• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Aerograf

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#10
Czy ktoś używa aerografu EW-770 lub AB-1007, wystawiane na allegro (u Pana Andrzeja - to jakby ktos chciał spojrzeć na dane i fotki). Czy aż tak bardzo różnią się od wymienionego aerografu Paasche. Na czym dokładnie polega różnica pomiedzy tymi dwoma w sumie rodzajami aerografów. Paasche ma wymienne końcówki , m.in. nawet 0,1 ale co jeszcze? Mam zamiar zakupić aerograf do przede wszystkim do przerówbki Bipy ale jak w miarę dobrze pójdzie to może podziałam więcej.
Na Martelu w sumie był polecany ten z Allegro. Jeżeli ktos krótko uzasadni dlaczego Paasche a nie te EW-770 lub AB-1007 to będę bardzo wdzięczny.
 

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
#11
Witaj Cezary
Z tego co pamietam to na Martelu sam Hrabia Drac. sie wypowiadał na temat aerografów Paasche. Z tego co wiem to sam używa Paasche VLS i nie polecał kupować tzw pseudoiwat.
Nie zaleca kupowania aerografów tańszych niż za 300zł, gdyż to tylko obrzydzanie sobie modelarstwa ( te zdanie doskonale pamietam Pana Andrzeja ), krótka żywotność, etc.
Proszę zerknać jeszcze tu : http://www.aerografia.com.pl/catalog/reviews.php
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#14
Kupiłem pseudoIwatę, całkowicie metalowa konstrukcja wygląda niebo solidniej od tych fallerowskich plasticzanych tryskawek, ale faktem jest, że po kliku użyciach zapaćkał mi sie farbą zawór powietrza co powoduje jego zacinanie.
Trochę udało mi się wyczyścić, ale nie chodzi już tak delikatnie jak na początku.
Ale do malowania szyn jak najbardziej się nadaje :)
Te 100zł można potraktować jako inwestycję w naukę obsługi aerografu, lepiej zepsuć igłę w szajsie za 100zł niż w wypasionym za 300zł.
Natomiast istotny jest kompresor - tu warto od razu zainwestować w coś, co nie będzie sie przegrzewało po paru minutach pracy!
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#16
Dzięki Michale
Okazuje się że stosunkowo za niedużo większe pieniądze można nabyć sprzęt "z klasą".
Ponieważ mamy zapodane linki do aerografów, to może ktoś się wypowie na temat kompresorków. Jak już w innym temacie było, podobno kompresor MA-1000 (?) z Allegro nie nadaje się do Paasche, chociaz przeglądając parametry niby powinien pasować.

Może jest ktoś na forum kto ma zestaw kompreor z danym typem aerografu Paasche, lub innym, nie kosztującym więcej niż około 300-350zł.
Może ktoś zapoda jakiś przykład z Martela lub z innego forum niekoniecznie modelarskiego.
 

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
#17
To może jeszcze moje trzy grosze.
Z tego co sie dowiedziałem od firmy Mar kompresor MA-100 ma byc dostępny jeszcze w grudniu w wersji mocniejszej właśnie pod Paasche; cena ok. 350 zł z tego co pamietam.
Na Allegro zapewne też bedzie dostęny.
 

TKK

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Cezary napisał(a):
Czy ktoś używa aerografu EW-770...
ja uzywam - wykonanie nawet ok, co prawda iglica troche niedokladnie wykonana, bo w zaleznosci jak sie ja wlozy to struga farby jest delikatnie odchylona w jedna ze stron.
Mam tez ten kompresor MA-1000 - w sumie taka zabawka - ale w polaczeniu z wymienionym aerografem jest OK - jedynie wiekszy zbiornik wyrownawczy by sie przydal - ale na stocku tez jest OK. :D
Maluje nim duzo, uzywam go do malowania budynkow, wiec nie potrzebuje jakiejs duzej precyzji. Jak narazie nie udalo mi sie doprowadzic do wylaczenia termicznego kompresora - wiec chyba nie jest on najgorszy :)
Do moich potrzeb kupowanie czegos drozszego byloby wywalaniem kasy - a to co mam jest OK.
Cezary napisał(a):
Jak już w innym temacie było, podobno kompresor MA-1000 (?) z Allegro nie nadaje się do Paasche, chociaz przeglądając parametry niby powinien pasować.
chodzi o to ze cisnienie podane to jest max ile kompresor moze dac, a przy stalym poborze powietrza cisnienie jest nizsze.
 

Podobne wątki