• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

J

Jurek ST44

Gość
Wagony dawno odpuściłem, loka jakiego bym chciał nie ma. Wychodze z założenia,ze do obiadu nie bede go używał to wystarczy mi taki jaki mam.
 
Reakcje
292 0 0
Ja kupiłem Harder&Steenbeck Ultra za 260 PLN + kompresor za 300 PLN. Nie chciałem kupować drogiego aerografu na początek ale z drugiej strony nie chciałem również kupować czegoś dziwnie taniego z oszczędności. Jak to mawiała moja babcia... "Jak kupujesz tanio to kupujesz dwa razy".
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Wiesz czym się różni Twój od mojego ? Tym że pod zbiornikiem ma regulacje przepływu powietrza, co mi bardzo odpowiada.
To prawda, ten zawór regulacji jest przydatny, przynajmniej dla początkujących. Z czasem jednak jak się nabiera wprawy można bez problemu regulować ilość powietrza głównych spustem, oczywiście sprawny paluch niezbędny :D
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Chyba tutaj ktoś wcześniej doradzał aby czyścić części aerografu korzystając z myjki ultradźwiekowej. Mam pytanie w jakim czynniku ? Aerograf używany do farb akrylowych. W wodzie z płynem dedykowanym do myjek ultradźwiękowych ? W Wamodzie do akryli ?
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Chyba tutaj ktoś wcześniej doradzał aby czyścić części aerografu korzystając z myjki ultradźwiekowej. Mam pytanie w jakim czynniku ? Aerograf używany do farb akrylowych. W wodzie z płynem dedykowanym do myjek ultradźwiękowych ? W Wamodzie do akryli ?
Ja rozbieram na części, wrzucam do kubka z rozpuszczalnikiem do akrylu, następnie kubek do myjki zalane ciepłą wodą. 20 minut i wyciągam nowy aerograf. Dodatków mam specjalny czyścik do dysz, taki szpikulec. Polecam. Po wszystkim splokuje wodą i jest git
 
Reakcje
9 0 0
Przez dwa lata moje prace sporo się wstrzymywały z uwagi na kłopoty z aerografem. Pierwsze modele robiłem jednofunkcyjnym aerografem Adlera z dolnym zbiornikiem.
Uznałem ze warto zaiwestować w lepszy sprzet kupiłem Adlera AD-7770 z dysza 0,25 mm. Miałem z nim mase kłopotów, zapychał mi się, nierównomiernie krył. Nauczyłem się robierać i go czyścić. Zmieniałem rodzaje farb i dalej była lipa. Czasem udawało się coś pomaglować ale zniechecał do modelarstwa. W koncu sie popsuł (bulgotanie w zbiorniku) i pomimo zmian większość cześci nie udało sie nic zrobić. Myśałem o H&S ale zbieram na kompa. Kupiłem TG 180 (chińczyk). Budowa taka sama, sporo zamiennych części. Zdecydowałem się nie tylko ze względu na opinie ale że był tani i miał zamienne dysze. Zainstalowałem dysze 0,3 mm z iglicą (maluję większe powierzchnie) i z dnia na dzień problemy znikneły. Nic sie nie zapycha, stosuję farby vallejo air (ponoć nie za dobre do kartonu bo na bazie wody ale nie narzekam) bez rozcieńczania z opóźniaczem. Farby mieszam najpierw w osobnym słoiczku i wlewam do aerografu. Pewnie rozleci się za rok, i zupełnie nie przypisuję mu jakieś super jakości. Ale może przed wymiana aerografu pomyśleć nad zmiana dyszy, w sprzedaży bywają też i 0,4 mm.
 
Reakcje
3 0 0
A czy nie lepiej zrobić zbiornik ze starej gasnicy np.5kg do nabycia na złomowisku w cenie czteropaka ewentualnie dwóch, za cenę tej butli można całego lodówkowca zbudować
 

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
Witam wtrącę swoje 10 gr.
Gaśnica , lub butla gazowa , 12-15 zł na złomowisku, spawacz 10 zł kilka Tulejek z gwintem , 05" 5 zł zawór spustowy 12zł silnik z lodówki jak się trafi - to za darmo..
Reszta presostat 49 zł odwadniacz z regulatorem 30 zł ,parę rurek do podłączenia to wszystko połączone daje cichą dosyć wydajny kompresorek do aerografu.
Jeden zbudowałem działa niezawodnie , drugi w trakcie produkcji.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.030 494 29
Witam wtrącę swoje 10 gr.
Gaśnica , lub butla gazowa , 12-15 zł na złomowisku, spawacz 10 zł kilka Tulejek z gwintem , 05" 5 zł zawór spustowy 12zł silnik z lodówki jak się trafi - to za darmo..
Reszta presostat 49 zł odwadniacz z regulatorem 30 zł ,parę rurek do podłączenia to wszystko połączone daje cichą dosyć wydajny kompresorek do aerografu.
Jeden zbudowałem działa niezawodnie , drugi w trakcie produkcji.
To są ceny z dupy, chyba że w Gdyni trwa rozdawnictwo.
I co to jest gwint 05".
 

Modelarz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Wielkie dzięki Panowie za wszelkie rady...
Mam kolejny problemik... Zakupiłem preostat taki jak na zdjęciu poniżej... Czy ktoś mądry mógłby mi nakreślić, która dziura do czego? mniej więcej wiem jak z zasilaniem elektrycznym. Wiem która rurka do zbiornika sprężonego powietrza. Ale co z resztą... wyprowadzenia obok czerwonego kurka mają takie sprężynujące nasadki i też za bardzo nie wiem jak tam montuje się końcówki węża. Już zupełnie nie mam pomysłu do czego jest wylot z nakrętką znajdujący się obok wejść na kable elektryczne.

 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
1.Zasilanie z sieci 23V
2.230V na kompresor
3.Przewód ciśnieniowy powietrza do butli
4.Należy tym końcem wkręcić do butli
5.Wyjście pełnego ciśnienia powietrza z butli
6.Wyjście powietrza po reduktorze.
1mk.jpg
 

Podobne wątki