• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT-MODELL - modele wagonów szutrówek typu 411V

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Kolego Mafo, tu się z Tobą nie zgadzam, to zdjęcie przedstawia wagon w skali 1/1 w temacie szutrówki Albert Modell, czyli kolega nie wstawił zdjęcia węglarki czy też innego rodzaju wagonu nie pasującego do tego tematu, tylko wstawił zdjęcie wagonu który przedstawia wagon na podstawie którego został wykonany model w skali 1/87, pasujący do tego tematu. zobacz zdjęcia ze strony 1, 4, 6 tego wątku. Jeśli masz pretensje do kolegii michu88 o to jedno wstawione zdjęcie, to Musisz te zarzuty przedstawić również pozostałym kolegom.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Jeśli masz pretensje do kolegii michu88 o to jedno wstawione zdjęcie, to Musisz te zarzuty przedstawić również pozostałym kolegom
Nie mam pretensji, bo jakbym miał to zgłosiłbym jego wpis do usunięcia. Ja się tylko pytam, jaki jest sens wklejania zdjęć oryginalnych wagonów w temacie modeli. W przyszłości, jak ktoś będzie szukał zdjęć oryginalnych wagonów to tego zdjęcia po prostu nie znajdzie, bo nie będzie wiedział, że zdjęć oryginałów trzeba szukać w temacie modeli.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Zdjęcia zbliżeniowe wykonane przez PMR K.Koj wszystkich 4 nowych wagonów .

Zestaw 900002 - podaję wspólną datę rewizji, obu ciemno-seledynowych wagonów 411Vb : 86.09.19. Epoka IVc .
Stacja mac. Żytkowice DOKP Wschodnia .
Jakby ktoś podał daty rewizji czerwono-tlenkowych wagonów - zestaw 600002 ... ?

Więc mamy już 4 edycję Albert Model/PMR w postaci dwóch zestawów po dwa wagony 411V .
Może rynek troszkę się już nasyci ? I choć niektórzy z nie posiadających tych wagonów, wreszcie będą mieli okazję do zakupu ? :niepewny:
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Mnie trochę zdezorientowała informacja na pudełku wagonów z epoki IV oznakowanych jako epoka V.......i już miałem dać sobie spokój ale dzięki informacji kolegi Spacerowicza chętnie zakupiłem te wagony w epoce IV. Miałem je wcześniej na patynowaniu/waloryzacji i czekałem na swoją epokę :) Dobre jest to, że firma Albert Modell bez wielkiego szumu i rozgłosu robi te modele a jakoś jak dla mnie broni się sama.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Niestety dopiero wróciłem z pracy i już wyprzedane.Wiadomo kiedy będą następne?
Ponieważ IV edycja sprzedała się jak widać na przysłowiowym pniu...stąd wniosek że będzie V edycja . To kwestia góra 3 miesięcy - w takim kwartalnym cyklu ukazywały się w 2018r.
Osobiście mam jak na razie skład 8 wagonowy : 4 tlenkowe z Va i IVc , 2 żółte z IVb i 2 ciemno-seledynowe z IVc .
Dziś ustawię tą mieszankę wedlowską : tlenkowo-żółto-seledynową i będę oblukiwał czy paszą mi kolorystycznie .
Oczywiście tlenkowe ( czerwień tlenkowa ) są po za dyskusją ! ... :D
Nie posiadającym polecam nieustępliwą cierpliwość ...w końcu rynek się musi nasycić . Może w 2019 r ? :niepewny:
 
Ostatnio edytowane:

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
a gdyby producent wrzucił tu grafiki tych wagonów, przydziały, daty rewizji etc, to wiele osób (w tym ja) byłoby wdzięczne za możliwość skatalogowania
 

Podobne wątki