• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Aplikacja na Androida "Roco Z21"

amidar

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć.

mam pytanie odnośnie tej aplikacji, łączy się bez problemu z centralką, wyświetla mi informacje co się aktualnie dzieje, ale chciałbym za jej pomocą również sterować kolejką czy zwrotnicami.
Pytanie czy to wina aplikacji czy centralki bo mam z21(białą).
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#2
Hej.
Za mało danych.
Musisz napisać dokładnie co i jak masz podłączone oraz co działa, a co nie działa?
Za pomocą aplikacji możesz sterować wszystkim co ma dekoder cyfrowy DCC, zasilanie jeśli jest wymagane oraz jest podłączone do systemu DCC.
 
OP
OP
A

amidar

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Najprostsza możliwa opcja.
Centralka z21, pętla z torów, 2 zwrotnice, jeden pociąg, MutliMouse, router TpLinka.
W aplikacji "Roco Z21" na androidzie mogę co najwyżej zobaczyć zmiany dokonywane za pomocą MultiMouse, za to nie mogę niczym sterować, ani pociągiem ani zwrotnicami, pomimo tego, że są zdefiniowanie i ustawione ich identyfikatory w aplikacji na Androidzie. Zresztą np. zwiększając prędkość pociągu aplikacja pokazuje że faktycznie zwiększyła się... zmniejszając prędkość na multimouse widzę, że zmniejszają się wskazania w aplikacji, ale nie mogę np zwiększyć, czy zwiększyć prędkości od strony aplikacji Androida. Coś trzeba jeszcze ustawić/zmienić w centralce? A może musi być odłączony MultiMouse? Ale to już próbowałem.
[DOUBLEPOST=1476695609,1476693879][/DOUBLEPOST] Wielkie dzięki. Myślę, że to to. Gdy kupowaliśmy kolejkę jedno z pytań dotyczyło tego, czy nie ma jakiejś blokady... Kobieta twierdziła, że nie... Dzisiaj widzimy, że sprzedawczyni raczej miała wiedzę bardzo pobieżną, mogła równie dobrze sprzedawać ogórki na straganie, chociaż robiła lepsze wrażenie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
#5
Spróbuj odblokować swój z21. Obecnie wgranie aplikacji na smartfona nie wystarczy. Musisz zrobić tak:
Trzeba wejść na stronę Roco (albo Fleischmanna) http://www.roco.cc/ i ściągnąć sobie aplikację Z21_Maintenance. Najlepiej na komputer. Teraz trzeba się połączyć z routerem od z21, sczytać nr tego konkretnego z21 i zapisać. Następnie trzeba się połączyć znów ze stroną Roco i wygenerować kod odblokowujący z21 wpisując podane w instrukcji obsługi trzy kody i czwarty - ten wcześniej zapisany. Dostaje się wtedy kod odblokowujący, który trzeba sobie zapisać. Teraz znów trzeba się połączyć z z21 i za pomocą aplikacji Z21_Maintenance i wpisać kod odblokowujący. Dopiero teraz można zacząć używać w pełni ten system zasilająco-programujący.
Miłego działania i mam nadzieję, że to pomoże. ;)
 
OP
OP
A

amidar

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Spróbuj odblokować swój z21. Obecnie wgranie aplikacji na smartfona nie wystarczy. Musisz zrobić tak:
Trzeba wejść na stronę Roco (albo Fleischmanna) http://www.roco.cc/ i ściągnąć sobie aplikację Z21_Maintenance. Najlepiej na komputer. Teraz trzeba się połączyć z routerem od z21, sczytać nr tego konkretnego z21 i zapisać. Następnie trzeba się połączyć znów ze stroną Roco i wygenerować kod odblokowujący z21 wpisując podane w instrukcji obsługi trzy kody i czwarty - ten wcześniej zapisany. Dostaje się wtedy kod odblokowujący, który trzeba sobie zapisać. Teraz znów trzeba się połączyć z z21 i za pomocą aplikacji Z21_Maintenance i wpisać kod odblokowujący. Dopiero teraz można zacząć używać w pełni ten system zasilająco-programujący.
Miłego działania i mam nadzieję, że to pomoże. ;)
JacekPlacek już mnie na to naprowadził, ale dzięki :) To faktycznie wersja z21 start która ma poblokowane opcje. Z wad tego rozwiązanie trzeba kupić od Roco router TP-linka by dostać kody. Bez sensu rozwiązanie, bo routerów mam kilka... kolejny do szczęścia średnio mi jest potrzebny. Już wolałbym by były same kody do kupienia....
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
#7
o faktycznie wersja z21 start która ma poblokowane opcje. Z wad tego rozwiązanie trzeba kupić od Roco router TP-linka by dostać kody. Bez sensu rozwiązanie, bo routerów mam kilka... kolejny do szczęścia średnio mi jest potrzebny. Już wolałbym by były same kody do kupienia....
No to widać, że mamy sprzedaż wiązaną, bo musisz kupić konkretny router. Bez niego nie dostaniesz kodów i nie będziesz mógł używać kupionego z21. Ciekawy sposób napędzania sprzedaży... ;)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#9
Żeby pobawić się kolejką elektryczną, chyba trzeba mieć zaawansowaną wiedzę informatyczną.
Kiedyś podłączało się kabel do prądu, kabel do toru, rozkładało tabor na torach i śmigało.
Teraz trzeba hakować sprzęt przed zabawą :)
 

Brobert

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Witajcie.
Po kilku latrach zabawy w "analogu" przyszedł czas na "cyfrówkę". Kupiłem ostatnio centralkę z21Start (używana) oraz router razem z kodami.
Problemy zaczęły się po uruchomieniu całości i próbie odblokowania centralki.
Uruchomiłem Z21_Maintenence_tool'a i w czasie łączenia z centralką pojawiło się powiadomienie o nieudanym połączeniu poprzez UDP, znalazłem na forum, że trzeba wyłączyć zaporę windowsa ( win 10 ).
Udało mi się połączyć program wyświetla nr seryjny z21, napięcie na torach itp. natomiast nie pojawił się obrazek z z21 i nie ma przycisku "odblokuj".
Czy to oznacza, że centralka została już odblokowana (nie mam takiej informacji od poprzedniego właściciela), czy problem jest jakiś inny.
Druga sprawa to sterowanie przez tablet (android).
Zainstalowałem apkę (Roco Z21) ale nie mogę wysterować lokomotywy, w czasie programowania lokomotywa lekko się porusza, jestem w stanie odczytać CV.
Jaka może być tego przyczyna poza tym, że z21 może nie być jeszcze odblokowana?
 

Brobert

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Problem rozwiązany,
Problem wynikał z tego, iż próbowałem odblokować centralkę softem w wersji 1.10, która nie wpiera odblokowywania
Pozdrawiam
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#13
A ja mam pytanie, jak zaprogramować rozjazdy przy pomocy aplikacji Z21? W MM wprowadzam rozjazd w tryb programowania, wybieram nr, pod jakim chcę mieć dany rozjazd, klikam ok i gra gitara.
W z21 za diabła nie mogę tego zrobić. Poza tym, gdy Multimausa podłączam do z21, a nie do dedykowanej centralki, to też nie mogę programować akcesoriów ...
Ktoś podpowie, jak to zrobić? Sterowanie pociągami poprzez aplikację Z21 mi działa, więc rozumiem, że to nie problem z blokadą? (niczego nie odblokowywałem, samo sterowanie działa mi zarówno na dedykowanym routerze, jak i domowym, przypadkiem są chyba takie same ...)

pozdrawiam
 

Podobne wątki