• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
wyprowadzenia obok czerwonego kurka mają takie sprężynujące nasadki i też za bardzo nie wiem jak tam montuje się końcówki węża.
Mam już fotki to odpowiem. Te końcówki to są automatyczne zatrzaski na końcówki węży takie jak na fotce. Taką końcówkę wciskasz i gotowe, a jak chcesz wyjąć to zewnętrzną tulejkę pchasz do przody i końcówka węża wyskakuje. Takie końcówki na przewody fi 10mm to kupisz bez problemu, ale takie na wężyk fi 4mm jak na fotkach to nie wiem bo te moje dorabiał tokarz.
20170914_075320m.jpg 20170914_075057m.jpg
 

Modelarz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Mam już fotki to odpowiem. Te końcówki to są automatyczne zatrzaski na końcówki węży takie jak na fotce. Taką końcówkę wciskasz i gotowe, a jak chcesz wyjąć to zewnętrzną tulejkę pchasz do przody i końcówka węża wyskakuje. Takie końcówki na przewody fi 10mm to kupisz bez problemu, ale takie na wężyk fi 4mm jak na fotkach to nie wiem bo te moje dorabiał tokarz.
Zobacz załącznik 504334 Zobacz załącznik 504335

Bardzo dziękuję za bezcenną pomoc:):) może mi się uda ten kompresor złożyć:)
 

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
1.Zasilanie z sieci 23V
2.230V na kompresor
3.Przewód ciśnieniowy powietrza do butli
4.Należy tym końcem wkręcić do butli
5.Wyjście pełnego ciśnienia powietrza z butli
6.Wyjście powietrza po reduktorze.
Zobacz załącznik 504310
W cały zestawie który masz na fotkach brakuje jeszcze kilku elementów :
1 Zbiornika na sprężone powietrze
2 Zawór zwrotny podłączony do zbiornika, sprężarki , oraz gniazda opisanego jako nr 3
4 zaworu dolnego w zbiorniku do usuwania zgromadzonej skroplonej wody ( znacznie przedłuża żywotność zbiornika i osusza go)

Zawór zwrotny z odprężnikiem pozwoli na odpowiednie napełnienie zbiornika powietrzem i utrzymanie ciśnienia, oraz w odpowiednim momencie zmniejszenie obciążenia startowego kompresora ( co ułatwia start)przez zawór odprężnika.
Pomijam oczywiście konieczność posiadania kompresora.
zawwór zwrotny.jpeg

zawór zwrotny na alle..
 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
2 Zawór zwrotny podłączony do zbiornika, sprężarki , oraz gniazda opisanego jako nr 3
Jak dasz zawór zwrotny na przewodzie powietrznym z preostatu do butli to jak on będzie sterował włączaniem i wyłączaniem kompresora. A poza tym co ma mi brakować na fotkach skoro kolega dał fotkę samego preostatu i zapytał co i gdzie połączyć.
 
Reakcje
3 0 0
Panowie, ja tego wejścia oznaczonego jako ,,3" w ogóle pod uwagę nie brałem przy budowie swojego lodówkowca, jak wrócę do domu wstawie zdjęcia ja mam rozwiązane podłączenie preostatu i kompresora
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
3 0 0
Dobra, zacznę od początku.


Taki kupiłem preostat
2_f.jpg
taki mam zbiornik zrobiony z gaśnicy 5kg, jak widać nz zdjęciu wspawany na miejsce zaworu jest Nypel wewnętrzny 1/2 cala, jako że preostat ma wejścia na 1/4 cala jest jeszcze redukcja z 1/2 na 1/4 cala

IMG_3069.JPG

preostat podłączony mam tak:

IMG_3368.JPG
Jako że preostat ma cztery wejścia/wyjścia podłączyłem to jak widać:
Z lewej strony widać zawór jednokierunkowy( powietrze z kompresora wchodzi do zbiornika )
Od spodu przymocowany jest zbiornik powietrza który pełni role Magazynu, a dzięki w/w zaworowi powietrze nie ucieka z powrotem..Następnie widać dwa przewody w których jest takie same ciśnienie jak w zbiorniku a które biegną do Mojego Centrum Kontroli Ciśnienia ;), Czarny idzie do reduktora a Niebieski wskazuje aktualne cisnienie w zboirniku.
Samo CKC wygląda tak:

IMG_3373.JPG
Górny manometr wskazuje wartość ciśnienia ustawionego na reduktorze, a dolny wartość ciśnienia w zbiorniku, a tak całość wygląda od tyłu:

IMG_3374.JPG
Na ostatnim zdjęciu widać trochę Rzezby ale nie miałem już złączki 90st więc dałem to co miałem, najważniejsze że działa.
Jak widać wcale nie potrzebne jest jakieś odprężanie ułatwiające rozruch, po nabiciu do 8bar spokojnie mogę malować 10min bez włączania się kompresora.
Mam nadzieja że wszystko wyjaśniłem w razie pytań służę pomocą.
A teraz ide spać bo po nocy jestem:sleep:
 

Załączniki

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
Jak widać wcale nie potrzebne jest jakieś odprężanie ułatwiające rozruch, po nabiciu do 8bar spokojnie mogę malować 10min bez włączania się kompresora.
No takie odprężanie przy rozruchu nie jest obowiązkowym wyposażeniem ale jakiś zawór bezpieczeństwa to raczej powinien być, a takiego na Twoich fotkach nie widzę.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Koledzy, skąd Wy wzięliście ten preostat. Przecież to jest presostat. Używajcie proszę poprawnej nazwy. To tak dla potomnych i nieznających się na kompresorach.
 
Reakcje
3 0 0
jakiś zawór bezpieczeństwa to raczej powinien być, a takiego na Twoich fotkach nie widzę
A po co? Ciśnienie w gaśnicy jest na poziomie 15bar, próbę ciśnienia w fabryce przechodzą przy wartości 33bar, więć moje 8bar jest ciśnieniem bezpiecznym dla tego zbiornika i uważam że żaden zawór bezpieczeństwa nie jest mi potrzebny, ale to tylko moje zdanie i nikogo nie namawiam do stosowania moich rozwiązań. Mafo, Mea Culpa :giggle:
 
J

Jurek ST44

Gość
Wychodzę z założenia , że pewne urządzenia powinno się kupować fabryczne do danej rzeczy, a takie plastusiowe składanie to o de potłuc.
 

Podobne wątki