• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#61
Witam, w związku z tym ,że mam trochę do czynienia z lakiernictwem i jestem przeciwnikiem kupowania pod tytułem chcę coś "dobrego i taniego" ponieważ po co komu 2 rzeczy (jedna dobra i jedna tania) :), proponuje zastanowić się nad markami Iwata, DeVilbiss lub Sata. W każdym z produktów tych firm jest najważniejsze ,że służą długo i niezawodnie a przy okazji zawsze można kupić zestaw naprawczy. Nie ma czegoś takiego jak precyzyjny pistolet za 100zł no i odradzam produkty gdzie zamiast danych technicznych zgodnych z rzeczywistością jest napis PROFESIONAL !! Pozdrawiam
 
Reakcje
0 0 0
#62
ja mam kompresor ze zbiorniekiem 25l. bijący do 8 atmosfer, wiec nie patrze na 'modelarskie sprzety'. z doświadczeń innych płyna takie wnioski:
-najlepszym, bo cichym, atrakcyjnycm w konteście jakość/zaawansowanie/cena jest tak zwany lodówkowiec, czyli sprzęt oparty na agregacie spręzającym z lodówki
-kompresory MAR:
ma1000 (czy jakos tak) był czesto awaryny lub, co gorsza, miał krótką żywotność
ma2000 (czyl następca) ulepszona wersja w której naprawiono kilka bolączek poprzednika.

coś nowszego chyba pojawiło się na rynku.. ale
jeżeli ma sie mozliwosci postawienia 'dużego' kompresora w warsztacie, to przy cenie około 300-350 ppn mozna miec sprzet dobrej jakosci zdajacy egzamin nie tylko jako zasilanie aerografu, ale tez i w warsztacie. od malowania dużych powierzchni po pierdniecie w oponki.
jeżeli nie ma takiej mozliwosci, to jednak najlepiej poszukac gotowego/zrobić/znaleźć budowniczego 'lodówkowca'

tak na marginesie, jeden z kompresorów z wyższej pólki marki revell (pare produktów wysokiej jakosci mają w ofercie) jest własnie seryjną wersją lodówkowca. tyle ze kosztuje jakies 8 razy wiecej niz samoróbka wyposażona w takie same 'bajery'
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#63
Dzięki Panowie, raczej skłonię się ku temu kompresorkowi z allegro. Do malowania torów, modeli i ogólnych prac modelarskich myślę, że wystarczy. Dzięki xendx za linka.

Tylko nie wiem dlaczego Kamilu odradzasz tego TG-180...
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#65
Kamil Feliks Sztarbala napisał(a):
odradzam. wyjątkowo niepraktyczna wąska osłona dyszy
I co z tego :?:
Posiadam TG-180 i przy każdym malowaniu odkręcam rzeczoną osłonkę - da się malować :!:
A reszta, to już kwestia ustawienia mieszanki jak i konsystencji farbki.
Sprawdził się nie jeden raz, wiec nie jest takim parchem jak czasem ludzie sugerują.
W patynowaniu też sprawdza się rewelacyjnie - użytkowany od dwóch lat nie zwiódł ani raz.

Do tego kompresor MA 1000, który otrzymałem w prezencie służy mi ponad 3 lata i do zastosowań domowych jest wystarczający, tym bardziej, że są już na rynku od dawna wydajniejsze maszynki.
Z jednym jednak muszę się zgodzić bezwarunkowo - każdy lodówkowiec jest lepszy od tych zwykłych dmuchawek.
 

golab

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#67
Aerograf bez regulacji skoku iglcy i kompresorek klasy inhalatora PARI

Aerograf który proponowałem (TG 130 i klony), bankowo lepszy + kompresorek PARI = wydatek 100-120 zł, a zestaw chyba lepsiejszy

Sam takiego tandemu używam.
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#68
Dzięki za konkretną odpowiedź , w aerograf właśnie się "uzbroiłem" 8)
Te kompresorki Pari są Ci znane trochę bliżej :?: , znalazłem kilka typów i nie wiem na który się zdecydować . Ten czarny 038 jakoś mi wygląda na nowszy model , Ty jakiego używasz :?:
 

golab

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#69
Wg mnie wszystkie maja chyba takie same parametry (nie wiem co to za regulacja ciśnienia w kompresorku z aukcji). W każdym razie każdy PARI bije do ok 1 atm, ja mam model kanciasty w kolorze oliwkowym (nie wiem jaki symbol), a mam go bo po prostu brak kasy na inny. Czasem przemalowują jakiś wagon czy lokomotywę i do tego mi wystarcza.

http://allegro.pl/kompresor-pari-boy-akcesoria-i1467757499.html

Jeśli będziesz kupował, to koniecznie z gumowym wężykiem do inhalatora, bo nie dopasujesz później wtyku od strony inhalatora. Z drugiej strony wężyk po prostu obciąłem i w rurkę wcisnąłem końcówke aerografu - siedzi sztywno i można ją od aero odkręcić.

Gdybym miał fundusze kupiłbym jakiś odpowiednik MAR-3000, bo lodówkowiec taniej cię nie wyjdzie, a roboty trochę jest.
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#71
O TG-180 dawno juz wspominalem!!! I doradzalem. Ma ten aero juz 2 lata i spisuje mi sie znakomicie !!! Nie wiem tylko dlaczego ktos uparcie probuje zrobic z siebie wielkiego experta nie majac zielonego pojecia o czym pisze !!!
Mozna smialo kupowac.....cena jest znakomita.....adekwatna do oczekiwan i umiejetnosci poslugiwania sie takim sprzetem po raz pierwszy.
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#73
Celuj w ten. Zagadaj ze sprzedawcą bo wiem, ża da sie go kupić bez tego syfu w postaci "aerografów". Filtr zostaw sobie. Kompresor wydajny do malowania dużej ilości modeli, dość długi czas pracy - do 45min.
PS. Prawda jest taka, ze malowałem nim nie raz po 2h. i dał radę.
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#74
Kamil Kopera napisał(a):
Powracając do tematu, czy ciśnienie powiedzmy 1,3 bar będzie wystarczające do malowania modeli?
1,3 to trochę mało. Ja za radą osoby która na co dzień maluje ustawiam 2-2,2 bar przy malowaniu akrylami. Humbrole odstawiam na bok-długo schną i można się nawdychać oparów.
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#75
Pozwolę sobie nieco odświeżyć wątek. Również przymierzam się do zakupu aerografu i kompresora. W sumie na aero jestem zdecydowany - wybór padł na TG180, natomiast mam problem z doborem kompresora. Który szanowni forumowicze byście polecili? Czy macie jakieś doświadczenie używając któregokolwiek z poniższych? Budżet oczywiście ograniczony do ok. 280zł. Zalety :?: Wady :?: Proszę o opinie.
 

Załączniki

OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#76
Z opinii ludzi, które zebrałem do tej pory zdecydowanie ten drugi. Pierwszy nie ma nawet zbiornika wyrównawczego a poza tym jest tłokowy co powoduje szybkie nagrzewanie oraz głośną pracę.
 
1

12g

Gość
#77
Kamil Kopera napisał(a):
Pierwszy nie ma nawet zbiornika wyrównawczego a poza tym jest tłokowy co powoduje szybkie nagrzewanie oraz głośną pracę.
Powinien mieć membranę gumową robiącą za tłok. Grzeje się (na obudowie jest napisane max 20minut ciągłej pracy), ale głośny aż tak bardzo nie jest.
 

Podobne wątki