• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Koledzy pomożecie w zakupie aerografu i kompresora dla początkującego. Jest wiele zestawów na portalu aukcyjnym a.... ale kompletnie sie nie znam na tym. Będąc na warsztatach modelarskich w Szczecinie polecali na początek aerografy firmy Adler. Chciałbym taki zestaw który troche popracuje którym nauczę się podstaw malowania.
Widzę kolego @matidj201, że zadajesz pytanie i nie sprawdzasz czy ktoś odpowiedział. Wczoraj pytałeś o to samo w temacie http://forum.modelarstwo.info/threads/jaki-areograf-na-początek.42129/ . Dostałeś ode mnie odpowiedź, żebyś poczytał sobie temat z naszego forum o aerografach http://forum.modelarstwo.info/threads/aerograf-wybór-na-lata-czyli-co-kupić.4883/ . Ciekaw jestem, czy przeczytałeś już te 17 stron porad odnośnie aerografów?
 

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
Widzę kolego @matidj201, że zadajesz pytanie i nie sprawdzasz czy ktoś odpowiedział. Wczoraj pytałeś o to samo w temacie http://forum.modelarstwo.info/threads/jaki-areograf-na-początek.42129/ . Dostałeś ode mnie odpowiedź, żebyś poczytał sobie temat z naszego forum o aerografach http://forum.modelarstwo.info/threads/aerograf-wybór-na-lata-czyli-co-kupić.4883/ . Ciekaw jestem, czy przeczytałeś już te 17 stron porad odnośnie aerografów?
Przeczytałem te 17 stron
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
I co? Nic nie rozwiało wątpliwości?
Ja bym kupił na początek Adlera. Co więcej, ja tak właśnie kupiłem i nim uczyłem się malować. Jest tani, całkiem dobry i wystarczający dla początkującego modelarza. Chyba, że masz pewność, że będziesz dużo malował to polecam Harder&Steenbeck, tylko że cena jest dużo wyższa, ale i jakość lepsza.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Wracając do tematu aerografów. U mnie ten sprzęt raczej nie ma szans zardzewieć bo maluję prawie codziennie.
Dwa lata temu kupiłem, tanią chińszczyznę bez marki, tylko tak tymczasowo dopóki nie szarpnę się na Iwata. No i po pomalowaniu ok 40. modelów nie mam zamiaru już nawet testować innego. Jak dla mnie rewelacja Ostatnio zamówiłem jeszcze jeden tylko dlatego żeby mieć rezerwę. Na ebayu taki komplet: aerograf BT-180K z wężykiem, filtrem, szybkozłączką, trzema dyszami i iglicami (0,2; 0,3; i 0,5), można kupić za 25$.
Airbrush K_s-l400.jpg
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Wracając do tematu aerografów. U mnie ten sprzęt raczej nie ma szans zardzewieć bo maluję prawie codziennie.
Dwa lata temu kupiłem, tanią chińszczyznę bez marki, tylko tak tymczasowo dopóki nie szarpnę się na Iwata. No i po pomalowaniu ok 40. modelów nie mam zamiaru już nawet testować innego. Jak dla mnie rewelacja Ostatnio zamówiłem jeszcze jeden tylko dlatego żeby mieć rezerwę. Na ebayu taki komplet: aerograf BT-180K z wężykiem, filtrem, szybkozłączką, trzema dyszami i iglicami (0,2; 0,3; i 0,5), można kupić za 25$.
Zobacz załącznik 564290
Kurcze, nie miałem tyle szczęścia i trafiłem pewnie na felerną sztukę. Moim aerografem po 6 latach walki z nim można najwyżej podrapać sie po głowie. Jest szalenie nieprecyzyjny. Dwa miesiące temu kupiłem h&s infinity z dysza 0,2 i odkrywam na nowo to narzędzie. Wierze, że miałeś więcej szczęścia, mój chinol nadaje sie psu do zabawy
Wpis połączony automatycznie:

