• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT-MODELL - modele wagonów typu 408S

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
I jak z tymi modelami? W ŚM jeszcze nie ma.
To może będą jutro, trzeba obserwować. Napisałem czego się dowiedziałem z samego źródła (PMR) a czemu nie ma dziś to tego niestety nie wiem. Z Uacs-ami jest tak, że potrafią się pojawić w ofercie a za godzinę już ich nie ma.
 
Ostatnio edytowane:

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Nie wiem dlaczego w Rybniku jeszcze nie ma modeli do dziś. Pan Koj pisał mi, że sprzedaż ruszy w poniedziałek. A może już wyszły ? Nie wiem. Ja zamówiłem swoje bezpośrednio w PMR i dziś je dostałem. Na zdjęciach najnowsze dwa wagony z VI epoki, oba stacja Sitkówka Nowiny. Oczywiście wykonanie jak poprzednie, dla mnie super. Nie będę sie czepiał o szpary czy grubość drabinek :) Mi pasują :) Wraz z poprzednimi trzema VI epoki CEMET rośnie całkiem fajny skład :) Wybaczcie ale na razie ich z pudełek nie wyciągam. Czekają aż sie przeprowadzę kiedyś na swoje.
 

Załączniki

Ghordah

Nowy użytkownik
Reakcje
28 0 0
@Franc W jaki sposób można zamówić bezpośrednio u PMR-Modele? Z tego co się orientuję to PMR sprzedaje przez Allegro. No chyba że tylko dla dla znajomych królika i pociotków te modele... w sumie spoko takie prawo PMR tylko się zastanawiam jak stać się właścicielem owych drogą kupna :)

W Rybniku brak.
 

Piter75

Aktywny użytkownik
Reakcje
689 38 0
Mnie się udało raz kupić w ŚM radwany, ale mocno pilnowałem. Teraz nie mam nawet odpowiedzi na maila czy te wagony będą. Czekam na odpowiedź pana Koja przez forum.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Jak ja pisałem w maju w zeszłym roku do P. Koja to odpisał mi ,że sprzedaż wyłącznie przez sklep Rybniku.
Bardzo dziwny jest sposób dystrybucji tej firmy, trochę przypomina to dawne minione czasy.
A ja myślę, że w tej dystrybucji sprawa wygląda następująco ;)
PMR zamawia u Alberta (strzelam) 200 zestawów - do bezpośredniej sprzedaży przez siebie ma 100 ,reszta to sklepy.
To 100 zestawów to pewnik na który piszą się już stali klienci PMR. Teraz ktoś zwraca się jak kolega z zapytaniem o możliwość kupna co zrobi dystrybutor? Odbierze z puli sklepów zestawy aby je sprzedać indywidualnemu nabywcy ? Czy tak jak zrobił to p. Koj wskazuje miejsce gdzie ewentualnie można spróbować taki zestaw kupić. Myślę ,że to uczciwe postawienie sprawy wszak sklep też ma swoich stałych klientów więc dlaczego ma dostać pomniejszone zamówienie ?
Pisanie o sprzedaży "pod stołem" jak to już było wspominane jest trochę przesadzone. Dystrybutor wykłada kasę do przodu i zależy mu na szybkiej sprzedaży celem odzyskania poniesionych kosztów.
Pozdrawiam
 

