• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT-MODELL - modele wagonów szutrówek typu 411V

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Z informacji od pana Krzysztofa to oba zestawy są IVc.
Nigdy w życiu ! Brałbym wtedy oba.
Zestaw 600002 - czerwień tlenkowa , ma -analizując w powiększeniu zdjęcia - na jednym wagonie rewizję 30.04.04 .
Na drugim odczytuję tylko rok xx.xx.06 . Wg. mojego mniemania to epoka Vb - po rozbiciu PKP na parszywe spółki , po decyzji o likwidacji żółtych czół i po wprowadzeniu pierwszych korpo-operatorów...
IMG_8024.JPG
 
Ostatnio edytowane:

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Nigdy w życiu ! Brałbym wtedy oba.
Zestaw 600002 - czerwień tlenkowa , ma -analizując w powiększeniu zdjęcia - na jednym wagonie rewizję 30.04.04 .
Na drugim odczytuję tylko rok xx.xx.06 . Wg. mojego mniemania to epoka Vb - po rozbiciu PKP na parszywe spółki , po decyzji o likwidacji żółtych czół i po wprowadzeniu pierwszych korpo-operatorów... Zobacz załącznik 609459
Masz rację, nie zrozumiałem dokładnie informacji od pana Krzysztofa.
Tlenkowy to Vc.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
... jak ktoś ma ochotę na żółte lub seledynowe świeże cytryny prosto z pasieksu ;)
zapraszam na tutejszą Giełdę ...anons zamieszczony ... BUM !!! :ninja:
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
No to sobie kupiłem te wagony z barwach PKP Cargo. Już wysprzedane. Ciekawe ile ich mieli w sklepie skoro tak szybko się rozeszły.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Powtarzam co już kiedyś pisałem :
Dany zestaw dwu wagonowy ukazuje się zawsze w liczbie 100szt .
To oznacza że każda z dotychczasowych szutrówek jakie się ukazały w IV,V czy VI epoce wykonana została tylko w liczbie 100 sztuk !

To są bardzo kolekcjonerskie wagony.
Jest to wynikiem mistrzowskiego wręcz ujęcia tematu przez Krzysztofa Koja.
Który doskonale orientuje się w tematyce zarówno oryginalnych wagonów towarowych jaki w zagadnieniu emisji miniatur tych wagonów.
Krzysztof od zawsze wykazywał nacisk ! i zrozumienie sensu mutacji numerycznej , epokowej czy wersji wagonów.
Nie inaczej będzie sprawa wyglądać w przypadku dumpcar'ów 418V .
W I emisji będziemy mieli dwa zestawy jeden w kolorze
szarym w IVc i drugi w czerwieni tlenkowej w Vb.
W tym roku będzie jeszcze kolejna emisja zestawu szutrówek 411V .
I ... absolutna nowość ! nowa ( trzecia po 411V i 418V) konstrukcja wagonu towarowego PKP.
Tak więc Roco , Fleischmann , ACME , Rivarossi , Marklin-Trix,Tillig po paroletnim wykonywaniu obcych wagonów obecnych na PKP wykonały swoje zadanie w procesie ewolucji-produkcji i odchodzą w przeszłość , w niebyt ! z podkulonymi ogonami te dinozaury niezdolne do produkcji czysto polskiego taboru.
Na placu boju w tym segmencie pozostaje Brawa ze swoimi wysokiej jakości technologicznej opracowaniami niemieckich wagonów w oznaczeniu PKP na zlecenie Loko Model ... i wyłaniający się Exact Train .
To absolutnie przełomowy rok ! Nie czujecie tego jeszcze ...
Ale od momentu pojawienia się 418V do momentu "trzeciej konstrukcji" będziecie porwani przez pęd emisji PKP i Cargo i znajdziecie się w "Nowym Świecie Modeli PKP". Gags 401K Piko to będzie dodanie prędkości ... !
Rynek będzie się rozwijał , zagęszczał i podrygiwał w rytmie Transs-Techno-Technologic ... :D
Pod koniec roku osiągniemy Nad przestrzeń 2 Macha PKP / Cargo ! ... :cool:
Oczywiście mówimy głównie o PMR-Albert Model ! (y)

A kasa jak przystało na społeczność stanowiącą część UE nie stanowi żadnego problemu ! (y)


Serdecznie polecam ... !
50 Cent - Ayo Technology ft. Justin Timberlake ... :giggle:
I Groove Dub Techno Mix ....