Co do kompresora to lepiej kupić z zbiornikiem , ma bardziej stabilne ciśnienie.
Zdecydowanie tak, można bardzo precyzyjnie na kompresorze ustawić cis. Teraz mam kompresor 50l ale to absurd gdyby był wykorzystywany tylko do aero, ale jakiś zbriornuczek 5l to powinien być
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Kurcze, nie miałem tyle szczęścia i trafiłem pewnie na felerną sztukę. Moim aerografem po 6 latach walki z nim można najwyżej podrapać sie po głowie. Jest szalenie nieprecyzyjny. Dwa miesiące temu kupiłem h&s infinity z dysza 0,2 i odkrywam na nowo to narzędzie. Wierze, że miałeś więcej szczęścia, mój chinol nadaje sie psu do zabawy
Wpis połączony automatycznie:


Zdecydowanie tak, można bardzo precyzyjnie na kompresorze ustawić cis. Teraz mam kompresor 50l ale to absurd gdyby był wykorzystywany tylko do aero, ale jakiś zbriornuczek 5l to powinien być
Możliwe, że mi się trafiło. To może żeby koledzy mnie nie klnęli niech poczekają z zakupem dopóki nie przetestuję tego drugiego. Kupiłem go u innego sprzedawcy, więc powinno się okazać czy to było moje szczęście czy Twój pech ;)
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Mój Chinol zaiwaniał jak dziki, ale ostatnio uszkodziłem mu dyszę. Za 20pln była do kupienia nowa na aledrogo.
Kupiłem dwie dysze za 40pln w zestawie z... nowym aerografem:LOL:
http://allegro.pl/aerograf-130-areograf-malarski-malowania-zestaw-i7222416486.html
Teraz będę miał dwa i każdy inną dyszą. A że mają szybkozłączki, wymiana będzie szybka i bezbolesna.

Na półce mam Paasche, tylko jak go używam, to odmawiam zdrowaśki żeby czegoś nie popsuć. Używam go od wielkiego dzwonu do wyjątkowo precyzyjnych projektów. Chinolem można gwoździe wbijać.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Ja mam też wcześniejszego chińczyka i tego zdecydowanie nie polecam. Trudny do czyszczenia i czasami niespodziewanie pluje od serca. W tej chwili używam go tylko do typowych akryli np Vallejo.
Przy okazji jeszcze podpowiedź. Odkąd mam osobny aerograf do farb wodorozcieńczalnych skończył mi się problem z zapychaniem dysz przy akrylach.
02mm 7cc C_s-l400.jpg

Co do kompresora to używam cichy i bardzo wydajny jednogalonowy Sanco
sanko comp_compresseur-pc1010-38l-senco-sans-huile-silencieux-L-12-5392896_1.jpg

Do tego mam podpięty 6galonowy zbiornik zrobiony ze starego kompresora hitachi. Po pełnym nabiciu wystarcza na dłuuugie, całkowicie ciche malowanie. Razem to ponad 26 litrów sprężonego powietrza.
 
Reakcje
54 0 0
Witam serdecznie Koleżeństwo! :)
Przeleciałem cały wątek plus filmy na YT co do "aerografowania". Z każdym dniem zagłębiam się mocniej i mocniej w to "bagienko" (z całym szacunkiem i przyjemnością - nie to, że kpię ;) ). Skompletowałem to może zbyt duże słowo, ale mam aerograf, farby - no może bardziej profesjonalnie - "lakiery" Vallejo AV, "rozżedzacz", rozcieńczalnik i płyn do czyszczenia aerografu i kulki do mieszania farb. Czy możecie koledzy - na podstawie własnych doświadczeń - mi podpowiedzieć, czy coś muszę jeszcze "dołączyć" do tego zestawu? Nie mam jeszcze wężyka i kompresora, ale - po przeczytaniu wątku - mam nadzieję, że z tym sobie już sam poradzę.
Pozdrawiam
Paweł
Witam,

polecam jeszcze stojak ze słoikiem na zlewki i filtrem: https://www.everythingairbrush.com/sparmax-airbrush-cleaning-pot-and-airbrush-stand.html
sam go używam i jest to bardzo przydatny dodatek. Jeżeli masz zamiar używać więcej niż jeden pistolet to warto by było kupić wieszak na więcej pistoletów. Niektóre dodatki są potrzebne wg własnego uznania i stają się potrzebne dopiero podczas dłuższego użytkowania np. regulator powietrza pod szybkozłączką, regulator dopływu farby itp.

