• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT-MODELL - modele wagonów szutrówek typu 411V

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.055 25 2
Widzę, że nie dostrzegasz, a raczej ignorujesz tytuł tego wątka, jest o ALBERT MODELL.
A za to robisz sobie prywatną dyskusję, nie wiem z kim, bo zwracasz się do kogoś, ,opisując
Właśnie on kupił ode mnie lata temu BR93 na
Może faktycznie tak było. Mam trochę modeli i nie do każdego pamiętam dokładnie gdzie i od kogo dany kupiłem.

Cały czas piszę w przekonaniu że "Prezes TS" to Tadeusz Suchorolski z Wwy ...
Czyżbym się mylił ... ?! :niepewny:
A podpisów pod zdjęciami to nie czytasz, czy teraz tylko udajesz ?

ludzie mający pozwolenie na fotografowanie wystawione przez Muzeum Kolejnictwa
Muzeum Kolejnictwa nie wystawiało żadnych pozwoleń. Nie miało do tego prawa. Zezwolenia wystawiała Komenda Główna SOK w Ministerstwie Komunikacji, bądź Komendy Okręgowe SOK w Dyrekcjach. Jeśli chodzi o Muz Kol, to ta instytucja mi osobiście w niczym nie pomagała. Był nawet taki czas, kiedy chciała mnie nawet zniszczyć. Ówczesny dyrektor tego muzeum wysyłał na mnie paszkwile do MSW z zamiarem zaorania mnie.

kompletnie nie widzieli znakomitego spektrum wagonów
za to Ty jako nieliczny widziałeś to spektrum i sporządziłeś obszerną i unikalną dokumentację fotograficzną.

Szczególną moją krytykę budzi nie żyjący już Andrzej Susicki
Właśnie Tadeusz Suchorolski podobno cieszył się jego jako takim względami
To tyle wyjaśnienia i uzasadnienia moich "inwektyw" pod adresem tego środowiska ... pisanych w emocjach które do dziś mi towarzyszą jak pomyślę o tych "asach-askanasach fotografii
a takie publiczne stwierdzenia zakrawają już na chmastwo !
DRAKULA - wypraszam sobie tego rodzaju wycieczki pod moim adresem i opluwania osób mi znajomych!

O tym zamkniętym kręgu wzajemnej adoracji patrzącym z pyszna na młodszych miłośników kolei nie posiadających takich prywatnych archiwów
Nigdy tak na nikogo nie patrzyłem i nigdy wiek moich rozmówców nie był dla mnie wykładnikiem mego do nich stosunku.

Jest to z twojej strony kolejna inwektywa pod moim adresem.
Króluj tu dalej w przekonaniu, że wiesz wszystko najlepiej.

Nie chcę cię znać.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
I wzajemnie ! ... :) " dziś już bez łaski Ogród Saski " :D

za to Ty jako nieliczny widziałeś to spektrum i sporządziłeś obszerną i unikalną dokumentację fotograficzną.
Ja w latach 70 dopiero szedłem do szkoły podstawowej , więc jak miałem fotografować ?! ... :gwizd:
Liczyłem na Was " asów-askanasów-chytrusów" , a tu guzik ... ! :rolleyes:

Dopiero niemieccy fani pary obdarzyli mnie w necie tysiącami kolorowych świetnych zdjęć !
No i warto tu wspomnieć "Grupę Warszawską" i ich publikacje ze zdjęciami z lat 80 ...
 
Ostatnio edytowane:

