• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Analog na Cyferkę

Santa Fe

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Witaj Misiek

jak widzisz jesli chodzi o tabor to nie bedzie zbyt wymagajacy i w uzupelnieniu z setem:
http://www.drim.pl/Bachmann-00501-startsetDCC-DIGITAL-COMANDER-SET(3,21075,22051).aspx

zyskuje 2 loki DCC + sterowanie DCC Bachmana.

Jak pisalem nie przywiazuje wagi do detali i te dodatkowo 4 Mehano po przerobce zasila tabor USA :)
Bardzo lubie USA Diesle i marzy mi sie makieta w stylu.

Jesli masz jakis inny pomysl - propozycje co do sterowania chetnie przeczytam

dzieki
pozdr
Santa Fe
 

Santa Fe

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Panowie Misiek & Elvis

zaczynam powatpiewac w tego Bachmana im wiecej czytam na US stronkach,tez im tam cos sie dymi z obudowy od czasu do czasu he he, Dynamis znowu nielatwo u nas zdobyc plus system oparty na IR,
podobno to nie najlepsze rozwiazanie,

Plan B to oczywiscie MM DCC Roco, prosze o rade ktore dekodery najlepiej montowac jesli tabor/loki z USA i zeby graly razem z MM a docelowo z ....z21

dzieki z gory
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Kolega Santa Fe,
Ja planuje zakupić mam nadzieje ze w tym roku zestaw sterowania firmy MRC, Prodigy Expess lub Prodigy Advance. Oba systemy sa ze soba kompatybilne i mozna je rozbudowywać o podzespoły jednego lub drugiego systemu. Prodigy Express dysponuje pądem zasilania 1,6A i w porównaniu z Roco MM ma więcej bezpośrednich przycisków funkcyjnych (przydatnych w coraz bardziej rozbudowanych systemach oswietlenia i dźwiekowych), oraz ma mozliwość odczytu ustawień CV dekodera. Prodigy Advance ma zasilanie 3,5A i dodatkowo jeszcze wiecej funkcji w tym jesli sie nie myle to sterowanie rozjazdami. Z tego co wiem to w Polsce to modelarze "Amerykańscy" właśnie używaja system Prodigy i bardzo sobie go chwala. Mozna jeszcze rozbudowac system o sterowanie bezprzewodowe (droga radiowa). Polecam poszukać na stronach USA i Ebayu tam mozna sie wiele wiecej dowiedzieć. Sterowanie predkoscia jest za pomoca jednokierunkowej gałki przez co mozna bardziej precyzyjnie sterowac modelem. Programowanie jest bardziej wygodne od MM.
 

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 8 0
Kolega Santa Fe,
Ja planuje zakupić mam nadzieje ze w tym roku zestaw sterowania firmy MRC, Prodigy Expess lub Prodigy Advance. Oba systemy sa ze soba kompatybilne i mozna je rozbudowywać o podzespoły jednego lub drugiego systemu. Prodigy Express dysponuje pądem zasilania 1,6A i w porównaniu z Roco MM ma więcej bezpośrednich przycisków funkcyjnych (przydatnych w coraz bardziej rozbudowanych systemach oswietlenia i dźwiekowych), oraz ma mozliwość odczytu ustawień CV dekodera. Prodigy Advance ma zasilanie 3,5A i dodatkowo jeszcze wiecej funkcji w tym jesli sie nie myle to sterowanie rozjazdami. Z tego co wiem to w Polsce to modelarze "Amerykańscy" właśnie używaja system Prodigy i bardzo sobie go chwala. Mozna jeszcze rozbudowac system o sterowanie bezprzewodowe (droga radiowa). Polecam poszukać na stronach USA i Ebayu tam mozna sie wiele wiecej dowiedzieć. Sterowanie predkoscia jest za pomoca jednokierunkowej gałki przez co mozna bardziej precyzyjnie sterowac modelem. Programowanie jest bardziej wygodne od MM.
Mam prodigy express 2 hulają na tym moje loki amerykańskie i polskie ,do tej pory bez kłopotów.
 

