• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Alexej's Model Workshop

Alexej

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
31 0 0
#1
Witam zacne grono modelarzy! :)

Obserwując wiele autorskich wątków na tym forum postanowiłem również "pochwalić" się swoją skromną kolekcją jak i pracami nad nią. Przygodę z modelarstwem kolejowym zacząłem stosunkowo niedawno, bo 2012 roku za sprawą wypuszczenia SM42 Piko, a grzebanie przy taborze stosunkowo od nie dawna. Wcześniej trochę modelarskiej praktyki zdobyłem przy modelach pancernych, zatem ciągle się uczę i jestem bardzo otwarty na konstruktywną krytykę ;)
Do tej pory zwaloryzowałem 3 wagony towarowe, oraz dokonałem konwersji BR74 na Oki2. Zapraszam do oglądania i komentowania, co gdzie konkretnie spieprzyłem:p
IMG_8717[1].JPG IMG_8719[1].JPG
IMG_8720[1].JPG IMG_8721[1].JPG
IMG_8722[1].JPG IMG_8723[1].JPG

No i trochę grubsza robota. Oki2 z BR74. W ramach prac usunięto i zaszpachlowano otwory na montaż tabliczek z przodu i z tyłu, zeszlifowano niepotrzebne stopnie na budce maszynisty, dodano bandaże na kołach, tabliczki fototrawione i do tego wszystkiego waloryzacja.
IMG_8724[1].JPG IMG_8725[1].JPG IMG_8727[1].JPG IMG_8728[1].JPG
 

A145

Użytkownik
Reakcje
18 0 0
#4
Chcę swoją także udźwiękowić dlatego też podziel się informacją jaki dekoder i dźwięk Dałeś oraz jaki głośnik i gdzie go umieściłeś?
 
Reakcje
45 1 5
#5
Dałem ESU LokSound wersja micro (ten do skali N) i dźwięki od BR74 z kategorii ESU OEM. Głośniczek Zimo sugarcube. Jest trochę zabawy bo miejsca nie jest dużo ale się da. Podkleiłem dekoder pod daszkiem budki maszynisty a głośnik dałem obok koła zamachowego. Ładna lokomotywka :) Jedna z moich ulubionych. Taki mały czajniczek...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.293 459 29
#6
Ładna robota, choć jak dla mnie, za brudna. Ja nie przepadam za tak bardzo ubrudzonym taborem, ale to kwestia gustu. Mam tylko jedną wątpliwość: o ile dobrze widzę, model jest w stanie oryginalnym, z niemiecką armaturą, czyli zasadniczo w stanie z wczesnych lat 1950-tych. Nie jestem pewien, czy w tym czasie stosowano już żółte tabliczki ostrzegawcze przed wysoki napięciem.
 

A145

Użytkownik
Reakcje
18 0 0
#7
Dzięki za info. Mi po pomiarach wychodzi, że wejdzie Zimo 648 R (obok koła zamachwego) i swobodnie da się zamontować (pod daszkiem budki w tym wgłębieniu) głośniczek ESU 50326 oraz dodatkowo oświetlenie smd budki. Nie wiem tylko czy można wgrać dźwięk BR 74 ale myślę,że Kolega Elvis z tym sobie poradzi. Optuję za tym dekoderem, ponieważ zimo posiadają fajną funkcję rozsprzęgania w przypadku zamontowania sprzęgów automatycznych DIGIKMK1.
 
OP
OP
Alexej

Alexej

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
31 0 0
#8
Mam tylko jedną wątpliwość: o ile dobrze widzę, model jest w stanie oryginalnym, z niemiecką armaturą, czyli zasadniczo w stanie z wczesnych lat 1950-tych. Nie jestem pewien, czy w tym czasie stosowano już żółte tabliczki ostrzegawcze przed wysoki napięciem.
Przyznam, że też sam do końca nie jestem tego pewny, choć sugerując się tym zdjęciem (przy założeniu, że te prostokąty to rzeczone tabliczki):
http://kolej.krb.com.pl/lok/oki2/oki2foto.gif
to nie wyszła chyba aż tak mocna fikcja ;) .
Na początek miałem w planach oskubanie tej ślicznotki z armatury, ale póki co uznałem, że za cienki bolek jestem i przy odrobinie pecha mógłbym bardziej oszpecić, niż upiększyć model.

I faktycznie, mogłem przesadzić z brudzeniem, dlatego ostatni spatynowany wagon (czyli prezentowany na początku) nie jest już tak mocno usyfiony.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.293 459 29
#9
OP
OP
Alexej

Alexej

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
31 0 0
#17
Troszkę starłem tego pyłu, faktycznie było go ciut za dużo.

Tymczasem, w ramach pisania pracy magisterskiej (której to tytuł nie ma nic wspólnego z koleją, nawet tą miniaturową) popeckałem trochę węglarkę :) IMG_8761[1].JPG IMG_8762[1].JPG
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#18
Witam miło :). Gratuluję podzielności uwagi ;). Ale z "magisterką" też coś "pociągnąłeś"?(y). Ja nie mam odwagi patynować swoich wagonów (brak zadowalających umiejętności).. Dlatego szykuję się na wysyłkę komuś, kto się zna. Nawiązałem już wstępną korespondencję z TV11 ale wtedy okazało się, że Mistrz mnie poprosił o zdjęcie wagonu aby mógł oprzeć waloryzację na oryginale (mimo nacisków z mojej strony nie wyraził zgody na tworzenie fikcji :p) Czy Twoje waloryzacje opierasz lub adaptujesz opierając się na zdjęciach prawdziwych wagonów? Chodzi o to, że każdy brudek na burcie wagonu powinien mieć uzasadnienie... nawet w przypadku adaptacji brudków z wagonów jednego typu na wagony innego typu. :)(y)
 
OP
OP
Alexej

Alexej

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
31 0 0
#19
Również witam miło współmieszkańca Białegostoku :) Z tym przeciąganiem magisterki to już nie było tak różowo, bo progress był zdecydowanie mniejszy, niż przy wagoniku.

Oczywiście, staram się opierać swoje prace na prawdziwej kolei (choć z końcowymi efektami bywa różnie),choć na razie nie bawię się kopiowaniu zabrudzeń kropka w kropkę jak na zdjęciu. Ja akurat nie boję się brudzić, bo dotychczasowe wagony nie kosztowały mnie aż tak dużo pieniędzy, by ewentualna wpadka uderzyła mnie mocno po kieszeni ;) (wyjątkiem tutaj będzie jedynie moja Oki2)
Nie ukrywam, że czerpię też sporo inspiracji z tego właśnie forum, przeglądając prace modelarzy, którzy potrafią dobrze wykonywać swoją robotę.
 
OP
OP
Alexej

Alexej

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
31 0 0
#20
Witam po dłuższej nieobecności :)

Tym razem pragnę zaprezentować kolejne efekty mojej zabawy z brudzeniem. Mianowicie: Chłodnia DR z III epoki, oraz Eaos PKP z V ;)
 

Załączniki

Podobne wątki