• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa ASTRO buduje makietę na strychu

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
@Astro rzeczywiście chyba nawet czytałem ten wątek bo mi te "CNC3018 Pro" w pamięci utkwiło. Tak właśnie skłaniałbym się ku takiej, tylko nie wiem jak z żywotnością. Musiałbym doczytać.
 

Reduced

Aktywny użytkownik
Producent
Reakcje
387 0 0
@Astro rzeczywiście chyba nawet czytałem ten wątek bo mi te "CNC3018 Pro" w pamięci utkwiło. Tak właśnie skłaniałbym się ku takiej, tylko nie wiem jak z żywotnością. Musiałbym doczytać.
Boże uchowaj od 3018. Ani to nie trzyma wymiarów, ani nie jest zbyt żywotne. O obróbce skrawaniem nie wspomnę. Oczywiście, jakiś czas popracuje, fajnie jest się na tym czegoś nauczyć, ale szczerze powiedziawszy nigdy nie zaryzykowałbym ponownego kupna. W zależności od funduszy opcji jest kilka, bo rynek tanich ploterów się rozwija. W przypadku 3018 trzeba pamiętać, że to, co jest do wszystkiego, jest też do niczego.

Przerobiłem w swoim krótkim życiu trzy plotery frezujące, dwa tnące, kilka drukarek filamentowych i żywicznych i niestety - za jakością pracy idzie też cena a ta jest często zaporowa dla hobbysty.
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
@Survive90 Ale masz wyczucie czasu z tym postem, godzinę temu zamówiłem 3018 PRO :D Pytanie czy właśnie miałeś pro czy zwykłe? Jakie są inne alternatywy? Mnie bardziej interesuje proste cięcie laserem typu kwadraty, prostokąty, to chyba raczej powinno być ok? Wiadomo, to jest sprzęt za mniej niż tysiak, nie ma porównania do ploterów za 20K.
 

Reduced

Aktywny użytkownik
Producent
Reakcje
387 0 0
Pocieszyliście mnie jak cholera, wczoraj zamówiłem...
Myślę, że nie powinniście się martwić na zapas. Tak jak mówiłem: na 3018 można się pewnych rzeczy nauczyć i przy chwili wolnego czasu na rozpracowanie odpowiednich parametrów obróbki, cierpliwości i przede wszystkim świadomości tego co chce się osiągnąć 3018 powinien spełnić swoje zadanie.

Ostatecznie skończyło się u mnie na budowie własnego plotera frezującego z elektrowrzecionem 4kW, rozpoczęciu budowy własnego plotera laserowego, złożeniu własnej drukarki filamentowej.

Generalnie tak jak mówiłem, tanie sprzęty to nie tragedia dla hobbysty o one będziecie mieć cierpliwość. Pamiętać należy, że nie ma złych sprzętów, o ile człowiek nauczy się z nich czerpać ile wlezie. Pokora, cierpliwość i chęć, Panowie, a wszystko będzie dobrze ;)

Kończymy, żeby nie wprowadzać @Astro OffTopu w temacie ;)
 

Podobne wątki