• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

Reakcje
3 0 0
Wcale nie, kompresor wymontowałem z lodówki która stała pod śmietnikem, gaśnice dostałem,Presostat na All... kupiłem (najtańszy za 26 z odbiorem własnym), nypel i redukcje w hydraulicznym za 4,60 a co do komponentów reszty instalacji pneumatycznej to powiem że mam kolegę który ma kolgę co ma dostęp za free do tego typu rzeczy;)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Potwierdzam mam taki sam, bardzo cichy.
Sąsiedzi mogą spać spokojnie.
Kompresor dotarł, z tą cichością, to sprawa troszkę dyskusyjna, niewiele ciszej, niż zwykła dmuchawka. Martwi mnie co innego. Kompresor jak nabije butlę, włącza się po 2-3 sekundach i dobija powietrze +- 1 sekundy, z bardzo szarpiącą pracą. Sprawdziłem, powietrze nigdzie nie ucieka, przynajmniej nic nie syczy, ciśnienie ustawiłem na niższe. Czy to powód do reklamacji, czy można coś z tym zrobić?
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Kompresor dotarł, z tą cichością, to sprawa troszkę dyskusyjna, niewiele ciszej, niż zwykła dmuchawka. Martwi mnie co innego. Kompresor jak nabije butlę, włącza się po 2-3 sekundach i dobija powietrze +- 1 sekundy, z bardzo szarpiącą pracą. Sprawdziłem, powietrze nigdzie nie ucieka, przynajmniej nic nie syczy, ciśnienie ustawiłem na niższe. Czy to powód do reklamacji, czy można coś z tym zrobić?
U mnie jak nabije butle to spokojnie mogę malować przez kilka minut (pracy aerografu), następnie kompresor dobija butlę do pełna przez kilkanaście sekund (dokładnie nie wiem, nie liczyłem) i znów spokojne malowanie.
Chyba będzie coś z nim lub osprzętem nie tak.
 
Ostatnio edytowane:

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Dlatego Zbyszku jak masz możliwość zrób sobie sam kompresor. Ja mam ze sprężarki od lodówki i hałas jest taki jak praca lodówki czyli praktycznie żaden, po nocach mogę pompować i nikt nic nie słyszy.
To że szybko dobija to zależy od tego jak duży masz zbiornik (a może właśnie jest mały) i jak jest ustawiony presostat (przy jakim ciśnieniu załącza i wyłącza się).
W przypadku Twojego kompresora butla o pojemności 3l no jest maleństwo, do tego presostat załącza się przy 3 a wyłącza przy 4 barach. W tym przypadku kompresor będzie co chwilę się włączał.
Ja mam u siebie zbiornik 8l i pompuje do 8 barów i starcza to na kilka minut ciągłego malowania.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
651 64 8
".. Sunday, May 21, 2017 7:42 PM
I just received an AS186 air compressor that I bought on eBay but the air gauge does not appear to function correctly, with no air in the system the gauge always indicate 20 psi."
".. Monday, May 29, 2017 9:27 AM
Look like the needle is the problem because this compressor is suppose to automatic turn off when air pressure reaches 57 psi but mine stop at around 77 psi.
I bought this compressor on eBay and I sent 6 messages to the seller in one week and still no reply, maybe it's time for a negative feedback."
"..The "KMS Compressor AS186" is typical of many made-in-China, single piston with tank airbrush compressor. It can work quite well for modeling. I reviewed a similar unit awhile back. It costed me $40 plus shipping from Northern Tools in the US last year.
^^^-- okolo 150 PLN.
The problem with these Chinese compressors is their quality control. If lucky, you may get one that serve you well for many years. If not, you may need a new one in a few months.

You should test your new compressor by running it continuously for about 30 minutes or so. Push down the airbrush trigger to force the compressor motor to run constantly. The compressor head temperature should stablize and stay at no more than 20-25 degrees C above room temperature. The compressor head should not be hot to the touch if you cannot borrow a laser thermometer from the kitchen. If the compressor is working normally, this test will not hurt it. If not, it is better to know that you may have received a low quality unit when it is still under warranty. In reality, the compressor should run much cooler because the motor is on and off intermittently in normal modeling."

Powyzej podano dobry, krotki test na zachowanie sie urzadzenia. W kazdym razie jesli jest niesprawne w jakimkolwiek zakresie, nalezy je reklamowac, chocby dla zasady.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
@zdeniu , na wszystko przyjdzie czas, może kiedyś, kto wie?
Dzwoniłem dziś do sklepu i Pan stwierdził, że to normalny objaw, sam nie wiem. Tak jak pisałeś, on nabija do 4, a czy można podkręcić mu np. do 6?
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
@zdeniu , na wszystko przyjdzie czas, może kiedyś, kto wie?
Dzwoniłem dziś do sklepu i Pan stwierdził, że to normalny objaw, sam nie wiem. Tak jak pisałeś, on nabija do 4, a czy można podkręcić mu np. do 6?
Na tym presostacie co jest w tej sprężarce nie sądzę aby była możliwość ustawienia, poza tym butla też ma jakieś swoje ograniczenia (wiadomo zawsze jest duży zapas bezpieczeństwa) jednak jeszcze pozostaje wydajność sprężarki do ilu jest w stanie napompować, tego niestety nie wiem.
 
