• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT-MODELL - modele wagonów szutrówek typu 411V

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Pozwolę sobie wkleić informację od PMR-Modele:
15 stycznia 2024 rozpoczynamy sprzedaż modeli szutrówek 411Vb Albert Modell/PMR-Modele, z najnowszej edycji.

Prawdopodobnie jest to ostatnia dostawa wagonów 411V, przed planowaną dłuższą przerwą w produkcji tych modeli.
Obecna edycja obejmuje cztery następujące zestawy:


AM 600033 – Zestaw 2 wagonów 411Vb .Fad, PKP (St. Siedlce, DOM Białystok, Centralna DOKP) ep. IVb (REV 1978),
AM 600034 – Zestaw 2 wagonów 411Vb Facc, PKP (St. Siedlce, CZ Małaszewicze) ep. Vc (REV 2004/2006),
AM 600035 – Zestaw 2 wagonów 411Vb Facc, PL-PKPC, PKP Cargo, ep. VI (REV 2017),
AM 600036 – Zestaw 2 wagonów 411Vb Facc, PKP [P], PTK Holding, Zabrze (St. Gliwice-Sośnica, CZ Rybnik) ep. Vc (REV 2007).


Cena za zestaw, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi 460,00 zł.
Zryczałtowany koszt przesyłki – 15,00 zł.
Przy zakupie co najmniej dwóch zestawów, przesyłka gratis.


W załączeniu przesyłam zdjęcia w/w modeli.
Osoby zainteresowane zakupem modeli prosimy o kontakt.


Pozdrawiam

Krzysztof Koj
PMR-Modele
600033-0.JPG
600034-0.JPG
600035-0.JPG
600036-0.JPG
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
W związku z zapowiedzią wstrzymania produkcji dozatorów 411V postanowiłem stworzyć małe podsumowanie dotychczasowych wypustów.

Łącznie w latach 2017-2024 wyprodukowano 59 wagonów, w tym:

4 - epoka IVa (wszystkie żółte),
8 - epoka IVb - 4 żółte i 4 tlenkowe,
12 - epoka IVc-Va - 4 zielone i 8 tlenkowych,
4 - epoka Va-Vb (wszystkie tlenkowe),

13 - epoka Vc - 11 tlenkowych (9 PKP/2 PTK Rybnik) i 2 zielone PTK Zabrze,
18 - epoka VI - 14 niebieskich PKPC, 2 czerwone DB i 2 żółte PNUIK Kraków.


Nakłady w poszczególnych latach w sztukach wypuszczanych wagonów przedstawiają się następująco:
2017 - 4
2018 - 12
2019 - 8
2020 - 4
2021 - 5
2022 - 8
2023 - 8

2024 - 8

W mojej subiektywnej ocenie osobami wygranymi są zbieracze wagonów z epok IVc-Vb.
Osoby, które postawiły na ten okres posiadają 12 wagonów tlenkowych i 4 zielone ze stacji:
Żytkowice, Kielce Herbskie, Zagnańsk, Wierzchowo Pomorskie, Siedlce, Naterki, Wałbrzych Główny.

Nie zdecydowałem się zbieranie wagonów z tego okresu ze względu na serię U stawiając na epokę Vc, czyli ponownie serię F. Z perspektywy czasu trochę tego żałuję, ponieważ w tym okresie w ogóle nie pojawiły się wagony zielone (poza prywatnymi PTK) lub żółte, a stacje macierzyste nie były tak "kosmiczne", jak w IVc-Vb.

Za najmniej interesujący okres uważam epokę VI, czyli 14 niebieskich wagonów PKP Cargo bez stacji macierzystych i wg mnie z niewłaściwymi, okrągłymi zderzakami, które zdecydowanie powinny być prostokątne już od epoki Vc...

Odnośnie spekulacji dotyczących ewentualnego wstrzymania produkcji Dumpcarów 418V przypominam, że w polskich barwach wyszło zaledwie 29 sztuk wagonów, czyli połowa produkcji 411V, więc chyba możemy być spokojni o kolejne wypusty.
 
Ostatnio edytowane:

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
587 19 0
Szykują się nowe projekty wagonów towarowych, stąd prawdopodobnie decyzja o okresowym wstrzymaniu produkcji 411V.
Podejrzewam, że podobnie wypust wagonów 418V w 2024 r. też na razie będzie ostatnim.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
W mojej subiektywnej ocenie osobami wygranymi są zbieracze wagonów z epok IVc-Vb.
Jak zwykle te epoki wygrywają ilościowo :)

Ale akurat w przypadku dozatorów, nie narzekam. Wydane 4 wagony z IVa z rewizją .74 plus 2-osiowe szutrówki od Roco stanowią realistyczny skład. Fotografie z epoki pokazują takie składy np. z Ty2. Albo można mieć skład 6 dozatorów, dodając 2 wagony z IVb z rewizją .76


Natomiast wiadomość, że Albert szykuje wypusty wagonów innej konstrukcji, jest zasadniczo dobra. Czekamy zatem ;)
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
Za najmniej interesujący okres uważam epokę VI, czyli 14 niebieskich wagonów PKP Cargo bez stacji macierzystych i wg mnie z niewłaściwymi, okrągłymi zderzakami, które zdecydowanie powinny być prostokątne już od epoki Vc...
... ale nie są. Trochę ponad rok temu złapałem taki skład, podczas przejazdu przez stację Poznań Górczyn:

ALA_2024_01a.jpg


Z ciekawości sprawdziłem, jak to jest z tymi zderzakami i okazało się, że na 16 wagonów typu 411V w składzie, aż jedenaście miało okrągłe tarcze zderzakowe, a tylko pięć inne.

ALA_2024_01b.jpg


ALA_2024_01c.jpg


Więc albo ja miałem takie szczęście, albo typowe i częściej spotykane są jednak okrągłe.
 

Podobne wątki