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Ja tak tylko odnośnie tej fali PKP, która nas porwie.
Modele szutrówek kupiłem zielone epoka IV , udało się. Modele bardzo udane, dla mnie piękne ja z suwmiarką nie biegam po domu w pracy mam tego po dziurki w nosie.
System dystrybucji taki sobie, bardziej polowanie. Co mnie zupełnie zniechęciło na następne.
Jednocześnie wagony Vagonka Poprad pakowane po 4 sztuki.........ani mi tyle nie potrzebne ani nie chce mi się wydawać 500 zł. Gdyby one były dostępne po 1 lub 2 szt. w odpowiednio podzielonej cenie no to tak.
Ta fala mnie wyrzuciła już na taką wydmę, że spokojnie czekam na owocarki chyba z Rivarossi i Gagsy z PIKO i takie starutkie węglarki z Roco.
Jednak chciał bym zaznaczyć, że doceniam prace Pana Koja, tylko rozchód modeli no taki sobie.
Być może jak tutaj wspomniano elitarny. Ja nigdy do żadnej elity jednak nie należałem raczej drobny zbieracz.
Czasami taki dla mnie dziwny rozchód modeli po prostu przekierowuje finanse na inne cele co też zrobiłem.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Drakulo ,nie ta epoka ,a nawet gdyby to nie kupię ,bo przereklamowałeś towar ,a tego nie znoszę .Do tego ta kolorowa agitacja nic niewnosząca do tematu , jestem troszkę młodszy (nawet sporo) od TS ,ale jego poglądy są mi bardziej bliskie niż Twoje.
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
Pana Tadeusza Suchorolskiego znam naście lat i nigdy nie dane mi było odczuć "wyższości" wiedzy czy pasji. Jestem mniej więcej połowę młodszy a wszelkie dyskusje zawsze prowadzimy w normalnym tonie.
Co do wagonów 411V to niestety ale pomosty są pozaginane i wagony wcale nie są idealne bo różnią się szczegółami od polskich odpowiedników.
LS Models, Rivarossi i ACME to moja czołówka.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Co do wagonów 411V to niestety ale pomosty są pozaginane
Na tę chwilę mam 16 sztuk i wszystkie są proste, nic nie jest pozaginane, być może miałem jakiegoś farta. Ale cenne spostrzeżenie na co zwracać uwagę.
wagony wcale nie są idealne bo różnią się szczegółami od polskich odpowiedników.
Czy mógłbyś coś więcej napisać o tych różnicach ?
Z góry dziękuję.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Ja też z ciekawości dopytam o różnice.
Moje modele akurat były w stanie"prostym" i jestem zadowolony. Poręcze są co prawda olbrzymie wizualnie ale ja nie jestem jakimś purystą jak na moje potrzeby są to ładne wagony. Mnie szczególnie zachwycił druk przy dźwigniach, taki naprawdę drobny druk po lupę.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
A tak w ogóle to panie hrabio to widzę ,że chyba hrabiemu po prostu od jebało pod deklem ,sorry ale żeby atakować tak zacnego kolegę (Tadeusza) ,tylko w imię czego? Coś złego Cię opętało....
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
To prawda że nakręcam tu na forum temat szutrówek i mających się ukazać dumpcar'ów Albert Model / PMR oraz "trzeciej konstrukcji" ...
Przecież to czywiste . :D
Mam w tym cel ! Oto on ... :podstepny:
Po "trzeciej konstrukcji" będzie przecież czwarta , później piąta ...aż dojdziemy do klasyki wagonów towarowych PKP lat 50 i 60 .
Czy jest inna droga ? Czy istnieje inna droga ? :niepewny: ... Nie !
Piko zainteresowane jest tylko wagonami masowymi jak Gags , cysterna 406R , osobowe w IV , V i VI epoce.

Tylko edycje Albert Model / PMR dają szansę na wagony które były na PKP tylko w epoce III i IV .
To jest mój cel ...węglarki 3W,11W,10W ...9W ...17W ...401W ...401Wb ... jakieś lżejsze szutrówki ...kryte z budką 23K/1/2/3 ...
chłodnie 1L ... 202L ... platformy 2Z, 3Z, 4Z , 201Z ... wapniarki 1S , 2 S 10S 205 S ... rzesza dwu i czteroosiowych cystern starszej konstrukcji , w tym z budkami hamulcowymi .... oraz cemenciarki dwu i trzygruszkowe ...
A wagony osobowe ... ?


Dlatego będę Was nakręcał ;) :devil: !

Będę mielił :giggle: :devil: tematy tych i innych wagonów z Krzysztofem Kojem przez telefon w wielogodzinnych dyskusjach w nieskończoność ! ... i pisał na kolorowo ! :LOL:

Wiecie co ostatnio wymyśliliśmy ?
Rozbicie ostatnich zestawów czeskich Eaos-x PKP Roco ... na pojedyńcze wagony w ofercie .


Wiecie jaki pomysł podsunąłem Krzysztofowi odnośnie cystern 406R Piko ?
... bardzo ciekawe oznaczenia w epoce IV i V ... ale sza ! cichosza ! To będą specjalne emisje większe niż szutrówek - po 250 szt jeden wagon .


