• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Asortyment osobówek 1:87 a wiek odbiorców

orety

Nowy użytkownik
Reakcje
62 0 0
#1
Cześć

Tak sobie rozmyślałem ostatnio... Czy asortyment dostępnych aut osobowych w skali 1:87 będzie się zmieniał wraz z wiekiem odbiorców? Różne firmy zazwyczaj produkują auta które obecnie są na rynku a niektóre firmy takie jak Brekina prawie wyłącznie wozy z lat 60 co jest straszną szkodą (dla mnie) bo mają fajną jakość i zawsze ubolewam że nie mają aut z lat 80 i 90 w asortymencie, które szczególnie sobie cenię. Myślicie że to się zmieni w przyszłości? Na fali sentymentu firmy zaczną produkować auta w momencie, kiedy staną się dostatecznie stare, kultowe. Widzę to tak, że głównym odbiorcą tych modeli w większości są niemieccy faceci koło 50 60 (może generalizuje, byłem w Niemczech na kilkunastu wystawach H0 w ostatnich latach i takie jest moje ogólne wrażenie) i też niejako to co zostanie wyprodukowane to to co zazwyczaj było w przeszłości popularne w Niemczech lub ma wartość sentymentalną dla tych osób - to co poruszało się po ulicach w ich latach dzieciństwa / młodości i jest dla nich atrakcyjne...

Jest wiele ciekawych modeli wyprodukowanych oryginalnie w latach 80/90 które wtedy były współczesne, lecz brakuje mi zawsze większego rozstrzału po markach aby i coś japońskiego było i włoskich, francuskich, angielskich i amerykańskich aut więcej - może tak się stanie kiedy obecni 20/30/40 latkowie będą juz dziadkami i auta z lat dzieciństwa/ młodości wejdą do obiegu w większej ilości?


IMG_3062 copy.jpg