• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT MODELL - modele lokomotyw typu 060DA oraz serii ST43

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
Czyli 1 czerwona wspólna dla dwóch świateł, zapewne jest tam jakiś światłowód?
Czy ta czerwona jest podłączona pod oddzielne wyjście dekodera, żeby móc ją załączać niezależnie od świateł białych?
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.676 102 1
Na internetowej stronie firmy Albert Modell ukazały się zdjęcia modeli lokomotyw spalinowych typu 060DA w malowaniu kolei bułgarskich BDZ. Co ciekawe zarówno model o numerze katalogowym 060020 z epoki V jak i model o numerze 060021 z epoki VI posiadają wystające obudowy reflektorów głównych oraz dodatkowe elementy na czołownicy.

060020.jpeg 060021.jpeg

Źródło: albertmodell.com
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Czyli robią modyfikacje form. To dobrze bo można być niemal pewnym że powstanie odmiana PKP z dużymi lampami. Niestety nadal do bani sekcja dachu z klapami w błędnym miejscu. To wskazuje na konieczność sprawowania większego nadzoru nad projektem.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Tak do końca nie bardzo jestem przekonany do tych lamp :niepewny:. Co prawda wystające ale z tego co widać na zdjęciach powyżej są one stożkowe :oops:.
Nasze "rumuny " miały lampy proste ( no może minimalnie stożkowe ) te zrobione w modelu kolei bułgarskich mają się ni jak do wersji PKP.
Chyba, że powstanie też model z takimi lampami jak u nas - oby ;).
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.184 8 0
... Niestety nadal do bani sekcja dachu z klapami w błędnym miejscu. To wskazuje na konieczność sprawowania większego nadzoru nad projektem.
Nadzór nad "projektem" polskiej wersji lokomotywy sprawuje Krzysztof Koj :) Z rozmowy wynika, że po przeanalizowaniu zachodzących zmian które pojawiały się w trakcie produkcji i dostaw lokomotyw - opracował chyba wszystkie możliwe wersje "pudła" ST43, które to zostały przez producenta zaakceptowane. Tak więc - ja o poprawność odwzorowania detali jestem spokojny i czekam na kolejną lokomotywę z przydziałem ostrowskim ;)
 

A-K

Użytkownik
Reakcje
108 1 0
Klapy jak klapy ale zostają jeszcze poręcze przy drzwiach kabiny. Model ma krótkie a u nas część (jeżeli nie większość) miała długie. Zależy jaki numer będzie odwzorowany.
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
Tak do końca nie bardzo jestem przekonany do tych lamp :niepewny:. Co prawda wystające ale z tego co widać na zdjęciach powyżej są one stożkowe :oops:.
Nasze "rumuny " miały lampy proste ( no może minimalnie stożkowe ) te zrobione w modelu kolei bułgarskich mają się ni jak do wersji PKP.
Chyba, że powstanie też model z takimi lampami jak u nas - oby ;).
Te lampy bedzie mozna w bardzo prosty sposób podmienic na PKP. Wystarczy rozwiercic otwor na odpowiednią średnicę. Tak sie sklada, ze mam metalowe lampy do tego modelu.
Górną lampę też mam ale ją juz nie bedzie tak latwo wymienic.
 

Podobne wątki