• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Amtrak. Podróże małe i duże

OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.583 33 4
Rzadko sie odzywam, bo nie mialem czasu kompletnie na kolej. Nawet nie wychodzilem z domu za bardzo, przeprowadzilem sie na jakis czas do Hayward, CA, celem pomocy w robocie z drewnem dla dwojki znajomych. Drewno lubie, ale generalnie cale obejscie to dramat. Dom ogromny, ale dosyc niezbyt hmm czysty, za sprawa 3 psow, ktore tam mieszkaja. I zostalem z tym bejzlem na 3 tygodnie. A do zrobienia moze z 50+ metrow kwadratowych roboty stolarskiej w zasadzie. I pomalowanie tego na koniec. Wykonczylem sie konkretnie tym wszystkim. Jeszcze siedze w roboczych lachach bo nie wiem czy jeszcze cos dzis bedzie do zrobienia. Jutro niby wroce do swojej "bazy" czyli do Patterson, CA i bede myslal co dalej. Z tego co czytam na grupach akurat w tym okresie nic ciekawego nie dzieje sie w Bay Area, moe gdzies w dalszych rejonach. Mam jedno foto z Hayward zrobione jakies 3 tygodnie temu jak tu przyjechalem. I to i tak cud, bo towary tutaj to chyba raz dziennie jezdza.
I to na tyle dzis. A ha, Amtrak kiedys mi wysylal komunikat, ze jak nie bede korzystal ze swoich "guest rewards" to mi je skasuja, po X probach zmienilem haslo i wszedlem na swoje konto, i faktycznie, ciule mi skasowali chyba z 1000 punktow. Jak jeszcze jakas fucha wejdzie i pieniazek wpadnie do kieszonki pomysle o Southwest Chief w koncu, choc pora roku robi sie slaba, chcialem koniecznie NYC zobaczyc tez i odwiedzic znajomych, ale pewnie czytaliscie co tam sie dzialo, i tez slaba opcja na podroze w tym kierunku. Zobaczymy co zycie przyniesie :)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
Ps. Foto bedzie jak znajdzie sie miejsce na serwerze.
Ps. II do admiow, @mafo, @Kempol @corwin ja osobiscie bym powylaczal pewne dzialy z gadek szmatek, humory, jakiego masz pieska itp. Tak naprawde nikt tego nie czyta, a zalega tylko na serwerach. Jest pelno tego i roznych tematow sprzed 100 lat. Dla mnie, do usuniecia. Jakby ktos byl chetny do usuniecia tego moge poswiecic iles czasu i przejrzec co tam jest do skasowania. Wolalbym solidna czesc modelarska/podroznicza w obu dzialach czyli kolej/moto, plus moze cos tam innego co spolecznosc zaakceptuje zwiazanego z modelarstwem, skromne gadki szmatki ograniczone do paru tematow i to wszystko.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
W New York ok, dzisiaj byłem. Jeden dzień mieli jakieś zalane tu i tam gdzie blisko plaży. Obecnie zaczyna się wspaniały kolorowy czas jesienny to jak Byś kiedyś chciał przyjechać to zapraszam. A propo Bay Area, mieli pokazy kilku wieloczłonowych jednostek elektrycznych gdzieś w Twojej okolicy. Taka zachęta za nim otworzą oficjalnie elektryfikację CalTrain.
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.583 33 4
@teigrekty2 a idz Pan... z tymi ich elektrykami. Moze w aglomeracjach cos im sie uda z tym, ale pewnie tez ogromny chaos bedzie najpierw. Zreszta sie zastanawiam, czy te ich sklady podwojne kontenerowe nie sa mniej wiecej na wysokosci sieci? Widzialem ostatnio zdjecia i komentarze, ze juz w tunelach ledwo to sie miesci i frontowe sciany tuneli czesto mocno poobijane/odrapane sa. Na marginesie te ich elektryki okropne sa stylistycznie. Front jak i Flirty IC, roznica taka, ze 2 pietrowe. Akurat z elektrykow to jedynie Acela chyba robi wrazenie jako takie.
Z plusow ostatnich dni: UP1982 - Missouri Pacific stoi w Roseville, CA, z opisem kierunku "west" czyli kto wie moze znowu zawita do Port of Oakland. wtedy byloby pieknie byc z kamera, a nie telefonem na miejscu.
A tymczasem zalegla fotka, Hayward, CA.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
hayward1 6000 1200.jpg
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
No fakt, ta nowa generacja taboru elektrycznego pięknością nie grzeszy. Po tym jak wycofano AEM7 i ALP44 z ruchu to raczej tylko starsze EMU i ALP46 ok wyglądają. Nowe "plastyk fantastyk" to nuda. Ale elektryfikacja w aglomeracjach Californi to już dawno powinna być czymś powszednim. Ale północny wschód to nie tylko nudne elektryki, dzisiaj z ciężarówki takiego klasyka złapałem w serwisie z Philadelphia do Atlantic City:
IMG_20231006_130221310~3.jpg
 

Podobne wątki