Santa Fe

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Dzieki, Prodigy wyglada imponujaco,zastanawiam sie nawet czy nie zbyt ambitnie jak dla mnie jesli chodzi o funkcje/mozliwosci,caly czas wertuje jeszcze prostszy Dynamis,
co sadzicie o ostatnim wynalazku BlueRail - premiera czerwiec 2015 : http://www.bluerailtrains.com/
wyglada cos jak kontra do Z21 ale oparte na bluetooth....
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Wydaje mi sie że jak juz wydawac pieniadze to na cos co będzie dobre na dłuzej i gdy wzrosnie nasz apetyt na cos bardziej ambitnego to to urządzenie nadal bedzie mogło obsłuzyc w wygodny sposób nasz bardziej zaawansowany model. Przyjrzałem się filmikowi Blue Rail i dostrzegłem jeden problem w tym systemie. Do tego jest potrzebny jest moduł (dekoder?) z anteną bluetooth czyli majac już model z dekoderem to być moze sie okaże że ten dekoder będzie nieprzydatny i trzeba bedzie go wymienić na taki co obsługuje Bluetooth. A co do obsługiwania modeli przez smartfona lub tableta to myślę ze jest to rzecz gustu i preferencji urzytkownika. Ja wole trzymać w rece konkretny manipulator z gałką a ślizganie palcem po szybce nie koniecznie mi odpowiada.
Jeszcze co do Z21 i Blue Rail to myślę że całe podobieństwo sie kończy na zastosowaniu smartfona lub tableta do obsługi. W Z21 to o ile sie nie myle smartfon lub tablet łaczy sie z centralka, która podłacza sie do torów i dalej wszystko przebiega jak w klasycznym DCC. Natomiast w Blue Rail nasz smart/tablet łączy sie bezpośrednio z dekoderem na lokomotywie a zasilanie z tego co widziałem na filmiku to jest z klasycznego zasilacza DC. Sam dekoder jest z tego co widziałem dość kobylasty (przynajmniej na razie) i nie do każdej lokomotywy wejdzie.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Sam używam Prodigy Advance 2 i nie ma z tym sprzętem problemów.
Na PA przesiadłem się z MM Roco już kilka lat temu, gdyż denerwowało mnie w Roco, że nie raz były problemy z programowaniem niektórych dekoderów, brakiem odczytu CV, obsługą wyższych F.
Do PA od razu dokupiłem niedrogo interfejs do komputera, który współpracuje z niewielkim ale posiadającym wszytko co potrzebne do sterowania modelem programem tego samego producenta. A ostatnio da się to także podłączyć do bardzo rozbudowanego programu do DCC o nazwie JMRI.
Wady? Dla mnie tylko jedna. F2 działa tylko gdy się wciska przycisk. Bardzo dobre dla funkcji syreny, ale do niczego dla funkcji oświetlenia.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Kolega Santa Fe.
Jeszcze przygladnąłem sie systemowi Dynamis i wyglada dość ciekawie ale jak zobaczyłem ceny poszczególnych elementów to zwatpiłem bo cenowo jest to porównywalne z Prodigy a nie sadze zeby jakościa i pewnościa pracy mogły temu ostatniemu dorównać. Do tego Prodigy ma bardziej wygodny manipulator a sam system mozna uzupełnić o manipulator bezprzewodowy. Ja uważam że cokolwiek kupisz z Prodigy (moze z wyjatkiem Prodigy Explorer) to masz bardzo pewne urzadzenie za rozsadna cenę. Nawet jesli kupisz starsza wersje z drugiej reki to w stosunkowo nietrudny sposób mozna to urzadzenie upgradować do aktualnej wersji 2 "squared".
Jeszcze co do tego zestawu startowego Bachmanna to nie wydaje mi sie jego cena zbyt korzystna. 1050 zł to dużo. Owszem dwie lokomotywy z DCC to fajnie ale ich wartość raczej nie przekracza 300 zł za sztukę. Do tego 3 wagony i tory kolejne 200 zł razem. Zaś to prymitywne urzadzonko DCC pewnie po kilku miesiacach będziesz chciał wyrzucić na śmietnik bo nie wiem czy z niego da sie podwójnie adresowac lokomotywy tak zeby z jednego adresu obsłuzyc lokomotywy w trakcji wielokrotnej co pozwoliło by naśladowac typowe praktyki stosowane na kolejach Amerykańskich
 