Jak ukaże się jakaś część z w.w wagonów z epoki III i IV ... to wtedy zamknę kryptę ! i zdmuchnę świece !
Na razie ...

Będę Was Nakręcał !
:ROFL:
Czerwono Tlenkowa Rewolucja Trwa ! :obcy:
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
Różnice były opisane na forum. Na temat wagonów 411V nie mam innej wiedzy niż ta, która jest tutaj dostępna. Niby szczegóły, ale chyba właśnie o to opiera się idea modelarstwa. Wszystkie zestawy, które miałem w rękach miały zakrzywione poręcze. Niby nic ale wolałbym proste jeśli coś kupuję fabrycznie nowe.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Wiecie co ostatnio wymyśliliśmy ?
Rozbicie ostatnich zestawów czeskich Eaos-x PKP Roco ... na pojedyńcze wagony w ofercie .
No popatrz a ja raptem chwile temu to sam proponowałem pisząc, że 4 wagony są mi potrzebne jak pięść do oka. To chyba ja to wymyśliłem.To jednak można.

Wiecie jaki pomysł podsunąłem Krzysztofowi odnośnie cystern 406R Piko ?
... bardzo ciekawe oznaczenia w epoce IV i V ... ale sza ! cichosza ! To będą specjalne emisje większe niż szutrówek - po 250 szt jeden wagon .


To pewnie znowu jak to nazywa młodzież pójdzie dilerską ścieżką, cichosza..............a co to jakiś handel marichuaną??????? Raczej pewnie znowu się nie załapię ale to pewnie znowu elitarna odsłona .........no a ja znowu kaliska bida.
Ponoć życie nie znosi próżni to ja sobie poczekam na to PIKO, Roco, Rivarossi.
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
A tak w ogóle to panie hrabio to widzę ,że chyba hrabiemu po prostu od jebało pod deklem ,sorry ale żeby atakować tak zacnego kolegę (Tadeusza) ,tylko w imię czego? Coś złego Cię opętało....
Niech będzie Ci zacny ... możesz mu aportować Waści !
Zresztą pamiętam Prezesa TS jako sympatycznego , pociesznego o dobrodusznym wyglądzie kulturalnego pana.

Ale fakty o tym zamierzchłym środowisku "asów-chytrusów fotografii" i niedostępności przez 40-50 lat ich zasobów !
To skandal i traktowanie po macoszemu wyrosłej rzeszy nowego pokolenia miłośników kolei PKP.
Słuchać nie chcieli o udostępnieniu odbitek paru zdjęć ! Odpłatnie !
Pamiętam jak kilkakrotnie w okolicy 2000r co miesiąc zwracałem się z prośbą właśnie do Prezesa TS na warszawskiej giełdzie ...
Właśnie po sprzedaniu mu BR93 w promocyjnej cenie uznałem że mogę zwrócić się z prośbą o choć parę zdjęć wg. jego uznania.

