• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Analog na Cyferkę

OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#22
Draqula montował głośnik ciut mniejszy, nie ten, fabryczny. Przynajmniej ten, który ja próbowałom zamontować pod dachem się nie mieści.
 
Reakcje
0 0 0
#23
Jeśli to dekoder ESU (dedykowany do BR 50) to ten wsciekły syk pary będzie jeszcze lepiej słychać . I co z tym zrobić - mam taki i nie udało się jeszcze tego efektu (nieustannego syku pary) ograniczyć - a wielu ludzi prosiłem o pomoc :devil:
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#24
Ostatnio z Karolem "wykryliśmy", że w ESU 3.5 nie jest jedno CV do głośności, ale aż 4 (wartości od 0 do 64):
CV63 - główne
CV121 - horn
CV122 - bell
CV123 - inne

Trzeba pójść w tym kierunku... :D
 
Reakcje
10 2 0
#25
Zgadza się, co ciekawe po ustawieniu cv 63 na wartość 25 dźwięk loka jest w miarę cichy, przy ruszaniu w zależności od obciążenia dźwięk silnika staje się głośniejszy, czyli im większe obciążenie tym jest głośniej. :shock: Dziwne nie?
 
Reakcje
0 0 0
#27
Pomóżcie

Czy moglibyście pokazać jakieś dokładniejsze zdjęcia lub schematy jak przerobić analoga na DCC? Napiszcie ile by to mniej więcej kosztowało i czy jest bardzo trudne :D . z góry dzięki.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#28
A twoja lokomotywa ma gniazdo na dekoder? Jeżeli tak, to wyjmujesz zaślepkę z gniazda, wkładasz wtyczkę dekodera (w odpowiednią stronę) i umieszczasz gdzieś dekoder (tak w skrócie).

Przeważnie kosztuje tyle co zakup dekoder...

Trudność zależy od lokomotywy.
 
Reakcje
0 0 0
#29
Pomóżcie

W sumie to na razie nie mam jeszcze loka, ale planuję zakup. Jeżeli chodzi o lokomotywy z gniazdem to wiem, że to jest dziecinnie proste, ale np na Allegro jest dużo fajnych modeli bez gniazda. Dlatego pytam się jak to zrobić, ile to kosztuje i jak drogie to jest. (mój system sterowania to Trix Mobile Station)
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#38
Panowie, Larry się poważnie pyta.... :LOL:

Larry: Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie. W każdej lokomotywie może to być inaczej. W języku polskim takich rysunków/schematów raczej nie znajdziesz, chyba że sam napiszesz - zapraszamy. Jeżeli znasz niemiecki albo angielski, to poszukaj w Google wpisując nazwe lokomotywy...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 18
M
DCC 3
DCC 10
DCC 13
DCC 49

Podobne wątki