• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Antyskansen w Krzeszowicach

A

Anonymous

Gość
#2
To nic nowego. Jakis czas temu na martelu dałem temat o sprzedaży na złom przez PKP za połowę wartości Ol49-18 http://www.usenet.com.pl/pl-misc-kolej/ ... r-i-p.html . Niektórych to poruszyło, ale np. LL i cała jego świta, naskoczyli na tych "co piszą, co PKP powinno, a co nie". Po jakimś czasie temat w tajemniczych okolicznościach zniknął z forum, oczywiście za sprawą "wszechmocnego". Tak więc nie dziwi mnie to już wcale, że tak się dzieje. Tak na marginesi nieźle to sobie ten ... wykombnował. Najpierw zgromadził złom w postaci parowozów pod pozorem prowadzenia skansenu. Teraz je sprzedaje po 650zł za tonę...I nie łudźcie się RECHZIEGEL to nie niemieckie nazwisko. I jak tu nie być antysemitą...
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#4
Raph głupoty piszesz.
R nic nie kombinuje bo jest zwykłym menelem. A dykta na pewno nie jest koszerna więc o jego pochodzeniu dudy dmuchasz. Co do kasy to też idzie po najmniejszej linii oporu, bo jakby sprzedał podwozie bagażowego bawara do reichu to na pewno uzyskałby cenę 3 razy większą od tej jaką dostał.
 

kozak

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#7
Przejeżdzałem wczoraj przez Krzeszowice i jakaś dziwna siła mnie przyciągneła na dworzec pkp :D Troszkę faktycznie tam się pozmieniało na torze na którym stały parowozy zostały jedynie te 2 wagony osobowe. 7 parowozów stoi na torze bocznym na stacji reszta została już chyba gdzieś przetransportowana. Szkoda że nie miałem aparatu ze sobą. W każdym razie widać że coś się ruszyło w tej sprawie. Ciekawi mnie jak przenosili parowozy z tego toru na tory stacyjne ?? Ten tor stracił połączenie ze stacją dawno temu więc jakieś dźwigi ?? Musiała to być spora operacja.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.271 28 2
#8
kozak napisał(a):
7 parowozów stoi na torze bocznym na stacji
6 – Ty45-158, Ty42-85, Ty51-17, TKp 2261, Ty43-1, Ol49-15

kozak napisał(a):
Ciekawi mnie jak przenosili parowozy z tego toru na tory stacyjne ?? Ten tor stracił połączenie ze stacją dawno temu więc jakieś dźwigi ??
Nie stracił połączenia, więc i bez dźwigów się obeszło.
 
P

Paweł Piotr

Gość
#9
kozak napisał(a):
Ten tor stracił połączenie ze stacją dawno temu
Tor ten nadal ma połączenie z pozostałymi torami stacyjnymi i lokomotywy po prostu przeciągnięto (przestawiono) z toru na tor.
Poniżej fotki sprzed przeprowadzki (autor zdjęć: Jan P.);
Pozdrawiam
 

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#12
Zwłaszcza jak patrze na Ty51. Dla mnie to najpiękniejszy parowóz ze wszystkich. Szkoda, że nie ma ani jednego czynnego, a 3 stoją w Chabówce. Ciągle tylko Ty2, Pt47, Ol49, a w warszawie stoi i gnije Pm2, Os24 i inne rarytasy starych czasów.

Pozdrawiam.
 
Reakcje
8 0 0
#13
Paweł Piotr napisał(a):
Tor ten nadal ma połączenie z pozostałymi torami stacyjnymi i lokomotywy po prostu przeciągnięto (przestawiono) z toru na tor.
Poniżej fotki sprzed przeprowadzki (autor zdjęć: Jan P.);
Pozdrawiam
O kuurrrrrcze !
To są przecież moje foty, które zrobiłem 26. sierpnia 2007. Byłem wtedy z kolegą w Chabówce (jechaliśmy retrem do Zakopanego), a że byliśmy samochodem, to wskoczyliśmy do Krzeszowic w drodze powrotnej i porobiłem trochę fotek, które potem wysłałem m. in. także do pana Jana (kierownika pociągu retro).
Tak więc tak to wyglądało 26 sierpnia. Ale to nie są wszystkie foty jakie wtedy zrobiłem.

A pod Fablokiem stoi Ty42 chyba 118 jako pomnik.
 

Ty2-911

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#15
Robert77 napisał(a):
Panowie, proponuję się rozeznać w temacie Krzeszowic na moim forum, na którym na bieżąco informuje co się tam na miejscu dzieje.
Sprawą skansenu w Krzeszowicach zajmuje się od podszewki.

http://www.zabytki.internetdsl.pl/forum ... c.php?t=17
Oczywiście na stronę również zapraszam.

http://krzeszowiceskansen.internetdsl.pl/index.htm
Na Twoim forum też jestem i sprawdzam w miarę na bieżąco informacje. Fajne foty są na tej Twojej stronce (te ze śniegiem).
Dobrze, że jest ktoś kto się tym interesuje i działa w tej sprawie.