• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.350 18 9
#83
Taki zbiorniczek to tylko półśrodek. Służy m.in. do zbierania rozpuszczalnika, używanego do przemywania dyszy, aby nie trzeba było robić tego nad zlewem.
Jeśli będziesz chciał utrzymać aero w dobrej kondycji, to i tak raz na jakiś czas będziesz musiał rozebrać go na części, żeby usunąć z zakamarków wszelkie resztki zaschniętej farby...
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#84
No właśnie, np. przydało by się rozebrać aero powiedzmy co trzecie malowanie, będę malował głównie Humbrolami. Dzięki temu zbiornikowi nie wydziela się też smród środka którym czyścimy aero. Środek czyszczący wlewamy do zbiorniczka na farbę i psikamy. Chyba się zaopatrzę w toto, chociaż nie wiem czy to nie marnowanie kasy na coś takiego.

Dzięki za kilka informacji Panie Tadeuszu :)
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#86
Zbyszek napisał(a):
W jaki sposób Kamil Kopera stał się 14D40? :roll: Można sobie zmienić nicka, czy trzeba wdać się w romans z administracją?
Trzeba wysłać PW i jeśli jest to jedna zmiana ( a nie co chwila nowy nick) to nie powinno być problemu o ile nick nie jest zajęty.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#87
To już kupę czasu mam taki 8) I w czym widzisz problem Zbyszku? Jeśli Tobie nie pasuje Twój to też sobie zmień, nie musisz wdawać się zbytnio w większe romanse. Wystarczy napisać do Admina, proste. Myślę po prostu że jednak nie warto pchać w sieć za dużo informacji o sobie. To tak w ramach offtopu, moderator spuści mi wpier..

Zbychu czujny hehe. Może napisałbyś coś w temacie Zbyszku hm? ;) Było by miło.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#88
Mnie to ani parzy, ani ziębi, ale zanim wyjechałem z domu to sprzedawałeś skrzynkę wąskotorową pod K.K. Jak kupię w końcu porządny aerograf to napiszę o spostrzeżeniach. Na razie mam psikawkę do werniksowania lakierem matowym i kompresor. ;)
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#89
Świetnie, w takim razie czekamy na jakąś relację z wrażeń dot. użytkowania aero :) Niech wszystko znajdzie się w jednym temacie.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.350 18 9
#90
14D40 napisał(a):
No właśnie, np. przydało by się rozebrać aero powiedzmy co trzecie malowanie, będę malował głównie Humbrolami.
Też kiedyś myślałem, że tak wystarczy. :LOL: Do czasu, kiedy nie udało mi się wyjąć iglicy bez zastosowania rozwiązań siłowych. :(
Od tamtej pory wyjmuję i czyszczę iglicę po każdym zakończeniu malowania.
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#91
Kamil....Tadeusz ma racje !!! Nie co trzecie czy czwarte....a co kazde malowanie powinno sie rozebrac aero na czesci pierwsze i dokladnie ! wyczyscic !!
Malo tego....ja osobiscie po takiej operacji nie skladam sprzetu....zostawiam wszystkie czesci luzem....dobrze zabezpiecone przed urazami mechanicznymi.....niech wszystko dokladnie wyschnie ! W przypadku kiedy cos nawali....procz korpusu.....tzn. iglica...oring....dysza......to mozna bez problemu dokupic !!
http://allegro.pl/dysza-i-iglica-igla-0 ... 15720.html
i niech mi nikt nie opowiada.....maluje juz od 30 lat....zaczynalem od bardzo prymitywnych.....aczkolwiek solidnych,ruskich aero kupionych na targu ! Mam Aztek seri Gold....oraz TG-180 ....spisuje sie wszystko po dzien dzisiejszy wspaniale!!
Tylko....trzeba dbac....trzeba myc i konserwowac !! Za kazdym razem !! :D
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
754 0 0
#92
Ubiegłej zimy kupiłem TG-180 i kompresorek Strauss , jeszcze ciągle uczę się tym malować chociaż "normalne" malowanie natryskowe nie jest mi obce. Oba urządzenia sprawują się bardzo dobrze i na pewno można je polecić każdemu nie tylko "na początek" ale i chyba "na później". Moje spostrzeżenia : kompresorek jest cichy , brak zbiornika wyrównawczego mi nie przeszkadza , regulator ciśnienia jest bardzo dokładny i dla mnie to jest wystarczające. Maluję wyłącznie akrylami pod ciśnieniem 1-1,5 bar . Z aerografu też jestem zadowolony , szybko i łatwo można go rozebrać i poskładać . Zaraz po malowaniu wrzucam go do miseczki z wodą na kilkanaście minut co znakomicie ułatwia czyszczenie.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#93

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#95
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#96
Dzięki, plusem zakupu TG180 są dwie dysze, 0,2 i 0,3. Zdecyduję się na stoosiemdziesiątkę :) Do tego kompresor wspomniany wcześniej i powinno być ok. A czym czyścić najlepiej? Benzyną ekstrakcyjną?
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#98
Dwa lata już z okładem, jak się zbierasz do zakupu psikadła, gdyby naprawdę był ci potrzebny, już byś go kupił.
Ciekawe czy zdecydujesz się przed trzecią rocznicą założenia wątku.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#99
Nemo, tak myślałem że napiszesz coś w tym stylu jak zobaczyłem że odpisałeś w tym wątku. Skąd ja to wiedziałem? Jakieś takie przeczucie. Poza tym nie mam zamiaru tłumaczyć się dlaczego jeszcze nie kupiłem, co Cię to obchodzi? Zupełnie nie rozumiem.

Powracając do tematu, będę malował olejnymi, Humbrolami. Czyszczenie chciałbym przeprowadzać benzyną ekstrakcyjną. Benzyna chyba raczej nie zeżre mi uszczelek co nie?
 
K

Kpt.Nemo

Gość
14D40 napisał(a):
Nemo, tak myślałem że napiszesz coś w tym stylu jak zobaczyłem że odpisałeś w tym wątku. Skąd ja to wiedziałem? Jakieś takie przeczucie. Poza tym nie mam zamiaru tłumaczyć się dlaczego jeszcze nie kupiłem, co Cię to obchodzi? Zupełnie nie rozumiem.

Powracając do tematu, będę malował olejnymi, Humbrolami. Czyszczenie chciałbym przeprowadzać benzyną ekstrakcyjną. Benzyna chyba raczej nie zeżre mi uszczelek co nie?
Generalnie jak to mówią młodzi, wali mnie to, ale irytują mnie tacy"zapaleńcy", to i dałem głos.
Będę śledził ten pasjonujący wątek.
 

Podobne wątki