 
Ostatnio edytowane:

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
będziecie porwani przez pęd emisji PKP i Cargo i znajdziecie się w "Nowym Świecie Modeli PKP"
zaraz, zaraz, chwileczkę, nie tak prędko z tym porwaniem.
Kogo ten pęd porwie ?
Te wypusty po 100 , słownie sto sztuk ?
Kto zdoła być szybszy od rewolwerowca i potrafi ustrzelić choć jeden komplet tego mikro wypustu dla siebie ?
To nie Micro-Feinmechanik, czy podobne, gdzie można spisać umowę i czekać aż się ziści.
Reszta, tych co się dowiedzieli, że coś takiego się ukaże, już w tym momencie są bez szans.
Więc albo trzeba mieć "cynk", że za 15 minut będzie to w sklepie i dwadzieścia minut przed czasem się w tym sklepie meldować,
albo mieć odłożone "po znajomości i po cichu odebrać (to oczywiście ociera się o teorię spiskową).
Czytając informacje o produkcji ALBERT MODELL, dystrybucji i sprzedaży, zawsze mnie takie myśli nachodzą, chyba że jestem w błędzie.
Reszta mających chrapkę na wyroby tej firmy, może się tylko obejść smakiem i pooglądać sobie zdjęcia tu, w tym wątku.
Czy taki rysuje się na przyszłość obraz rodzimej produkcji wybranych typów polskiego taboru ?
Coś mi to przypomina czasy PRL i system kartkowy, ale wtedy chociaż na kartki można było coś prawie pewnie nabyć,
Tutaj tylko odchodzi się od sklepowej lady z przysłowiowym "kwitkiem" - a tego do gabloty się nie wstawi :(
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
zaraz, zaraz, chwileczkę, nie tak prędko z tym porwaniem.
Kogo ten pęd porwie ?
Te wypusty po 100 , słownie sto sztuk ? (...) :(
Jakie wypusty po 100szt ... ?
Prezesie Drogi ... że nowe pokolenia nie mają zrozumienia czytania textu to wiemy, ale Prezez TS nie ma ?! :eek:
Każda emisja to dwa komplety po 2 wagony każdy po 100szt ... czyli
każda emisja/wypust to 400 szt !
Aktualnie mamy V emisję/wypust , ten miał 3 komplety czyli 600szt .
 

KrystianoV6

Użytkownik
Reakcje
11 1 0
Nie widzę już oferty na stronie sklepu ŚM,obawiam się że już po imprezie,wszystko się rozeszło lotem błyskawicy.Koniec i bomba,kto nie kupił ten trąba ot taka mała dygresja....
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
Fakt, napisałem nieco ogólnie, ale :
to są wypusty, każdy po dwie sztuki wagonów w komplecie, pojedynczego wagonu nie da sie kupić, czyli mamy 100 takich zakupów !
Będą trzy wypusty z malowaniem każdy z innej epoki, czyli w danej epoce pozostaje nadal po 100 wypustów !
Więc jakby nie patrzeć, jak ktoś chciałby mieć wagon z oznaczeniami w danej epoce, to nadal ma tylko 100 szans na zakup dwupaku.
Tak to rozumuję i nadal podtrzymuję liczbę sto.

Sam zresztą wyżej tak napisałeś :
Dany zestaw dwu wagonowy ukazuje się zawsze w liczbie 100szt .
To oznacza że każda z dotychczasowych szutrówek jakie się ukazały w IV,V czy VI epoce wykonana została tylko w liczbie 100 sztuk !
W tym drugim zdaniu chyba powinno być napisane 2 x 100 sztuk, jak już tak :eek:
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
matematyka zawsze mnie inspirowała ,ale nie przestaje mnie zadziwiać... 2X100=400 ,może Drakulo zamiast pisać kolorowe pierdoły, to pisz waść tak jak za dobrych czasów kiedy przerabiałeś choćby M62 na ST44 czyli czarno na białym.;)
dwa komplety po 2 wagony każdy po 100szt
 

Podobne wątki