Santa Fe

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
dzieki za wyczerpujace porownanie - zgadzam sie ze nie ma co porownywac.
O ironio sprawdzilem tego Bachmana i da sie wrzucic pod wspolny adres ze zmiana kierunku
nawet wiecej niz dwie lokomotywy czyli laczyc w zestawy - With E-Z Command, you can also simulate a real railroading practice called “consisting.” ...ale to juz na marginesie...

upload_2015-4-2_8-31-11.png


Blue Rail to jakis nowy kierunek, faktycznie pisza ze to ...nie DCC / dekoder + odbiornik na loku.
Ciekawe czy sie przyjmie.

Szukam sterowania dalej, obawiam sie ze bede przewidywalny czyli MM a potem PE/ PA jak dojrzeje.
Swoja droga gdzie to najkorzystniej kupic - powiedzmy Prodigy Express
Dzieki za wybicie mi z glowy innych wynalazkow typu Bachman E-Z i Dynamis.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Szukam sterowania dalej, obawiam sie ze bede przewidywalny czyli MM a potem PE/ PA jak dojrzeje.
Swoja droga gdzie to najkorzystniej kupic - powiedzmy Prodigy Express
Dzieki za wybicie mi z glowy innych wynalazkow typu Bachman E-Z i Dynamis.
Nie bede tutaj oryginalny niestety trzeba będzie poszukać Prodigy na Ebayu lub w sklepach amerykańskich w internecie. Z tego co wiem to Prodigy w Wlk. Brytanii jest sprzedawany pod marka Gaugemaster ale ceny nie sa korzystne. Taniej to wychodzi w Ameryce ale trzeba sie liczyć z kosztami wysyłki i naliczeniem VAT-u przez Urzad Celny (23% od całosci rachunku). PE mozna juz kupić w bardzo dobrym stanie z drugiej reki lub na super okazjach w granicach do ok 100 USD. W sklepach juz od ok 130 (zwykle sa oferty za ok 150). Wazne czy sprzedajacy da sie namówic zeby nie podawał wartości towaru w przesyłce lub podał jej wartosc nie wyzsza niz 25Euro wtedy da sie ominac VAT. Kiedys w Polsce mozna było kupić Prodigy dowolnej wersji ,które sprowadzała firma Art & Trade. Na ich stronie nie ma przedstawionych cen ale warto sie skontaktować http://www.art-trade.pl/strona.173903.html
 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
I ja właśnie od wymienionej na końcu firmy kupiłem swój zestaw Prodigy. Ale to było nieco lat temu i gość sprzedawał to wtedy normalnie na Allegro.
 

baktrian

Aktywny użytkownik
Reakcje
171 3 0
Ja tez kupiłem PA u Pana Tomasza z ART&TRADE.Sprzęt działa już kilka lat bezproblemowo_Ostatnio udało mi się dokupić za dobre pieniądze drugi manipulator.Niedogodność związana z F2 o której wspomniał CoCu jest do rozwiązania;wystarczy przemapować dekoder i umieścić tam gwizdawkę lub syrenę.W mroku trochę może przeszkadzać brak podświetlenia wyświetlacza lcd.Uważam,że w tych pieniądzach to świetny sprzęt,który na głowę bije niektóre przereklamowane i niedopracowane(ALE W KOSMICZNEJ CENIE) np.ZIMO.
 

