• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT-MODELL - modele wagonów typu 408S

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Dla maniaków dat rewizji to one w jednym składzie nie powinny jezdzic z tymi poprzednimi. 2012, 2014, 2016 i 2019. Jak jeszcze te 3 pierwsze to owszem, to ten z 2019 do tego z 2012 raczej nie pasuje. Chyba, że coś źle kombinuję.
Zapraszam do Osowej czy do Kokoszek. Tutaj mamy prawdziwy mix przydziałów, dat rewizji czy nawet kolorów. Ostatnio w skład szarych CEMETu były nawet wpięte w kolorze piaskowym. Tak, pewnie masz tu trochę racji ale czy widziałeś kiedyś skład idealny ? Ja nie :) Dla mnie tak na prawdę liczy się to, że mam 7 wagonów z tej samej epoki w tym samym malowaniu i każdy z innym numerem inwentarzowym tworzące jednolity pociąg. Osobiście uważam, że odchyłki w różnicy dat rewizji, dla potencjalnego oglądającego mój skład, są mniej ważne. Ale jak już kiedyś pisałem, każdy ma prawo mieć swoje zdanie i zboczenie na ten temat :)
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.583 33 4
Mam gdzieś foto takiej piaskowej, była właśnie jako rodzynek w składzie szarych w Olsztynie. A foto zrobiłem jako ciekawostkę. Jak znajdę kiedyś to wrzucę na forum.
 

Piter75

Aktywny użytkownik
Reakcje
693 38 0
Zapraszam do Osowej czy do Kokoszek. Tutaj mamy prawdziwy mix przydziałów, dat rewizji czy nawet kolorów. Ostatnio w skład szarych CEMETu były nawet wpięte w kolorze piaskowym. Tak, pewnie masz tu trochę racji ale czy widziałeś kiedyś skład idealny ? Ja nie :) Dla mnie tak na prawdę liczy się to, że mam 7 wagonów z tej samej epoki w tym samym malowaniu i każdy z innym numerem inwentarzowym tworzące jednolity pociąg. Osobiście uważam, że odchyłki w różnicy dat rewizji, dla potencjalnego oglądającego mój skład, są mniej ważne. Ale jak już kiedyś pisałem, każdy ma prawo mieć swoje zdanie i zboczenie na ten temat :)
Dlatego napisałem "dla maniaków dat" ;)
Mi też to nie przeszkadza. Choć swoją drogą nie rozumiem tej polityki, że każda edycja ma tak rozrzucony zakres rewizji.
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.100 153 19
Proszę nowe modele wagonów 408S

AM 900100 Zest. 2 wag. 408S .Uas, ZPKiSP Warszawa /PKP ep. IVb (St. Opole Groszowice, DOKP Wrocław)
AM 900015 Zest. 2 wag. 408S Uacs, CEMET/PKP ep. Vb (St. Chełm, Wschodnia DOKP)
AM 930920 Wagon 408S Uacs, PL-CEMET ep. VI (St. Sitkówka Nowiny)
AM 930921 Wagon 408S Uacs, PL-CEMET ep. VI (St. Działoszyn)
AM 930922 Wagon 408S Uacs, PL-CEMET ep. VI (St. Przywory Opolskie).
AM 900015.JPG
AM 900100.JPG
AM 930920.JPG
AM 930921.JPG
AM 930922.JPG
 

arvent

Aktywny użytkownik
Reakcje
573 7 0
Dziękuję, bardzo piękne zdjęcie!:eek:
Już widzę, że zrobiłem błąd w swoim pytaniu, bo nie doprecyzowałem, że chodziło mi o zdjęcia tych ciemnych wagonów, ale prawdziwych egzemplarzy z czasów PRL-u. Nigdzie nie mogę znaleźć fotografii, gdy takie wagony jeździły po polskich torach.
Sorry za źle zbudowane pytanie.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
8. Następnego dnia zauważyłem info na stronie sklepu o dogrywce w sprzedaży epok IV i V, Tutaj info ze sklepu też było dziwne, bo o ile dobrze pamiętam, to informacja na stronie o sprzedaży "jutro" pojawiła się dopiero w piątek...
Ta informacja pojawiła się już w czwartek wieczorem, tak coś koło 22.30.

