• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aplikacja z21 i napędy MTB

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#1
Cześć!
Od jakiegoś czasu uczestniczę w budowie dość dużej makiety w skali Zero.
Założenie było takie by sterować wszystkim z tabletów. Bezprzewodow,. Aplikacją z21
I wydawało się, że wszystko jest ok.
Centralka z21, ale i wczoraj podłączony DR5000, nie rozwiązuje problemu.
Problemem jest przełączanie zwrotnic. Nie ma na tobreguły. Czasem się przedstawią płynnie i dobiją do końca, a czasem ruszy trochę i stanie w połowie, albo nie dobije do końca. Chyba nie muszę opisywać co się dzieje na makiecie, jak pociąg przejeżdża przez takie niedobite zwrotnice.
Dodam, że zastosowałem dekodery akcesorii od Martinezo, które mają regulację czasu przełączania.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#3
Leszku sprawdź czy w napędach mikroprzełączniki są dobrze dolutowane do płytek,spróbuj też sterować napędami za pośrednictwem przekaźników bistabilnych,wtedy czas przełączania dekodera nie ma większego znaczenia.
 
OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#4
Leszku sprawdź czy w napędach mikroprzełączniki są dobrze dolutowane do płytek,spróbuj też sterować napędami za pośrednictwem przekaźników bistabilnych,wtedy czas przełączania dekodera nie ma większego znaczenia.
Przekaźniki i styki moim zdaniem nie mają znaczenia. Sterując MM napędy się przełączają prawie za każdym razem. Problem jest po stronie aplikacji z21. Tablety też nie mają znaczenia, bo tak samo niestabilnie to działa na samsungu, aple, czy innym szajsie.
Pisząc, że sterując MM prawie za każdym razem, mam na myśli to, że po wysterowaniu napędu z tabletu jego działanie jest jakby nie zakończone, wówczas kilkukrotne przerzucenie z poziomu Multimausa powoduje, że pracuje prawidłowo.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#5
Jeżeli działanie napędu jest jakby nie zakończone to prawdopodobnie czas zasilania napędu był zbyt krótki i napęd nie dociągnął do "krańcówki".
Jak dołożysz przekaźnik bistabilny to do jego"przerzucenia" wystarczy krótki impuls a przez jego styki napęd dostanie zasilanie aż do zadziałania
"krańcówki"i w ten sposób jego działanie będzie zakończone.Popatrz na rysunki poniżej.
MTB+przekaźnik bistabilny.jpg
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
#6
Kiedyś coś takiego widziałem na semaforach sterowanych z mtb. Kolega sprawdzał u mnie i wszystko działało, też mam akcesoria martineza.
Potem złożył układ u siebie (na innych dekoderach akcesori) i wszystko działało aż do aktualizacji oprogramowania. Ściągnął aktualizację i się zaczął cyrk.
Może spróbuj starsze sterowniki?
Dzwoniłem spytać ale zmienił hobby jakiś czas temu i już nie pamięta na której wersji chodziło a na której nie.
 
OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#7
Kiedyś coś takiego widziałem na semaforach sterowanych z mtb. Kolega sprawdzał u mnie i wszystko działało, też mam akcesoria martineza.
Potem złożył układ u siebie (na innych dekoderach akcesori) i wszystko działało aż do aktualizacji oprogramowania. Ściągnął aktualizację i się zaczął cyrk.
Może spróbuj starsze sterowniki?
Dzwoniłem spytać ale zmienił hobby jakiś czas temu i już nie pamięta na której wersji chodziło a na której nie.
Sterwniki czego?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 1
DCC 0
DCC 8
DCC 12
DCC 2

Podobne wątki