• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Armatohaubica KRAB i WR 40 Langusta na Jelczu 662 z TOLOLOKO

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#1
Witam.
Już wkrótce będziemy mogli uzupełnić kolekcje polskich pojazdów wojskowych w skali 1:72 o Kraba i o WR40 Langustę na Jelczu 662.
Nawiązana współpraca z HSW nabiera rozpędu.

KRAB HSW TOLOLOKO 2.jpg

WR 40 Langusta HSW TOLOLOKO.jpg
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#2
Zapodaję zdjęcia modeli z serii przedprodukcyjnej.

Modele dostarczyłem do HSW na targi MSPO 2012.
Spotkałem Pana Prezydenta ;) ... z daleka , ale jednak!





POZDRAWIAM!
Wasz Tolo
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#4
Tia... ktoś też robi Jelcza z Fauna.

W Languście najbardziej jestem dumny z grila. Poprzeczki wklęsłe i wypukły napis JELCZ. Moja frezarka męczyła się 16 godzin. Zbierała po 0,05 mm.
Ja zanim do tego doszedłem straciłem tydzień prób i eksperymentów.
 

klepa79

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Ale jak na dzień dzisiejszy to nie ma ale czy będą w listopadzie, Polsce to rożnie bywa, sami wiecie. Ten projekt to ma już dobre lata i był tyle razy wdrażany w życie jak na razie bez skutku, ale modelarstwo to inny temat, wiedz w modelarstwie może już być, przepraszam za zamęt zamykam temat.:)
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#14
TOLO robi modele sprzętów, które były, są, lub wchodzą na stan uzbrojenia Wojska Polskiego.
Krab, Rak, Rosomaki, Langusta, Honker, Stary, Jelcze, Twardy ... może dojdą Dziki i Żubry (współczesne) bo nad tymi staruszkami z JELCZA Laskowic w H0 troszkę się posiedziało i ... może także będą? Wiecie, te A80...

Ze sci-fi występują u nas jedynie Rosomaki z kontenerami-wyrzutniami pocisków Hitfist na standardowej wieży Hitfist. Ale może Sejm da naszej Armii trochę kasy - bo wydaje mi się to sensowne dozbrojenie transporterów.
Staną się bardziej agresywne :)
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#15
W nowej serii Krabów są już osłony harmonijkowe lufy i dopracowane dalsze detale.
Na blaszki od zapracowanego kooperanta-szyfranta-dywersanta pod pseudonimem "wm23" CZEKAM NADAL....
 

Voycik

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Tolo... Pieniądze na armię są, bo ustanowione konstytucyjnie. Jest to 1,5% PKB, czyli nie mało. Poza tym możliwe jest zawsze dodatkowe wsparcie na wydatki celowe, inne i w działalności armii na przestrzeni czasu nie przewidziane. Jednak jak sam zapewne zauważyłeś, przez ostatnie kilkanaście miesięcy można było usłyszeć o przynajmniej kilku sprawach, w których postępowanie przetargowe było nie do końca jasne. Mnie osobiście krew zmroziła wiadomość o przetargu w GROMIE, który był ustawiony. Pieniądze wydano, a otrzymany sprzęt nie spełniał podstawowych wymogów. Więc fundusze sa, a także cheć zmian, ale tam gdzie ogromne fundusze państwowe, tam również oszustwa.
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#17
Tia - tylko, że potrzeby przewyższają te 1 % o 3000 % .
Jak tak dalej pójdzie - to ostaniemy się bez śmigłowców. Większości po 2017 kończą sie "rewizje ostateczne".
Honkery wypadałoby wymienić - bo to fajne autko na farmę ale nie na plac zabaw z talibami.
Ciężarówki .... hmm - trzymam za Jelcza ze zrozumiałych względów.
Za chiny nie rozumiem rozpieprzenia Starachowic w kontekście zapotrzebowania militarnego.
Czołgi ... Twarde miały być przejściowe. Darowane, stare Leopardy nie poprawiają sprawy.
Dużo takich dyskusji toczy się na dedykowanych forach, więc się tutaj nie pchajmy.
Dajmy lepiej spokój.
Płaćmy podatki! :)