... czy ma ktoś jakieś foto wagonów 408s w ciemnym malowaniu z epoki IV??
No może nie z IV, tylko jeszcze III, ale w "ciemnym malowaniu" (tak "na szybko" zdjęcie ze zdjęcia, z katalogu Kolmexu):

ALA_2022_27.jpg
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
Czy dobrze poinformowani Koledzy wiedzą o dalszych planowanych wypustach 408S?

Ten ostatni był dla mnie dużym zaskoczeniem ze względu na sięgniecie do IVb.

Będzie coś jeszcze z IVb, a może nawet IVa?
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
Tak nieco odchodząc od tematu chciałbym zapytać o same wagony. Zakupiłem te z V epoki. Jeden z nich posiada datę rewizji z 1996 roku i przydział do DOKP Wschodniej co jest jak najbardziej prawidłowe. Natomiast drugi wagon posiada już rewizję z 2000 roku i także widnieje na nim DOKP Wschodnia. Wydawało mi się, że 2000 rok to już trochę za późno na DOKP ?
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.864 86 0
Podobnie, wagony z ostatniego wypustu z ep. IVb z rewizją z 1977 mają DOKP Wrocław, nie Dolnośląska - a zmiana nazw DOKP była w 1975. Czy to błąd w oznaczeniach, czy jednak ja się mylę?

33 51 097 1 850-4 .Uas rev. 03.12.1977, Stacja Opole Groszowice, DOKP Wrocław
33 51 097 1 872-8 .Uas rev. 07.12.1977, Stacja Opole Groszowice, DOKP Wrocław
 

arvent

Aktywny użytkownik
Reakcje
573 7 0
Czyli daty dla wagonów z setu 900100 już mamy (akurat te są w miarę czytelne z grafik). Czy możecie podrzucić pełne daty rewizji dla reszty wagonów 408s z tego wypustu od Albert Modell. Na innych grafikach są niewyraźne. Chcę wrzucić wszystkie gruszki w jeden duży plik graficzny.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
Wydawało mi się, że 2000 rok to już trochę za późno na DOKP ?
Nie ma tutaj żadnej pomyłki ;) Wagon ma rewizję z 2000 r. czyli jeszcze przed kolejną reorganizacją na PKP. Dopiero w roku 2001 powstały Zakłady Przewozów Towarowych ( 21 takich oddziałów) i po tym terminie wagony trafiające do kolejnych napraw miały zmieniony zapis .
Podobnie, wagony z ostatniego wypustu z ep. IVb z rewizją z 1977 mają DOKP Wrocław, nie Dolnośląska - a zmiana nazw DOKP była w 1975. Czy to błąd w oznaczeniach, czy jednak ja się mylę?

33 51 097 1 850-4 .Uas rev. 03.12.1977, Stacja Opole Groszowice, DOKP Wrocław
33 51 097 1 872-8 .Uas rev. 07.12.1977, Stacja Opole Groszowice, DOKP Wrocław
Faktycznie Piotrek zmiana nazw dyrekcji miała miejsce od 01.10. 1975r więc jest tutaj "mała" rozbieżność a może w rzeczywistości na tych dwóch konkretnych wagonach miało to miejsce :niepewny: takie odstępstwo od reguły należy jednak sądzić ,że powinno być to dobrze oznakowane wszak dokumentację opracowywał p Krzysztof Koj.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
Dla uzupełnienia wrzucam fotki wagonów z najnowszego zestawu w epoce IV, nr kat. 900100. Jest to pierwszy zestaw wykonany w podepoce IVb (dotychczasowe były w IVc), co skutkuje inną serią wagonów, a także różnicami w pozostałych opisach.

ALA_2022_31a.jpg


ALA_2022_31b.jpg


ALA_2022_31c.jpg


ALA_2022_31e.jpg


ALA_2022_31f.jpg


ALA_2022_31g.jpg


ALA_2022_31h.jpg


Jest jeszcze jedna różnica pomiędzy modelami z najnowszej edycji, a tymi poprzednimi: toczenie. Nowe modele idealnie toczą się po szynach, nie stawiając najmniejszego oporu, co było bolączką wcześniejszych. Faktycznie coś zmienili i wszystkie tak ładnie jeżdżą, czy tylko mi się szczęśliwie takie idealne trafiły?
 

Podobne wątki