• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT-MODELL - modele wagonów typu 408S

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
#28
Dlaczego pełne zaskoczenie? Przecież rewizją spokojnie się łapie na początek epoki 5a, a zatem również zbieracze tej epoki ruszyli na łowy.
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
#31
Dlaczego pełne zaskoczenie? Przecież rewizją spokojnie się łapie na początek epoki 5a, a zatem również zbieracze tej epoki ruszyli na łowy.
Ja tego nie widzę. Rewizja z IVc to 1987 (czyli wagon ma papier do 89roku), a dodatkowo po 90 roku nastąpiły przekształcenia w nazwie przedsiębiorstwa oraz nowe logo na wagonach. Jak ktoś chce może sobie zestawiać te wagony z tymi VI epokowymi, ale proszę nie dorabiać ideologii że to pasuje historycznie i epokowo.

PS. Pojedynczy wagon wyprzedany
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#32
Ja tego nie widzę. Rewizja z IVc to 1987 (czyli wagon ma papier do 89roku), a dodatkowo po 90 roku nastąpiły przekształcenia w nazwie przedsiębiorstwa oraz nowe logo na wagonach. Jak ktoś chce może sobie zestawiać te wagony z tymi VI epokowymi, ale proszę nie dorabiać ideologii że to pasuje historycznie i epokowo.

PS. Pojedynczy wagon wyprzedany
Dieslowi chyba chodziło o to, że jak rewizja jest 1987 to następna była w poczatku Va, więc jego zdaniem wagon w takim wyglądzie jeszcze wjechał w epokę Va.....
Wagony w Świecie Modeli dostepne.
Gdy się kliknie w link obrazkowy przedstawiający wszystkie zestawy, to na tą chwilę przenosi on tylko do zestawu 900008.
Epoki IVc (900007) nie ma. Mają być od 10-11 maja ponoć.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Aurel

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
#33
Pełne dlatego, że tyle się słyszy o modzie na to co widać wokoło, na składy IC, PKP Cargo, kolorową korpokolej, a tu nagle buro-szare PRLowskie wagony znikają szybciej...
Mnie to zastanawia, osobiście też wolę IV epokę, ale z braku laku wziąłem VI, uzupełnię w kolejnych edycjach, trudno...
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
404 24 1
#34

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
#36
Dieslowi chyba chodziło o to, że jak rewizja jest 1987 to następna była w poczatku Va, więc jego zdaniem wagon w takim wyglądzie jeszcze wjechał w epokę Va....
No tak. Dokładnie. Rewizje wagonów towarowych są rzadziej, co 4 a nawet co 6 lat. Oczywiście dochodzą zmiany które mogły być wprowadzane na wagonach pomiędzy naprawami.
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
#37
No tak. Dokładnie. Rewizje wagonów towarowych są rzadziej, co 4 a nawet co 6 lat. Oczywiście dochodzą zmiany które mogły być wprowadzane na wagonach pomiędzy naprawami.
nie uwzględniając subiektywnie epok modelarskich wg mnie patologicznych, o ile pamiętam, wagony towarowe miały rewizje co dwa lata, pasażerskie co rok.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
#39
Wtedy może tak było, nie wiem. Tak jest na pewno teraz. A epoki...no tak. Żeby były pomocne dla osób interesujących się modelarstwem powinny być przynajmniej 3 razy bardziej precyzyjne i obszerne, aby wszelkie niuanse w nich zapisać. Należy je po prostu traktować jako bardzo ogólny opis co się w danym czasie na kolei działo, takie dzieje kolei. Tak jak epoki historyczne.
 

Podobne wątki