Santa Fe

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
witam ponownie

stanelo na...z21, wczoraj kurier przyniosl paczke,chcialem grac marsza...
troche zeszlo na...niepotrzebnym programowaniu,reset centralki,forum i nareszcie ok,
biore sie za przerobki 4 analogowych zgodnie z zapowiedzia - dam znac
 
OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
20150501_020225.jpg
Na targach w Dortmundzie trafił mi się klient, który ma bardzo dużo zabawek tego typu do przerobienia. Oto pierwsze efekty. Reszta bedzie bardzo podobna.
20150501_020613.jpg
20150501_020323.jpg
 

FilipHerzig

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Ucyfrownie P10 dobiegło końca. Model ma wymienione żarówki oświetlenia przód/tył i zrobione oświetlenie budki maszynisty. Najbardziej pracochłonne było układanie nowych przewodów elektrycznych, szczególnie między parowozem a tendrem. Ciekawostką jest to, że w kotle jest przygotowane miejsce na montaż dekodera w formie odlanego odpowiednio ciężarka z ołowiu. Taki sam dokładnie ciężarek posiada model P10 w wersji z gniazdem dekodera. Byłem pozytywnie zaskoczony. Niestety model nie jeździ zbyt pięknie. Bzyczenie silnika jest do wytrzymania, jednak denerwuje opóźniony "rozruch" po ustawieniu zadanej prędkości - im ona mniejsza, tym okres oczekiwania na ruch jest większy. Przy minimalnych stopniach prędkości, na oko do 10 w skali 128 model wcale nie ruszy, słychać tylko bzyczenie z silnika. W przyszłości zmienię dekoder na Lenz, może to rozwiąże problem.
 

Załączniki

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Ja tez kupiłem PA u Pana Tomasza z ART&TRADE.Sprzęt działa już kilka lat bezproblemowo_Ostatnio udało mi się dokupić za dobre pieniądze drugi manipulator.Niedogodność związana z F2 o której wspomniał CoCu jest do rozwiązania;wystarczy przemapować dekoder i umieścić tam gwizdawkę lub syrenę.W mroku trochę może przeszkadzać brak podświetlenia wyświetlacza lcd.Uważam,że w tych pieniądzach to świetny sprzęt,który na głowę bije niektóre przereklamowane i niedopracowane(ALE W KOSMICZNEJ CENIE) np.ZIMO.
Hurrraaa mam już swój pierwszy zestaw DCC. Wylicytowałem na Ebayu Prodigy Express2 nr kat 1420. W Poniedziałek wieczorem go po raz pierwszy podłączyłem i szok manipulator ma juz podswietlany wyswietlacz LCD.
20150513_221121.jpg


Nie spodziewałem sie tego i w sumie nie wiem od kiedy podswietlenie wyświetlacza jest w standardzie. To moze byc od niedawna bo chyba wcześniejsze zestawy PE2 nr kat 1420 nie miały podświetlanych wyswietlaczy.
 

MarHammer

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Zabrałem się za BR-41 - stare PIKO.
Umieściłem już głośnik w dymnicy a dekoder ESU w podwoziu. Zastanawiam się jednak nad przeniesieniem dekodera do tendra,

BR-41.jpg
 

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 8 0
Hurrraaa mam już swój pierwszy zestaw DCC. Wylicytowałem na Ebayu Prodigy Express2 nr kat 1420. W Poniedziałek wieczorem go po raz pierwszy podłączyłem i szok manipulator ma juz podswietlany wyswietlacz LCD.
Zobacz załącznik 294848

Nie spodziewałem sie tego i w sumie nie wiem od kiedy podswietlenie wyświetlacza jest w standardzie. To moze byc od niedawna bo chyba wcześniejsze zestawy PE2 nr kat 1420 nie miały podświetlanych wyswietlaczy.
A te wszystkie klapy od akumulatorów nie są przypadkiem tylko namalowane?
mój niestety jeszcze nie ma
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 18
M
DCC 3
DCC 10
DCC 13
DCC 49

Podobne wątki