonać!
Jeżeli to możliwe, to ja też chciałbym takiego "starego, dobrego"
Proszę stwórzcie taką listę aby pózniej nie było problemów tak jak to było z Syrena od Adama ;)
Przepraszam, że trochę nie na temat, ale
wywołany do tablicy od razu odpowiem. Problemem u mnie nie była lista, bo Syrenek finalnie będzie na tyle że wszyscy którzy się w jakikolwiek sposób na czas zadeklarowali, będą je mogli kupić. Żadnej oficjalnej listy kolejkowej nie robiłem ale wszystko mam zanotowane. Jedynymi problemami u mnie są moce przerobowe i brak doświadczenia czego na pewno p. Anatolowi nie brakuje. Ja modelarstwem zajmuję się dopiero od 3 lat okazuje się że nie zawsze to co sobie ubzduram w głowie wychodzi dobrze w praktyce.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 1260
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 9

Podobne wątki