• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Architektura drewniana - kongresówka.

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#1
Witam w zeszłym roku w drugiej połowie kwietnia [chyba najwspanialszy czas na fotografowanie - gdyż jest ciepło, słonecznie a liście jeszcze zasłaniają] wybrałem się na wypad do Kielc.
Idąc uliczką od dworca w kierunku grupy towarowej na Częstochowę widziałem takie przeplatanie się architektury. Z początku piętrowe kamienice i nowsze domy, z blokami na zapleczu. Następnie zaczęły pojawiać się jeszcze starsze domy drewniane.


Przykład przeplatania - ostatnie zdjęcie.
 

Załączniki

OP
OP
4

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#2
Stacja Miąsowa

Stacja Miąsowa
Na dawnej linii Deblińsko-Dąbrowskiej, w pobliżu Kielc.
Trzy zdjęcia
Budynek gospodarczy [nieudane ale zamieszczam dla rozeznania]
Budynek dworcowy.
Budynek mieszkalny.

Wzdłuż trasy przetrwało jeszcze kilka drewnianych budynków mieszkalnych, w podobnym układzie rozplanowania zabudowań stacyjnych.
 

Załączniki

OP
OP
4

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#5
Dziękuję za podpowiedź w sprawie zdjęcia. Oto brakujące, zmienione z pionu do poziomu. Tak, teraz weszło.

I jak wam się taka budowla podoba. Wieża wodna w Wolicy [o ile dobrze pamiętam]. Niestety znów słabe ujęcie. Najpierw pociąg stał tak, że była przesłonięta, i te fotki są zrobione gdy już ruszał ze stacji. a gdy wracałem to składy się mijały i drugi mi ją zupełnie zasłonił. Drugie zdjęcie też musiałem położyć do wklejenia.
 

Załączniki

OP
OP
4

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#6
Sławków

Ta sama linia.
Stacja w Sławkowie.
Prawdopodobnie pierwotny budynek mieszkalny.

I być może pierwotny budynek stacyjny.

Obecny budynek stacyjny.
 

Załączniki

Podobne wątki