Piter75

Aktywny użytkownik
Reakcje
689 38 0
A ja myślę, że w tej dystrybucji sprawa wygląda następująco ;)
PMR zamawia u Alberta (strzelam) 200 zestawów - do bezpośredniej sprzedaży przez siebie ma 100 ,reszta to sklepy.
To 100 zestawów to pewnik na który piszą się już stali klienci PMR. Teraz ktoś zwraca się jak kolega z zapytaniem o możliwość kupna co zrobi dystrybutor? Odbierze z puli sklepów zestawy aby je sprzedać indywidualnemu nabywcy ? Czy tak jak zrobił to p. Koj wskazuje miejsce gdzie ewentualnie można spróbować taki zestaw kupić. Myślę ,że to uczciwe postawienie sprawy wszak sklep też ma swoich stałych klientów więc dlaczego ma dostać pomniejszone zamówienie ?
Pisanie o sprzedaży "pod stołem" jak to już było wspominane jest trochę przesadzone. Dystrybutor wykłada kasę do przodu i zależy mu na szybkiej sprzedaży celem odzyskania poniesionych kosztów.
Pozdrawiam
Tylko biorąc pod uwagę jak się sprzedawały poprzednie edycje może warto by było zamawiać jednak większą ilość? Bo inaczej robi się właśnie taka atmosfera. Czy ja nie będąc stałym klientem PMR i tylko czasami kupując w ŚM nie mam szans na zakup?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Politykę sprzedaży ustala sobie dystrybutor a nie my kupujący. Przypuszczam, że składa się na to wiele aspektów ale to już jest sprawa producent-odbiorca/ dystrybutor.
Tylko biorąc pod uwagę jak się sprzedawały poprzednie edycje może warto by było zamawiać jednak większą ilość? Bo inaczej robi się właśnie taka atmosfera.
Można założyć zwiększenie zamówienia u producenta ale czy jest gwarancja sprzedaży wszystkiego ? Tutaj należy wyłożyć pieniądze jak już pisałem .
Każdy kto zajmuje się takimi rzeczami bierze po uwagę ryzyko handlowe najwidoczniej firma PMR i do tego się stosuje.
Czy ja nie będąc stałym klientem PMR i tylko czasami kupując w ŚM nie mam szans na zakup?
Oczywiście masz jak najbardziej . Zapisz się do przodu w ŚM na kolejny wypust. Nic na tym nie tracisz a jeżeli zrezygnujesz z jakiegoś powodu to ryzyko handlowe o którym pisałem ponosi p. Ryszard z Rybnika ;)
I tak na marginesie czy na wyroby innych producentów też wszyscy się załapują ? Wielkość edycji zależy od wielkości producenta. Modele Roberta też sprzedają się od ręki -wielu z nas ich nie kupi ale jakoś przeszliśmy nad tym faktem do porządku dziennego i nikt nie narzeka.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane:

Valec

Aktywny użytkownik
Reakcje
266 3 0
Polityka wydawnicza polityką, ale jak pierwsza seria jest dostępna w miarę normalnie w sklepie, a druga bez żadnej informacji wyłącznie na zapisy, robi się kwas. Tyle w temacie. I nic tu nie da naginanie rzeczywistości do własnych teorii. Też chciałem kupić, pewnie nie kupię. Trudno. Niesmak pozostanie.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
Dystrybutor wykłada kasę do przodu i zależy mu na szybkiej sprzedaży celem odzyskania poniesionych kosztów.
Dogadajmy się.

Mogą śmiało zamówić o 100 sztuk więcej. Jeżeli części z nich jednak nie sprzedadzą, wybawimy ich z kłopotu, odkupując od nich nadmiarowe modele po cenie, jaką za nie zapłacili.

Po 7 miesiącach zaczniemy „redukować prywatną kolekcję”. Całkowicie zgodnie z polskim prawem podatkowym :p
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
Ty na wszystko masz radę...
Ależ Kolego, Kolega mnie przecenia :D

Żadna tam moja rada, tylko zwykły plagiat z niemieckiego rynku ;) Sklepy wyprzedają nadmiarowe modele po kosztach, by nie blokować sobie gotówki (i magazynu). Było o tym na forum.

Po czym można kupić te modele jako "privatverkauf keine garantie".

Proceder ten dodatkowo pozwala sklepom uzyskiwać u producentów lepsze ceny hurtowe, bo te ostatnie zależą od rocznej wielkości zamówień. O tym też pisano na tym forum :p
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki