• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Albania

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 33 3
#21
Dlaczego pociąg taki pusty?
Czy większość taboru jest tak zdezelowana?
Co się dzieje w Durres na terenie budowy nowej spacji?
A w Tiranie co, likwidacja całkowita kolei w stolicy czy przenosiny?

Ciekawy kraj, Hodża wmawiał obywatelom, że najszczęśliwszy na świecie. Widać po zdjęciach do czego doszli.
 

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
493 20 1
#22
Dlaczego pociąg taki pusty?
Pociąg nie jest konkurencyjny względem taksówek i autobusów. Jeżdżą nim tylko ci, których nie stać na te drugie. Na całej długości trasy oprócz mnie jechały 3 osoby na różnych odcinkach. Inna sprawa, że sama trasa również nie generuje dużych potoków.
Czy większość taboru jest tak zdezelowana?
Niektóre wagony posiadają nowe malowanie, podobnie jak lokomotywa/y. W tamtym momencie wagony były odstawione na stacji w Elbasan, lokomotywy nie widziałem.
Co się dzieje w Durres na terenie budowy nowej stacji?
Jak na warunki albańskie, można mówić w pewnym sensie o rewolucji. Wysokie perony, betonowe podkłady, nawet są fundamenty pod słupy sieci trakcyjnej.

1697827721886.jpg


Budynek dworca w Durrës nie jest zamknięty, bo znajdują się tam biura podróży i autobusowe kasy biletowe, otwarta jest też poczekalnia kolejowa, ale nie pełni obecnie żadnej funkcji.
A w Tiranie co, likwidacja całkowita kolei w stolicy czy przenosiny?
Teren dworca został przerobiony na "deptak", kolej ma dotrzeć do Tirany ponownie, ale w innym miejscu. Z tego co wiem, to rozpoczęły się już prace przygotowawcze do połączenia Durrës z Tiraną nową linią kolejową.