Obiecywał uśmiechając się .... co miesiąc obiecywał ... obiecywał i obiecywał .... w końcu po pół roku dałem spokój ... :confused:
A sam Prezez TS musiał się kajać przed Susickim o jego zdjęcia ...Wiśniewski mimo znajomości z Susickim nawet nie próbował !
Taka " chytro-psycho-zachłanna-patologia" ...
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
No popatrz a ja raptem chwile temu to sam proponowałem pisząc, że 4 wagony są mi potrzebne jak pięść do oka. To chyba ja to wymyśliłem.To jednak można. .
Niech Kolega się zgłosi po 2 czy 1 węglarkę bezpośrednio do PMR-Modele i po problemie ...
O takim pomyśle rozmawiałem z Krzysztofem na początku tygodnia... miał być wprowadzony na Allegro .
Ale bezpośrednio też można przecież kupić ....
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Sam bym też chciał zarobić na swojej pasji ,skoro kiedyś zainwestował w robienie takich fotek to chciałby coś odzyskać .Obecnie w erze internetu wydaje się co niektórym ,że cały dobytek powinien być za darmo ,ale tak nie jest.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Nie muszę się zgłaszać. wystarczy że, to co zalega na allegro będzie jako do kupienia w setach po 2 lub jako jedna sztuka, nikt nie jest ślepy jak zalega to można to robić i pójdzie w świat, chyba ten co wystawia widzi, że to nie idzie po 4 sztuki. Dziwi mnie to, że nagle się pomysł objawił jak napisałem o tym tak jakoś wcześniej nic...........chyba, że rozmowy są tak tajne jak byśmy tu handlowali Uranem do bomby jądrowej. Dla mnie to takie troszkę śmieszne. No ale sprzedać się musi.
I nigdzie się nie będę zgłaszać aż tak mi nie zależy jak będzie jeden lub dwa wagony na allegro to sobie kupię jak nie to.............inni też robią. Jak pisałem w innym poście mi już wszystko wisi :) a to takie złe czasy, że rządzi ten co kupuje. A jak to wszystko będzie takie tajne to pozostanie tak tajne, że z tej tajności nikt niczego nie kupi no bo............było tajne. Studium oparów czerwieni tlenkowej. Zbieranie plastikowych modeli na metalowych kółkach chyba nie powinno być reklamowaną religią :D .
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Sam bym też chciał zarobić na swojej pasji ,skoro kiedyś zainwestował w robienie takich fotek to chciałby coś odzyskać .Obecnie w erze internetu wydaje się co niektórym ,że cały dobytek powinien być za darmo ,ale tak nie jest.
Do Susickiego zgłaszał się i robił latami podchody K.M.i D. w celu odpłatnej publikacji ... praktycznie bez skutku po za nielicznymi zdjęciami !
Tak przewróciło się czy jak tam Kolega nazywa odjebało pod deklem ;) po kontaktach z niemieckim wydawcą .
Polski K.M.i D. to były za krótkie nogi na wysokie progi ...
A to że Prezes TS nie da słowa złego powiedzieć o koleszkach od fotografi to jasne ... przecież to były Prezesa TS pewnikiem najpiękniejsze czasy ... :cry:
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Znam temat ,ale sam zrozumiał ,że kisić tego do usranej śmierci nie będzie i pomału publikuje i chwała mu za to . Bo gdyby nie oni to nic by nie było...
Moja kolekcja to nic do tego co ma TS ,ale długo miałem opory przed udostępnieniem skanów w internecie , może trzeba było postąpić inaczej ,a może tak właśnie osiąga się pułap ....
Tadziu powoli do celu ,że tak powiem.
 
Ostatnio edytowane:

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.026 23 2
Tylko edycje Albert Model / PMR dają szansę na wagony które były na PKP tylko w epoce III i IV .
To jest mój cel ...węglarki 3W,11W,10W ...9W ...17W ...401W ...401Wb ... jakieś lżejsze szutrówki ...kryte z budką 23K/1/2/3 ...
chłodnie 1L ... 202L ... platformy 2Z, 3Z, 4Z , 201Z ... wapniarki 1S , 2 S 10S 205 S ... rzesza dwu i czteroosiowych cystern starszej konstrukcji , w tym z budkami hamulcowymi .... oraz cemenciarki dwu i trzygruszkowe ...
A wagony osobowe ... ?


Dlatego będę Was nakręcał ;) :devil: !
Panie Dracul...! Zawzięcie godne pochwały! Ale...
...czy we w...
epoce III... będzie czym to ciągnąć? o_O
Może... z czasem... warto skoncentrować siły na jakimś dobrze dostępnym parowozie towarowym PolskichKoleiPaństwowych? :obcy:
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Znam temat ,ale sam zrozumiał ,że kisić tego do usranej śmierci nie będzie i pomału publikuje i chwała mu za to . Bo gdyby nie oni to nic by nie było...
Moja kolekcja to nic do tego co ma TS ,ale długo miałem opory przed udostępnieniem skanów w internecie , może trzeba było postąpić inaczej ,a może tak właśnie osiąga się pułap ....
Tadziu powoli do celu ,że tak powiem.
To prawda ... Prezes TS publikuje powolutku do odpowiedniego tematu odpowiednio dobrane zdjęcia ...
I to budzi wdzięczność , Twoją , moją i innych ...
Ale
prawdziwe jedynie sensowne rozwiązanie jest inne ... KoVaL ...
To kompleksowa totalna digitalizacja całego archiwum Prezesa TS ....
Niechby i wejście do cyfrowego archiwum było płatne, czemu nie ...
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki