• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ameryka 2.0

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#62
Oczywiście, a już w fazie początkowej wygląda ładnie. :) Jakby co to polecam klej tymczasowy Noch 61121, można nawet jeszcze przed malowaniem/wykończeniem sobie poprzyklejać figurki (i nawet zmieniać ich układ jak się znudzi, choć jak się za dużo tego kleju użyje to troszeczkę brudzi jak Wikol), a z figurkami to dopiero widać ogrom takich budowli. Oczywiście rób według swojego planu i poczekam na ostateczny efekt bo jestem w stanie sobie wyobrazić z figurkami. :)
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#63
Moja makieta na pewno nie będzie sterylna, poniżej trochę złomu kolejowego od Monroe Models który dodatkowo potraktowałem dość obficie washem.
Przy okazji pytanie, czy wg Was przy danej bocznicy powinien znajdować się tylko jeden zakład produkcyjny czy tez może być ich kilka, lub np jakaś produkcja + elewator zbożowy, tudzież produkcja a dalej przy tej samej bocznicy magazyn lub skład złomu ?
 

Załączniki

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#64
Nie jestem ekspertem, ale magazyny różnych firm to chyba mogą być obok siebie, a zwłaszcza np. w rejonie portów może być wiele firm a tory wspólne.
Może oglądnięcie jakichś prawdziwych miejsc w USA na google maps da jakieś inspiracje?

Przy okazji przypomniała mi się makieta z amerykańskimi motywami, jakiej zdjęcia widziałem w trzeciej części "Faszination Spur N", ale są też filmy na youtube, może się przyda celem inspiracji:
 

mariuszo

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
90 0 0
#65
Przy okazji pytanie, czy wg Was przy danej bocznicy powinien znajdować się tylko jeden zakład produkcyjny czy tez może być ich kilka, lub np jakaś produkcja + elewator zbożowy, tudzież produkcja a dalej przy tej samej bocznicy magazyn lub skład złomu ?
Wydaje mi się że spokojnie może być wiele róznych "podmiotów gospodarczych". tory ma przecież jeden właściciel i dostarcza swoje usługi różnym odbiorcom.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#66
Wydaje mi się że spokojnie może być wiele róznych "podmiotów gospodarczych".
Tu zgoda, jest wiele bocznic, obsługujących kilka zakładów.
tory ma przecież jeden właściciel i dostarcza swoje usługi różnym odbiorcom.
A tu już sprawa nie jest taka oczywista. Bocznice często nie są własnością PKP PLK (bo myślę, że PLK miał na myśli kolega mariuszo, pisząc o "jednym właścicielu"), tylko właśnie zakładów, a w wypadku wspólnego użytkowania przez kilka przedsiębiorstw, z własnością bocznicy bywa różnie. Ale zwykle nie jest tak, że "ktoś" ma bocznicę i "dostarcza usługi" (jakie?) firmom, korzystającym z bocznicy.
 

mariuszo

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
90 0 0
#67
Tu zgoda, jest wiele bocznic, obsługujących kilka zakładów.

A tu już sprawa nie jest taka oczywista. Bocznice często nie są własnością PKP PLK (bo myślę, że PLK miał na myśli kolega mariuszo, pisząc o "jednym właścicielu"), tylko właśnie zakładów, a w wypadku wspólnego użytkowania przez kilka przedsiębiorstw, z własnością bocznicy bywa różnie. Ale zwykle nie jest tak, że "ktoś" ma bocznicę i "dostarcza usługi" (jakie?) firmom, korzystającym z bocznicy.
A to nie wiedziałem, myślałem że czy to w Polsce czy w Ameryce, bo o tym pisał kolega Michał78 bocznice są generalnie własnością spółek kolejowych. I te spółki dostarczają usług transportowych.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#68
Przepraszam, bo chyba trochę zamieszałem. Nie zwróciłem uwagi na to, że wątek jest o makiecie amerykańskiej. Być może w USA jest tak , jak napisał kolega @mariuszo, choć sądzę, że tam tym bardziej bywa bardzo różnie. Ale ja w poprzednim wpisie pisałem o Polsce, a u nas spółek kolejowych takiego typu, jak w USA raczej nie ma. Ale tak czy tak, może trochę nie na temat...
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#69
E tam, piekarnia, ten TJ jest super, bierz nie zastanawiaj się ;-)
No i jest, świeżutka przesyłka z Maine. Ciekawe ile wysyłają do Polski :)
Jaki klej polecacie do wycinanych laserowo drewnianych listewek ? Tego typu modeli nie robiłem.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane: