• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa ASTRO buduje makietę na strychu

wroc67

Aktywny użytkownik
Reakcje
2.512 3 0
#62
Koledzy, czy macie jakiś patent na wnętrze tunelu? Kilka ich planuję, chcę by były wyłożone kamieniem, a w dodatku oświetlone,, a że są sklepione kolebką i w dodatku skręcają, więc poszukuję elastycznego materiału który będę mógł dopasować do krzywych płaszczyzn i nie zrujnuje moich finansów. Plan jest by fragmenty góry były ściągane jako rewizje do czyszczenia torów, wymiany diod itp, a wyglądać muszą dobrze, bo chciałbym zrobić przejazdy z kamerką.
Ja kwesti
Drugie pytanie - czy występują w Polsce tunele kolejowe drążone w skale? bez wzmocnienia?
Plan mam by zrobić małą stację nawiązującą mocno do Polanicy-Zdrój, z tą różnicą, że naprzeciw dworca, po drugiej stronie nie będzie skarpy w górę, tylko droga. A nad tunelem postawię zamek. Średniowieczny. No ale to śpiewka przyszłości. Najpierw tunele. Ktoś? Coś?
Dzień dobry
Ja w kwestii pierwowzoru , myślę że dużo lepszym przykładem będzie stacja Długopole Zdrój. Wyjazd z tunelu bezpośrednio na peron. Pozdrawiam
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#65
Pozazdrościłem koledze @tomekkor eksperymentu z barwieniem tłucznia i wróciłem sam do tematu. Kiedyś użyłem pigmentu na tłuczeń firmy heki (chyba) który miał lekki fioletowy odcień i wyglądał okropnie, nawet po pudrowaniu. Jednak zabarwiony pigmentami w trzech odcieniach po wikolowaniu zbladł, kolor "oklapł" że się tak wyrażę, no i zepsuł mi zabawę. Dziś postanowiłrem szary tłuczeń lekko rozjaśnić i ocieplić farbą akrylovą vallejo. Póki co jest nieźle, choć wydaje mi się, że sam tłuczeń jest za gruby. Kupiłem sporą ilość jako dedykowaną do skali h0, a mogłem wziąć przeznaczony dla tt... może wystarczy przesiać?
Oryginał:
PSX_20201009_030556.jpg

Po barwieniu
PSX_20201009_030605.jpg

Po zmieszaniu
PSX_20201009_030612.jpg

I na torach...
PSX_20201009_030623.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#67
Dziś kolejny wieczór tłuczniowego szaleństwa, czyli barwienia, przesiewania i mieszania odcieni. Postanowiłem pokombinować z testerami farb ściennych. Z odrobiną akrylowej czerni udało mi się uzyskać 5 odcieni szarości (jeszcze 45 i nakręcę film dla znudzonych mateczek) i efekt jest imponujący w mojej opinii. Dla porównania kupiłem dziś woreczek szutru z heki, nieco innego niż ten co miałem wcześniej. Przyznać nieskromnie muszę, że ten przecież mój ulubiony producent modelarski wypadł gorzej niż moja amatorszczyzna. I drożej. 500g za ponad 30 zł. Mi wyszło 500g za ok 8 zł. O ile na jedną dioramkę nie warto się bawić , o tyle przy makiecie z 48 metrami torów czterokrotne przebicie robi różnicę. A czasu ta zabawa pochłanie niewiele. Napiszcie co sądzicie.

PSX_20201009_234615.jpg
PSX_20201010_000937.jpg
PSX_20201010_001008.jpg
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#78
@stare tory. Walką gigantów można nazwać i Real vs Barcelona. Nie doszukiwalnym bym się dosłowności w tym wyrażeniu.

Ja po prostu widzę dwóch bardzo uzdolnionych budowniczych makiet którzy wg mnie stworzą jedne z lepszych makiet na tym forum. Stad tez użycie takiego sformułowania:)
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#80
Dziś kolejny wieczór tłuczniowego szaleństwa, czyli barwienia, przesiewania i mieszania odcieni. Postanowiłem pokombinować z testerami farb ściennych. Z odrobiną akrylowej czerni udało mi się uzyskać 5 odcieni szarości (jeszcze 45 i nakręcę film dla znudzonych mateczek) i efekt jest imponujący w mojej opinii. Dla porównania kupiłem dziś woreczek szutru z heki, nieco innego niż ten co miałem wcześniej. Przyznać nieskromnie muszę, że ten przecież mój ulubiony producent modelarski wypadł gorzej niż moja amatorszczyzna. I drożej. 500g za ponad 30 zł. Mi wyszło 500g za ok 8 zł. O ile na jedną dioramkę nie warto się bawić , o tyle przy makiecie z 48 metrami torów czterokrotne przebicie robi różnicę. A czasu ta zabawa pochłanie niewiele. Napiszcie co sądzicie.

Zobacz załącznik 760027 Zobacz załącznik 760028 Zobacz załącznik 760029
Przyznam szczerze, że Twoja własna produkcja szutru wygląda bardzo interesująco i - jak dla mnie - lepiej niż zaprezentowany na zdjęciu Heki. Chętnie poznam instrukcję jak i z czego dokładnie to zrobiłeś?
 

Podobne wątki