• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Analog na Cyferkę

yahya

Znany użytkownik
1.Ostatnio do przeróbki trafiła do mnie taka maszynka.
2.Trzeba było zdemontować to i owo, zrobić przerwę tu i tam. A stamtąd dotąd pociągnąć mosteczek.
3.Potem przyszedł czas na montaż dekoderka.
4. I sprawdzenie światełek.

Zdjęcia beznadziejne bo taki sprzęt i taka pora ale nie oto tu idzie, najważniejsze i tak jest drugie i trzecie zdjęcie.

Leszku, czy pamiętasz, jaki użyłeś wtedy dekoder? Lenz standard?

Elvis

Znany użytkownik
Tak jak pisałem w wątku o nowościach 2017, Rumun z MTB został poddany drobnej modyfikacji. Dzięki temu zabiegowi zyskał światła manewrowe zależne od kierunku jazdy i prawie że "jazda po torze przeciwnym do zasadniczego.
Model fabrycznie wykorzystuje wyjścia funkcyjne:
Aux1 i Aux2 na światła czerwone,
Aux3 zapalanie górnego reflektora
Aux4 i Aux5 do oświetlenia kabin.
Zatem jedyną możliwością jest wykorzystanie wyjść Aux6 i Aux7.
WP_20170129_17_58_32_Pro.jpg

Kolejnym etapem było wykonanie dwóch małych nacięć, które odizolowały zasilanie diod i przylutowanie nowych przewodów za izolacją.
WP_20170129_17_59_35_Pro.jpg

WP_20170129_17_58_57_Pro.jpg

Reszta to mapowanie funkcji.
Ja to zrobiłem tak:
RumunE1.jpg

Ostatnio edytowane:

Bobik

Aktywny użytkownik
V36 BTTB (1:120) póki co bez świateł. Za to z głośnikiem od Nokii i kondensatorami pod wałem. Co ciekawe kondensatory nie mają wielkiej pojemności, (bodajże 220uf) ale jazda jest bardziej płynna- podtrzymują tylko mcu? ) .Dekoder Tams .
20170602_204246-1280x720.jpg
20170602_204308-1280x720.jpg