• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT-MODELL - modele wagonów szutrówek typu 411V

zember

Aktywny użytkownik
Reakcje
39 0 0
#61
Wczoraj dotarły do mnie moje wagony.
Oznakowanie jest bardzo wyraźne - robi wrażenie. Zresztą zobaczcie sami:

ZESTAW niebieski VI epoka

WAGON 1:

vi_a_1.jpg

vi_a_1a.jpg

vi_a_2.jpg

vi_a_3.jpg

vi_a_4.jpg


A największe wrażenie robi coś takiego:
vi_a_5.jpg


Gołym okiem widać pasek, a dopiero po przybliżeniu okazuje się że są napisy i da się coś odczytać! Dla mnie bomba.


WAGON 2:

vi_b_1.jpg

vi_b_2.jpg

[DOUBLEPOST=1511512233][/DOUBLEPOST]I drugi zestaw - brązowy - V epoka

WAGON1:

v_a_1.jpg


v_a_2.jpg


WAGON2:

v_b_1.jpg


v_b_2.jpg


v_b_3.jpg


v_b_4.jpg


I jeszcze słowo na temat jazdy.
Próbowałem na prostym odcinku torów popychając palcem. Na 4 wagony:
- jeden jeździł super płynnie bez zatrzymywania
- jeden lekko obcierał i zatrzymywał się po jakimś czasie
- dwa wyraźnie obcierają i zatrzymują się szybko. Wyraźny dźwięk tarcia. Nawet patrzyłem czy koła nie są zablokowane - czy się obracają.

Muszę przyjrzeć im się bliżej - może będzie jakieś łatwe rozwiązanie. Natomiast widać że wózki mają mało swobody ruchu i obawiam się o jazdę na moim torcie, gdzie mam ciasne łuki i wzniesienia.
 
Ostatnio edytowane:

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#62
Wagony do mnie w końcu doszły. Biorąc pod uwagę fakt, iż jak na wagony towarowe mają dość skomplikowaną budowę dobrze odwzorowany model (tak jest w tym przypadku) powoduje, iż modele robią duże wrażenie. Niestety właściwości jezdne dramatyczne, będzie trzeba coś z tym zrobić. Czekam na kolejne wypusty.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#64
Czegoś nie rozumiem, dostajecie towar niepełnosprawny, wnioskuję to z lamentów na temat układu biegowego, a płacicie za pełnowartościowy towar,patologia, reklamować trzeba, a nie kombinować co z tym zrobić.(n)
W przypadku innych zakupów też tak postępujecie.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#65
Zauważyłem, że w obu wagonach, jeden wózek podczas jazdy się dodatkowo trzęsie na boki. Też tak macie ?
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
#66
U mnie się nic nie trzęsie, ale korzystając z chwili czasu postanowiłem spróbować patentu z zastosowaniem podkładek i innych zestawów kołowych.
A więc po kolei, na cztery wagony trzy toczyły się w miarę ok natomiast czwarty od razu wyhamowywał przy czym we wszystkich występował odgłos tarcia.
Same odczepienie wózków nie przysparza kłopotów tylko należy to robić z wyczuciem jak zresztą wszystko w przypadku tak bogatych w detal i filigranowych modeli.

DSC_0675.JPG


Na pierwszy ogień poszła wymiana kół i już po zdjęciu pierwszego było wiadomo że wymiana na te co mam niczego nie zmieni, ale przy okazji mogłem zobaczyć tuleje które mają polepszać właściwości jezdne i tutaj kolejny plus.

DSC_0679.JPG


Teraz próba z podkładkami ( podkładki stosowane w modelach Kleina )

DSC_0678.JPG


Po montażu od razu dało się zauważyć znaczne poniesienie modelu oraz wyraźną przerwę między wózkami a pudłem, po próbach na torach rewelacja, toczenie bajka, problem w tym z powodu zastosowania podkładki czop wózków nie miał możliwości zaczepienia się w budzie czyli dalej lipa.
Problemem okazały się te dwa "nadlewy" po prawej i lewej stronie trzpienia które jak podejrzewam maja niwelować efekt kiwania się wagonów a na które nachodzi podkładka:

DSC_0681.JPG


Z braku odpowiedniej podkładki choć tutaj już nazwałbym to bardziej pierścieniem na trzpień patent wymyślony na szybko z drutu miedzianego:

DSC_0682.JPG


DSC_0686.JPG


Efekt wózki siedzą w budzie bez problemu, podniesienie wagonu oraz wózka jest nie dostrzegalne, delikatne opory przy skręcie wózka ( kwestia grubości drutu ) próby jezdne rewelacyjne, na R3 bez problemu ze skrętem.

Wniosek jaki mi się nasunął jest taki ze po znalezieniu odpowiednich pierścieni nadal jest to dla mnie niewątpliwie model roku ( biorąc pod uwagę seryjne wypusty), ale to tylko moje zdanie i nie każdy musi się oczywiście z tym zgodzić;)
 
Ostatnio edytowane:

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#67
Ja się odrobinę zgubiłem co do epok wagonów brązowych.
Producent podawał tak: Korszak: IV. Jak rozumiem magiczne słowo korszak oznacza epokę a cyfra czwartą.
Dopytywałem o ten napis REV bo coś mi się wydawało nie jasne z tymi datami na modelu ale słabo było widać jak na moje oczy..... po czym jest tam rok 1993 a na czołach bodajże 1996 i 1999 ............to jaka to jest epoka IV?
Po tych datach jestem zadowolony, że się nie złapałem na epokę IV, która jest epoką V czyli nie moją bajką.
Druga strona medalu to ja bym wolał nie podkładać drucików w wózkach, może producent coś poprawi. Wiadomo źle nie robi ten co nie robi nic ale gdyby drobne sugestie były uwzględnione to było by dla przyszłych produktów mile widziane.
 
Ostatnio edytowane:

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#70
Zajrzałem na stronę producenta gdzie jest wyraźnie IV. Czyli jest jak w epoce IV tylko rewizja z epoki V . Czyli opis identyczny jak w epoce IV a epoka jest to ????????? Czyli można zrobić model z epoki IV z rewizją z 2017 roku i napisać, że jest epoka IV tylko data inna :) Dla mnie jak jest epoka IV to jest do 1989.
Tutaj nie chodzi mi o negację modeli są jak dla mnie piękne tylko jak się podaje gdzieś coś to albo się tego trzymamy albo wolnoamerykanka. Nie sugerowałem się wpisami ale stroną producenta więc u źródła.

Pomijając te nieszczęsne daty to model zaskakuje finezją drobnych opisów to wielki plus.

Dokładnie zajrzałem na stronę "madziarską" :)
 
Ostatnio edytowane:

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#72
Czegoś nie rozumiem, dostajecie towar niepełnosprawny, wnioskuję to z lamentów na temat układu biegowego, a płacicie za pełnowartościowy towar,patologia, reklamować trzeba, a nie kombinować co z tym zrobić.(n)
W przypadku innych zakupów też tak postępujecie.
Dobrze że to nie są modele schlesienmodelle bo by Robert na krzyżu wisiał, a tak tylko 2 podkładki 1 m drutu i jest OK.
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#79
koła ocieraja bo na mój słaby wzrok są za duże , wózki 2xt mają koła o średnicy 960mm a więc 11mm w H0, ciekawe czy takie są :)
mam taki wagon zakupiony na alledrogo ręczna robota kogoś z Białorusi chyba i tam nic nie ociera a jeżdża jak ta lala :)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Podobne wątki