• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#49
Przy tych aero to jest jeden pewny sposób na cienkie linie - wyjąć iglicę, zanurzyć w farbie...
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#53
eSeL napisał(a):
Przy tych aero to jest jeden pewny sposób na cienkie linie - wyjąć iglicę, zanurzyć w farbie...
... i przyłożyć do malowanego elementu. Powstanie piękna cienka linia metodą "na styk". ;)
Iglica trochę za gruba. Zrobić z grubszego drutu stalowego łuk, a cięciwę z cienkiego drutu lub lepiej z nici przeznaczonych do szycia skóry (nie mają włosków). Nanieść farbę na nić i "odcisnąć" na malowanym elemencie. Do re do wypukłych powierzchni. Nie nadaję się do wklęsłych.
Metoda sprawdzona. Polecam.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#56
Ponieważ się zupełnie nie znam i nie mam żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, to może kolega coś podlinkuje, nawet na PW. Zaznaczam, że koszt pistoletu musi oscylować w granicy 100zł.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#57
To może i ja poproszę o jakieś sprawdzone modele aerografów, też nastawiałem się na TG-180... :|
 
Reakcje
0 0 0
#58
EW-550, TG-130, FACHOWIEC Professional 0,2 mm.. prawde mówiac bez wzięcia do ręki nie potrafie ocenic, czy te sprzety czymś się od siebie różnią. choć szczerze wątpie by odróżniało je cos prócz ceny i nazwy importera.
czyli w generalnie: dwuunkcyjny, górny zbiornik, regulacja skoku igły, dysza 0,2, szeroka osłona dyszy

przy wiekszym budżecie sugerował bym SL-190.
 

Załączniki

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#60
Ja mam wspomniany kompresor z butlą (z odradzanym) aerografem TG-180 i nie narzekam.
Jakbyś kupował ten zestaw to napisz na maila z zapytaniem o wycenę tego zestawu(w ofercie mają z innym aerografem) http://magma.sklep.pl/pl/
Mnie wyszło trochę taniej niż kupowanie u nich poprzez pośrednika zwanego allegro ;)
 

Podobne wątki