• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ASTRO model & TOLOLOKO - Polonez Truck

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Minął ponad rok, czy wasz projekt Poldka nadal żyje?
A co do odlewania z żywicy przezroczystej to jak pisałeś Daro forma czyli też model matka musi mieć idealnie gładką powierzchnię i żywica musi być dobrze odpowietrzana! Owiewka którą załączam wygląda bardzo dobrze więc da się! Też myślę o odlewaniu z tej żywicy, a przy modelach osobowych zrobiłbym cały model przezroczysty, bo przy takich małych wymiarach tylko w ten sposób otrzymamy dobry model. Chyba że komuś uda sie odlać takie cienkie słupki A poloneza i jeszcze oczyścić je z nadlewek, w co wątpię. A ładny Polonez na pewno jest wyczekiwany, bo model Tola, który jest nawet obecnie dostępny na Alle już raczej nie spełnia obecnych standardów.
Co do plasteliny - to jest to jaknajbardziej materiał modelarski, sam używam, a prototypowe modele aut w skali 1:1 równiez powstają z plasteliny!
 

Załączniki

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
Sporo osob ma watpliwosci co do tego co tu na forum pisze. A ja to po prostu wiem bo przerabialem wszystkie te rzeczy w realu. Tez bym robil to jako calosc z przezroczytesj zywicy. Kiedys @Shepard mial taki wypust Stara 28 (APM Pracownia Modelarska):

APM_Star28.jpg


Zrodlo: http://www.polimedia.pl/apm/Projekt_star28_29.htm

A tu tak do poczytania:
http://twinn.pl/?idd=15&poz=ml1&show=all&rok=2016&page=20&id=36&idd=15&poz=ml1
"Pozornie prosta geometria kabiny, jest dość skomplikowana i jej poprawne wykonanie w małej skali, jest trudne. (Bardzo cienkie słupki, duże okna i panoramiczna szyba przednia, przy tradycyjnym wykonaniu - wymagałyby sporych kompromisów i przeskalowania). Zainspirowało nas to do zastosowania rozwiązania dotąd nie stosowanego w tego typu projektach: kabina Stara została podzielona na trzy części: pas dolny, pas górny (okien) i dach. Dach oraz dolną część wykonujemy ze standardowego, nieprzezroczystego poliuretanu, natomiast pas "okienny" - to odlew przezroczysty. Rozwiązanie takie pozwala na skalowe odwzorowanie słupków i prawidłową geometrię przedniej szyby: powierzchnie okien nie są "zapadnięte" jak w projektach tradycyjnych. Podczas malowania - są po prostu maskowane (metoda znana bardzo dobrze modelarzom wykonującym np. kabiny modeli samolotów)..."
 
Ostatnio edytowane:

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Tak, shepard to była klasa, szkoda że już nie ma jego modeli. Sam zamawiałem u niego odlewy jak jeszcze własnych nie robiłem.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Piotrze, model w poczekalni. Jak wiele innych rozgrzebanych. Wrócę do niego jak zamknę podwozie rosomaka, detale do konwersji SM42 i syrenę bosto. Czasu, by porządnie przysiąść brak. Z doskoku mogę dłubać, ale nie model 3d.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 1260
W robocie 24
W robocie 51
W robocie 204
W robocie 9

Podobne wątki