• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

akumulatorowy ciągnik ASF

OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#21
Nie, to zbiornik powietrza, bo to lokomotywa akumulatorowa, napędzana sprężonym powietrzem.
A w sumie to dopiero teraz dostrzegłem, że to kondensator. :p ;)
 

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
162 8 1
#22
CoCu napisał(a):
Nie, to zbiornik powietrza, bo to lokomotywa akumulatorowa, napędzana sprężonym powietrzem.
A w sumie to dopiero teraz dostrzegłem, że to kondensator.
Akumulatorowa w oryginale i w modelu. Po naładowaniu kondensatora może jeździć po drewnianych torach :LOL:
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#23
Mam takie cudenko .Zrobiony zostal trzy lata temu we wloszech na podstawie "wycinanki" :D .Moze nie jest idealny (brak napedu) :( ale zrobiony wlasnorecznie.Chwilowy brak aparatu, fotki w przyszlym tygodniu. :!:
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#24
oryginał stoi też w Olsztynie w hali napraw lokomotyw. Może jak poprosisz kogoś z z Olsztyna to go porządnie obfotografuje.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#25
ja tez sobie kiedyś zrobiłem taka ASF z fajnego odlewiku od Grześka vel Ostbhan :) pozdro Grześ
 

Załączniki

  • 46 KB Wyświetleń: 1.051
  • 43,5 KB Wyświetleń: 1.058

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#26
Czy ma naped :?: .Jezeli tak, to jaka to jednostka napedowa i jak to tam umiesciles (miejsca tyle co nic) :D
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#28
HE,HE, Mozna podczepic jakis wagon towarowy i w nim umiescic naped.Tak zrobilem z pewnym modelem wloskiej lokomotywy spalinowej :D
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#36
CoCu :!: Czesc :!: Jak tam model CIAGNIKA ASF.Dawno nic niepokazywales i jaki masz postep w pracach nad modelem :?: :)
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#37
Na razie nic się nie dzieje w tym, ani w drugim temacie. Zresztą jakby coś było, to bym oczywiście pokazał.
Niemal codziennie do pracy, a przed pracą i po pracy forum i ogarnianie dużej ilości korespondencji z Wami i nie tylko z Wami. Już mi czasu nie starcza na modele. :x
Ale już mi się tęskni coś podłubać.
 

zytom

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#38
Poniżej porównanie całej drezyny, podwozia i budy oraz podwozia do ASF by Osthban.





Rozstaw osi w drezynie ma 32 mm


Na pierwszy rzut oka szło by przesunąć jedną oś do tyłu tak aby uzyskać rozstaw osi do ASF'a do 15,5 mm.


Zębatki są metalowe ale ich wykonanie nie jest najlepsze. Jednakże drezyna jeździ co można było zobaczyć w Rybniku i pewnie do Braniewa ją też zabiorę :-D.


Drezyna jest do kupienia za wielką wodą
39$ tylko analog a 59$ z dekoderem.
Jak się okazało w dekoderze są wyprowadzone punkty lutownicze że śmiało można wyprowadzić oświetlenie kierunkowe.
 

Załączniki

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#39
Wybaczcie ze odgrzewam (jak zwykle) ale jestem ciekaw efektu prac CoCu nad ASF-em. Wszak od jego ostatniego postu minęło 6miesicey wiec jakiś efekt powinien być :) To w kocu nie lokomotywa by budować ja rok :roll: ani nie jest od podstaw klepane by dłubać dłużej :roll:
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#40
Zgadza się, ale ja przy modelach siedzę tylko okazyjnie, bo większość wolnego czasu zajmuje mi śledzenie forum oraz ustalanie masy szczegółów dotyczących modeli z osobami które coś tam dla mnie robią. Do tego szukanie pewnych informacji i takie tam.
Więc postępów nie ma, bo jakby były, to bym pokazał.
I sam nie jestem zadowolony z powyższego faktu, bo nie raz chciałbym coś podłubać, a nie mam kiedy. Jestem wręcz zły na to, że coś zacznę i leży i nie mam kiedy robić coś dalej.

Rozważam też przekazanie tych modeli osobie, która je złoży. Bo już lepiej by ktoś inny to złożył, ale złożył, niż żeby to tak leżało w kawałkach bez końca.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2

Podobne wątki