Pozdrawiam, Bartosz
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Obiecałem kolegom że potwierdzę czy mój chinol to był jednostkowy przypadek, czy kolejny również będzie działał. Niedawno padł mi tak zachwalany wcześniej chiński aerograf. Na pewno zakup się zwrócił bo wytrzymał ponad 50 modeli. W zasadzie to pewnie dałbym radę go naprawić ale postanowiłem przetestować ten drugi rezerwowy. Działa tak samo dobrze jak poprzedni i pewnie służyłby mi przez kolejne lata ale... No właśnie, ale?
Trafił mi się Iwata Neo w promocji 50% i się skusiłem. Maluje niby podobnie ale jednak czuje się różnicę. To jest jak kilkusetkilometrowa jazda samochodem. Żukiem też dojedziesz na miejsce ale Lexusem będziesz wcześniej i będziesz miał z tej jazdy radość.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
651 64 8
Obiecałem kolegom że potwierdzę czy mój chinol to był jednostkowy przypadek, czy kolejny również będzie działał. Niedawno padł mi tak zachwalany wcześniej chiński aerograf. Na pewno zakup się zwrócił bo wytrzymał ponad 50 modeli. W zasadzie to pewnie dałbym radę go naprawić ale postanowiłem przetestować ten drugi rezerwowy. Działa tak samo dobrze jak poprzedni i pewnie służyłby mi przez kolejne lata ale... No właśnie, ale?
Trafił mi się Iwata Neo w promocji 50% i się skusiłem. Maluje niby podobnie ale jednak czuje się różnicę. To jest jak kilkusetkilometrowa jazda samochodem. Żukiem też dojedziesz na miejsce ale Lexusem będziesz wcześniej i będziesz miał z tej jazdy radość.
"Neo" to odpowiedz Iwata-y na zalew chinskiego zlomu. Jest produkowany na Taiwanie i jakosciowo bije na glowe tanie podrobki. Cenowo jest oczywiscie wyzej, ale wart kazdej zlotowki.
Chinskie produkty aerografo-podobne, dystrybutorzy kupuja w cenie za kilogram. Klient, ktory to cos kupuje i tak przeplaca. Czesto wielokrotnie, gdy "wyrob" wysiada po kilku probach uzycia.
 

wi_em

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam
Jako, że jestem w tematach modelarstwa to mam pytanie. Zakupiłem jakiś czas temu taki oto kompresor. Czy będzie się on nadawać do malowania aerografem? Jeśli tak to proszę o wskazówki, co będzie trzeba w nim przerobić lub dokupić aby działał z aerografem.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
Zakupiłem jakiś czas temu taki oto kompresor. Czy będzie się on nadawać do malowania aerografem? Jeśli tak to proszę o wskazówki, co będzie trzeba w nim przerobić lub dokupić aby działał z aerografem.
To jest kompresor warsztatowy. Jego parametry (ciśnienie, wydajność) dość mocno przekraczają typowe wymogi aerografu. Do podłączenia aerografu konieczny będzie reduktor oraz odwadniacz/odolejacz (o ile nie ma tych urządzeń w zestawie z kompresorem). No i zapewne potrzebna będzie jakaś przejściówka, bo aerografu nie podłączysz pod szybkozłączkę do narzędzi pneumatycznych.
 

wi_em

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
warto inwestować w takie rzeczy, czy lepiej odpuścić i kupić jakiś tańszy kompresor? Reduktor i odwadniacz plus reszta części może się okazać, że będą to spore koszty i czas potrzebny na modyfikację. Bawić się w to czy lepiej kupić jakiś tani kompresor przeznaczony do modelarstwa?
 

Podobne wątki