• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Analog na Cyferkę

Reakcje
0 0 0
#43
Jako nowy, witam wszystkich serdecznie, dopiero zaczynam zabawę z DCC. Zacząłem od zakupu zestawu startowego Roco z MultiMause i BR80 (to na początek).
Oczywiście jako nowicjusz mam kilka pytań:
Czy można na DCC przerobić „stare” PIKO, mam kilka lokomotyw z dawnych czasów, między innymi BR01 i BR52 z tenderem kondensacyjnym (w analogu jeżdżą bez problemów).
Jaki dekoder wykorzystać?
Gdzie go kupić?
Czy gdzieś można znaleźć foto-story o przeróbkach tych loków?
Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Basic_KB
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#45
Można przerobić pod dcc ale nie każdy model che zadowalająco jeździć na oryginalnym silniku. Lekarstwem wtedy na tą dolegliwość jest wymiana na nowszy rodzaj silnika ( w starym piko przeważnie jest silnik 3 polowy w nowych 5 biegunowy ( bez względu na firmę choć są wyjątki )). Nie należy też zapomnieć przy ewentualnej wymianie silnika o zamontowaniu koła zamachowego co poprawi jazdę z małymi prędkościami .
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#48
Tylko nie spodziewaj się wodotrysków.
To nie nowoczesny model.
Nie znasz też jego stanu technicznego.

Tak więc troszkę z rezerwą, cyfra jest wymagająca.
 
Reakcje
0 0 0
#49
chf napisał(a):
Można przerobić pod dcc ale nie każdy model che zadowalająco jeździć na oryginalnym silniku. Lekarstwem wtedy na tą dolegliwość jest wymiana na nowszy rodzaj silnika ( w starym piko przeważnie jest silnik 3 polowy w nowych 5 biegunowy ( bez względu na firmę choć są wyjątki )). Nie należy też zapomnieć przy ewentualnej wymianie silnika o zamontowaniu koła zamachowego co poprawi jazdę z małymi prędkościami .
Mam okolo dwudziestu lokomotyw w analogu praktycznie same parowozy z ktorymi jestem zwiazany emocjonalnie . Glownie Piko z lat 70/80/90 a do tego Roco , Rovarosii , Fleischmann .
Przymierzam sie do przerobienia ich na DCC ale przeraza mnie gora problemow jaka stoi przedemna -zobacz cytat ........
Od niedawna jestem posiadaczem pakietu startowego w DCC firmy Roco .
DCC jest dla mnie czyms nowym o czym juz wspomnialem w innym poscie .
Powoli zaczynam trawic to co mi poradzil przeczytac gbbsoft ale to niestety ciezki temat jak dla mnie .
W zwiazku z tym prosilbym o rade .
Czy mam dac sobie z tymi lokomtywami spokoj i zostawic je tak jak sa oszczedzajac sobie nerwow , kasy i roboty a w zamian za to od czasu do czasu kupic cos nowego w DCC.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#50
Nie ma lekko...
Sentymenty należy pielęgnować !!
To co sie da przerobić - przerabiaj.

Fajowo wygląda mój 25o letni E69 na torach w DCC.
BR86 też.

Łezki się pojjawiają... ;)
 
Reakcje
0 0 0
#51
Tez mam .............
E 69 to byla moja pierwsza lokomotywa z trzema weglarkami jaka dostalem na moje 10 urodziny w pakiecie startowym Junior formy Piko . Ta lokomotywa slozy mi do wszelkich testow. :LOL:
 
Reakcje
0 0 0
#53
Moja E 69 jest zielona a weglarki sa z pelnym oznakowaniem DR . Tak na marginesie mam do ciebie pytanie bo widze ze jestes dobry w tym temacie . Jaka jest cena dekodera ktory by pasowal do mojego pakietu startowego Roco . Nie zalezy mi na dymie ani na odglosach . :roll:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 18
M
DCC 3
DCC 10
DCC 13
DCC 49

Podobne wątki