• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Analog na Cyferkę

kobik21

Użytkownik
Reakcje
23 1 0
Wygląda że to zwarcie robi mi w reflektorze lampy gdzie mam dwie diody biała i czerwoną.
Podłączyłem najpierw czerwoną i świeci lub nie w zależności od kierunku jazdy ale jak przylutowałem białą diodę z tej samej lampy to świeci czerwona ale już cały czas.
 

kobik21

Użytkownik
Reakcje
23 1 0
Świeci cały czas bez względu na kierunek jazdy do tylu czerwono do przodu czerwono a białe w ogóle.
Jak wyłączę światła to nie świeci.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
Świeci cały czas bez względu na kierunek jazdy do tylu czerwono do przodu czerwono a białe w ogóle.
Jak wyłączę światła to nie świeci.
Czyli świeci bez względu na kierunek jazdy, a nie „cały czas”. No to prawdopodobnie masz białą i czerwoną LED połączone równolegle.

Gdyby świeciła cały czas, to byłoby przebicie na płytce albo indukcja.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
Czyli w lampie reflektora zwierają się przewody?
Obstawiam, że w lampie, albo gdzieś po drodze, minusy obu LED są zwarte. Zgodnie tym, co wcześniej napisał kolega, który prędzej niż ja zrozumiał znaczenie słów "cały czas" :D
Jeśli w wyniku zwarcia dioda biała i czerwona będą połączone równolegle, to świecić zawsze będzie się dioda czerwona.
 
Reakcje
188 0 0
Witam wszystkich kolegów jestem w trakcie modernizacji BR 132 Piko z czasów
DDR. Spory model z napędem na jeden wózek i tylko dwie osie z trzech są napędzane, nie najlepsze to rozwiązanie. Modernizacja polega na usunięciu starego silnika i zamontowaniu nowego mniejszego z kołem zamachowym, oczywiście każdy z wózków otrzyma sinik całość zasilać będzie dekoder Lenz standard +. I tu zaczyna się problem po zmontowaniu całości lok pięknie śmiga po torze testowym po małych poprawkach i postawieniu kolejny raz na torach lok odzywa się na trzy sekundy i milknie po podłączeniu oświetlenia dioda pulsuje co wskazuje na zwarcie.Po sprawdzeniu połączeń nie wykrywam żadnego zwarcia jest godzina 00:00 więc odkładam temat do następnego dnia. Następnego dnia stawiam loka na tor włączam system i lok znów pięknie się porusza zmieniam adres na 3 i lok milknie, podczas próby przeprogramowania lok reaguje mocnym szarpnięciem silnika jednak po zakończeniu procesu programowania nadal milczy oświetlenie pulsuje nawet po odłączenie silników. Do sterowania używam MM Roco i NanoX. Może ktoś z Was miał taki przypadek i jest w stanie mi rozjaśnić moje szare komórki.
 
Reakcje
23 1 0
Cześć
Zakupiłem właśnie model lokomotywy SU45 z dekoderem Plux22
Mam centralkę Lok mause z Roco , podłączyłem ale świecą tylko światła białe. Kilka dźwięków można załączyć.
Czy ta centralka tak mocno ogranicza możliwości tego dekodera?
Pozdrawiam, Marek
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
Czerwone są pod innym przyciskiem funkcyjnym. Ale w LokMaus masz tylko 5 przycisków, a w tym loku jest ze 25 funkcji.

Da się tak przeprogramować dekoder, żeby światła czerwone włączały się tradycyjnie, razem z białymi.
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.066 20 1
Czy ta centralka tak mocno ogranicza możliwości tego dekodera?
Niestety tak.
LokMaus raczej stosuje się uzupełniająco do MultiMaus'a jako drugi, pomocniczy kontroler.
Ale teraz, przy współczesnych możliwościach funkcyjnych dekoderów, to nawet od tego się odchodzi stosując np. 2 MultiMausy,
które mogą obsłużyć do 28 funkcji.
A to mocno skomplikowane aby ustawić te światła?
Nie jest, ale ja nie wiem które CV trzeba przeprogramować. Są Koledzy, którzy mogą pomóc.
Ja jednak nie ruszałbym ustawień dekodera tylko zmieniłbym szybko LokMausa na MultiMausa,
bo ta i każda następna lokomotywa dźwiękowa również nie będzie mogła być w pełni wykorzystywana.
Dekodery dźwiękowe są drogie i szkoda je kupować i nie korzystać z ich możliwości.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
Po pierwsze, musiałbyś wiedzieć, jaki masz dekoder. O ile nie masz do niego instrukcji na papierze (zawsze jest dostarczana przez producenta), to można będzie poszukać na ich stronie. Ale bez znajomości nr katalogowego dekodera będzie ciężko.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 18
M
DCC 3
DCC 10
DCC 13
DCC 49

Podobne wątki