• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Alexej's Model Workshop

OP
OP
Alexej

Alexej

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
31 0 0
#24
Kolejna, tym razem skromna waloryzacja, SP45-204:
Zakres wykonanych prac:
-Pomalowanie górnych kratek i żaluzji metalizerem imitującym aluminium
-Pomalowanie plastików w okienkach maszynowni na kolor czarny
-Delikatne przybrudzenie żaluzji
-Równie delikatna patyna dachu, przybrudzenie okolic kominów i wentylatorów
-Uzupełnienie tylnych ścian w kabinach o drzwi szafy NN, drzwi do przedziału maszynowego oraz skrzynek SHP i CA. Oprócz tego przemalowanie podłogi na czarno, a foteli na skórzany kolor
Oprócz tego model został wyposażony w dekoder dźwiękowy ESU. Brzmi pięknie:love:
 

Załączniki

OP
OP
Alexej

Alexej

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
31 0 0
#25
Uła, trochę się już zakurzył temat. Nie mniej jednak, dzisiaj jest dobra okazja do jego odświeżenia;)

Ostatnio nie mam wiele czasu na modelarstwo. Składa się na to szereg czynników, głównym powodem jest praca...drugim posiłkowym jest fakt, iż jest to praca na prawdziwej kolei i często po robocie w różnych porach dnia człowiek najsensowniej w życiu nie ma chęci, ani czasu by pogmerać przy modelach. Jednakże...gdy ma się trochę wolnego ciągnie człowieka w ten miniaturowy świat, nawet, gdy tematu kolei ma aż nadto poza wypoczynkowym:D

Na warsztat poleciała lokomotywa BR220 Roco kupiona na aukcji. Ze względu na cenę przymknąłem oczy na fakt, iż posiadała ona fabryczną patynę...która szczerze powiedziawszy czterech liter nie urywała, a nawet miałem wrażenie, iż była robiona trochę na odpiernicz. Przed robotą wyglądała tak, jak na pierwszym zdjęciu.

Sobota wolna, zatem wziąłem się za poprawę patyny (plus chwila psiukania aerografem kilka dni wcześniej). Nie przemalowywałem modelu na nowo, chciałem jedynie poprawić efekt wysłużonej maszyny dodając zabrudzenia tak, by miało to jakieś ręce i nogi. Czy wyszło, oceni szanowne grono kolegów:) .
Na boku jeszcze wspomnę, że model posiada dekoder dźwiękowy.

Mam zamiar zgłosić się z poniższym modelem i składem na najbliższą wystawę makiet w Nowochuckim Centrum Kultury w Krakowie, może uda się zaprezentować poniższą maszynę szerszej publiczności ;)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Alexej

Alexej

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
31 0 0
#27
Nie tego konkretnego egzemplarza, bardziej brałem pod uwagę, jak brudzą się lokomotywy tej serii, również pod kątem ST44. Niestety model miał już na sobie fabryczną patynę i tak jak wspomniałem: chciałem ją trochę poprawić.
To co na pewno rzuca się w oczy, to te świecące wycieki z kratek. były nadrukowane fabrycznie, ja poprawiłem je lakierem, bo bądź co bądź: olej będzie się świecił.
 

Podobne wątki