• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Analiza dekodera

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
#1
Ostatnio zakupiłem lokomotywę i wyciągnąłem z niej dekoder Roco 10745 , ale jeden kabelek dekodera był lużny (zauważyłem to jeszcze przed wyciągnięciem dekodera).Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o te sprawy , także proszę mi powiedzieć czy tak ma być czy coś się poluzowało











 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#2
Wygląda mi to na dekoder ESU.
Nic się nie poluzowało, wszystko jest jak powinno być :)
Ten kabelek jest dodatkowym wyjściem funkcyjnym, a luźny jest dla tego, że nie ma go gdzie przylutować do wtyku 8 -PIN.
Jeśli nie będziesz z niego korzystał, to zaizoluj koniec przewodu.
 
Reakcje
10 0 0
#4
To jest producent dekoderów. Różnic jest wiele ,bo każdy dekoder jest inny. Różni się ilością wyjść funkcyjnych , funkcjami samego dekodera. Wszystko to są różnice w układach scalonych użytych do budowy bazy dekodera.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#5
Więcej różnic jest w oprogramowaniu, a nie samych układach. Można zbudować dwa dekodery identyczne sprzętowo a zupełnie odmienne funkcyjnie. Każdy producent sam tworzy oprogramowanie do swoich dekoderów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 5
DCC 2
DCC 10
DCC 21
DCC 6

Podobne wątki