• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Aerograf

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
michal-c74 napisał(a):
Coś mi sie wydaje że trzeba bedzie odkładać na taki kompresor, drogi ale jego max. cisnienie to 6 bar. Poniżej link:
http://hawid.com.pl/kompresor_aerograf_ ... -4515.html

Jeśli ktoś jest w posiadaniu takiego kompresora prosimy o wszelka opinię o nim.
Pozdrawiam.
Można zbierać ale można też do grudnia poczekać na poprawioną wersję MA-1000 który ma staraczać spokojnie do Paasche. Tak przynajmniej u producenta mówią.
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#26
Jeśli chodzi o aerograf, ja posiadam Proxxon'a, fakt faktem jest drogi, ale niezawodny i bardzo dobry, choć nie jest dwu akcyjny, czy funkcyjny :neutral:
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#28
dobra rzecz, tylko jak ktoś powiedział, lepiaej się nauczyć malować badziewiarskim Humbrolem, a potem kupić porządną maszynkę. Przeżyłem chwile grozy z mym Proxxonem.
 
Reakcje
0 0 0
#29
paziu1000000 napisał(a):
lepiaej się nauczyć malować badziewiarskim Humbrolem, a potem kupić porządną maszynkę.
bzdura.. lepiej się nauczyć jeżdzić rowerem a potem kupić samochód, tak?
para-aerograf humbrola, w najlepszym razie, moze służyć do nanoszenia farby na duże powierzchnie- więc nie za bardzo daje miejsce na 'nauke malowania'.

inna sprawa, że w tym zestawie aerograf to najsłabszy element.. tylko niepotrzebnie zawyza cenę zestawu. typowa transakcja wiązana- lorneta i meduza, bo aero mało chodliwy...
 

reenii

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
a co jak...?

Kupiłam aero AB1004 działał super, mój błąd chyba przy myciu i przestal działać... czy problem tkwi w dyszy? zatkała się? można kupić ja jako "część"? czy zatkalo sie cos innego? dodam ze byl myty rozpuszczalnikiem dokladnie, ale.. raz wlalam nie ten co trzeba i farba sie ścieła, moczylam go dobe w rozpuszczalniku nie pomoglo, jaka czesc trzeba kupic dysze? pomozcie bo ja sie na tym kompletnie nie znam a szkoda mi kasy jaka na to poszla!! :(
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#34
Re: a co jak...?

reenii napisał(a):
mój błąd chyba przy myciu i przestal działać... czy problem tkwi w dyszy?
Też nie wiem co to znaczy że przestał działać, ale też miałem kłopoty - farba+rozpuszczalnik skleiła zaworek wpuszczający powietrze.
Po rozkręceniu i oczyszczeniu działa, ale mimo dwukrotnego czyszczenia nadal nie działa jak nowy tylko lekko przycina przy zamykaniu.
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#36
Po tym jak o mały włos nie zapchałem mego areo olejnymi, zacząłem używać akryli. Wszystko wodą wodą a jak nie to da się zdrapać paznokciem. Nic się ni ścina, rozcieńczasz wodą a jak coś nie wyjdzie można zmyć bez śladu.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#37
Też chcę kupić sobie to narzędzie, za cenę dwucyfrową :oops: taki pistolecik do psiknięcia torów, jakiś tam okopceń. Troszeczkę czytałem i do mycia najlepsza jest benzyna ekstrakcyjna? Trzeba tylko uważać na uszczelkę, bo jest z jakiejś gumy, by nie kruszała? Czy po rozebraniu ta uszczelka jest osobnym elementem? i można poszczególne elementy myć w rozpuszczalniku?
Wybaczcie za takie przyziemne pytania.
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#39
w moim areo taka gumka jest wsadzona na igłę, więc można ją zdjąć. Właśnie z powodu możliwości uszkodzenia tej gumki nie stosuje rozpuszczalników i przerzuciłem się na akryle.Ale co brudniejsze elementy myję w benzynie( z wyjątkiem uszczelki)
 

Podobne wątki