Ja mam Rockworth'a 50l - do piaskarki tak na styk. Do malowania jak naszykuję dużo (3 -4 modele) włącza się 4 - 5 x na godzinę pracy.
Aerografu używam do wszystkiego i mam 3 rodzaje.
Duży kaliber do modułów i zieleni - do rozprowadzania rozcieńczonego wikolu, mniejszy do podkładowania i "cienkodyszący" do malowania precyzyjnego.
Tak ze jak ktoś ma miejsce to polecam jak największy. Miałem 24l i zmieniłem na 50l dopiero teraz jest ok choć przyznam bezpośrednią przyczyna zmiany była piaskarka.
 

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
W zasadzie muszę przyznać ,że też mam 2, 5 urządzenia przewoźny 24 l , przenośny bezolejowy 2,5l i lodówkowy 6l w trakcie budowy - poprzedni lodówkowiec powędrował do kuzyna , zaraz po tym jak go sobie zrobiłem i od ponad roku działa bezawaryjnie . Niestety duże urządzenia z poważną sprężarka gnerują aż 95 dB więc o pracy nocnej można zapomnieć zwłaszcza, że sąsiedzi w bloku maja lekki sen. Z tego powodu jestem w trakcie "produkcji cichego egzemplarza do wieczornych prac.
Czekam jedynie na presostat kupiony na Al... reszta czeka grzecznie na zmontowanie. na ruchomym podwoziu.
Aerografy też są w pewnej liczbie każdy do innych zadań . niestety żonka nie wydała zgody na trzymanie największej sprężarki w pokoju i z tej racji okupuje piwnicę , a do 2 piętra przewodu ciśnieniowego jeszcze nie udało się przeciągnąć kanałem wentylacyjnym. Może w przyszłości to zrobię i jedynie zawór powietrzny będę miał w pokoju. Na razie to jedynie chciejstwo , ale może uda się to zrealizować zwłaszcza, że przewód wentylacyjny w pokoju kończy się w mojej piwnicy..
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
4.111 416 99
@zdeniu , na wszystko przyjdzie czas, może kiedyś, kto wie?
Dzwoniłem dziś do sklepu i Pan stwierdził, że to normalny objaw
Oni zawsze tak mówią, gdy u klienta wyczują tylko wątpliwość, a nie pewność że coś nie tak... żeby mieć święty spokój. Kasę wzięli to co się teraz będą szarpać z reklamacjami...
Podejrzewam, że sami nie wiedzą czy to normalne, czy nie.
 

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
@zdeniu , na wszystko przyjdzie czas, może kiedyś, kto wie?
Dzwoniłem dziś do sklepu i Pan stwierdził, że to normalny objaw, sam nie wiem. Tak jak pisałeś, on nabija do 4, a czy można podkręcić mu np. do 6?
Problem leży w tym przypadku w presostacie , prawdopodobnie am zbyt małą histerezę działania , załącza silnik , zaraz po obniżeniu ciśnienia w zbiorniku. nie jest to zbyt poprawne działanie tego elementu , ale niestety nie posiada on żadnej regulacji , więc albo przyjmiesz to za normę ,lub będziesz starał się wymienić na drugi egzemplarz.
Jeden z kolegów klubowych ma ten sam model , i silnik załącza się dopiero gdy w zbiorniku ciśnienie spada do ok 1,5 bar-a . Taka różnica pozwalała pracować aerografem z 10 minut w ciszy a po tym czasie uruchamiał silnik i dobijał do nieco ponad 4,5 bara.
Sądzę , że jest to niestety zależne od egzemplarza.. Nie miałem drugiego takiego samego ,żeby potwierdzić swoje przypuszczenia.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
PIKO57, w Zbyszka pompce wyraźnie producent napisał że załącza przy 3 a wyłącza przy 4 więc raczej wszystko działa prawidłowo.
Problem to mini butla bo 3 l to jest nic.

  • Przeznaczony do aerografów z dyszami: 0,2 do 0,8 mm
  • Moc 1/6 HP tj. 125 W
  • Głośność: 47 dB
  • Auto start / stop: 3 bary / 4 bary
  • Wydajność: od 20 do 23 l/min
  • Gwint przyłącza: 1/8" standardowy gwint wężyków do aerografów
  • Pojemność butli: 3 litry
  • Wymiary: 31x32x14,5 [dł x wys x szer]
 

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
Koledzy pomożecie w zakupie aerografu i kompresora dla początkującego. Jest wiele zestawów na portalu aukcyjnym a.... ale kompletnie sie nie znam na tym. Będąc na warsztatach modelarskich w Szczecinie polecali na początek aerografy firmy Adler. Chciałbym taki zestaw który troche popracuje którym nauczę się podstaw malowania.
 

Podobne wątki