• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ameryka 2.0

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
301 1 0
Znaki nie są przeskalowane , chociaż mogą się takimi wydawać, droga jest bardzo wąska. .
Nie byłbym taki pewien. Jeżeli pojazdy trzymają skalę, to i tak masz tam dwa pasy ruchu (bez pobocza), więc aż tak wąsko to nie jest. Po drugie znaki są przeskalowane, i to mocno. W N-ce ich szerokość powinna wynosić mniej więcej 1cm. Poniżej wstawiam dwa rysunki z wymiarami.


 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
11mm to szerokość "krzyża". Co do producenta to jest to chiński produkt z ebaya LINK
Mają dośc spory wybór rozmaitej sygnalizacji amerykańskiej w różnych skalach.
Mam taką miarkę auhagena która mierzy w "metrach N-kowych" i wg niej znaki mają wysokość 5m...
 
Ostatnio edytowane:

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
301 1 0
Na szybko przeliczyłem, w 1:1 szerokość krzyża wynosi ca. 85cm, co w eNce daje niewiele ponad 5mm. Twój krzyż jest w skali H0 (lekko przeskalowany).
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Zatem na to wychodzi, z tego co porównuje wymiary w ich ofercie to HO od N różni się głównie sumaryczną wysokością (7 i 3,5cm) natomiast krzyż jest w obydwu modelach prawie taki sam.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Zdecydowałem nieco zmienić wizerunek mojej starej stacyjki Atlasa, jako inspiracja (wyłącznie kolorystyczna) posłużyła mi stacja Hillsdale. Wcześniej kolorystyka była oryginalna (z pudełka) Poniżej fotki przed i po przemalowaniu oraz zdjęcia wspomnianej Hillsdale. Która opcja bardziej do Was trafia ?
 

Załączniki

saaro

Aktywny użytkownik
Reakcje
387 5 0
Na niebiesko super wygląda, taki kolor bym zostawił (y) Stacja w Hillsdale bardzo zadbana, jak na taką małą stacje. U mnie w Niemczech, takie małe stacje wyglądają przeważnie jak po wojnie w Jugosławii.
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
301 1 0
Na pewno na plus, że teraz ten budynek nie wygląda kolejny tysięczny budynek stacyjny prosto z pudełka. Więc ta wersja jest lepsza. Druga sprawa to moje wątpliwości, czy kolorystycznie pasuje to do Montany lat 60. i 70. Ale skoro tobie się podoba, to droga wolna. Trzecia sprawa, jak dla mnie do poprawy, to ten żółty pas na krawędzi peronu - jest zbyt współczesny, najlepiej po prostu go usunąć/zamalować. Mała stacyjka gdzieś w Stanach to najprostsza infrastruktura, z najprostszych materiałów, to dotyczy też nawierzchni peronu.

Na torze widzę drewniane przejście. Będzie drugi peron?
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Na torze widzę drewniane przejście. Będzie drugi peron?
Chodziło mi o dojście do drugiego toru.
Kolorystyka i styl stacji rzeczywiscie trochę bardziej pasuje do np Maine niż centralnych obszarów rolniczych. Zastanawiam się jeszcze nad pomalowaniem na biało krawędzi dachu co jeszcze bardziej upodobni do Hillsdale...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
Czy wymiary tych znaków zawsze były takie same , może nie w każdym stanie ? Patrząc na to zdjęcie z reala oraz z mojej makiety widać że krzyż jest przeskalowany ale na wysokość znak jest lekko wyższy od wagonów a u mnie o 2mm od nich niższy (nie mam niestety wagonów typu covered hoppers jak na zdjęciu)
 

Załączniki

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
301 1 0
Tu chodzi nie tylko o krzyż, ale ogólne proporcje. Twoje światła są zbyt masywne i zbyt szeroko rozstawione. Poniżej przykład z lat 70. gdzieś z pogranicza Pensylwanii i Marylandu (kolej Western Maryland). Obok twój dla porównania (wykadrowany).

Przejazd_WM_1975.png _MG_7773.JPG


Co do różnic między stanami: "crossbuck", czyli północnoamerykański krzyż św. Andrzeja jest znakiem drogowym, a te są identyczne we wszystkich stanach.
 
Ostatnio edytowane: