• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

Lxd2-240

Aktywny użytkownik
Reakcje
210 18 4
Witam,
dostałem w spadku areograf ale nie mam do niego kompresora. Wpadłem na pomysł żeby podłączyć go pod kompresor który mam w garażu ;). Znalazłem na znanym portalu aukcyjnym jakieś redukcje ale nie wiem z czym to się je.
areograf.jpg areo 2.jpg
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Gwintowana końcówka przewodu do aerografu szybko złączka dalej. Choć ja bym zrobił szybkozłącze przy aerografie ( jest praktyczniej). Jeszcze powinieneś kupić reduktor ciśnienia w zakresie 2-4Kpa i nawet jakiś prosty osuszacz powietrza (są dostępne w komplecie). To jest minimum.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.068 140 0
Kompresor trochę słaby,.
Na tzw początek może i ujdzie, ale szału nie ma. Jak dla mnie i modeli w 1:160 i 1:72 miał jednak trochę za małe ciśnienie. Dość szybko się nagrzewał, nie ryzykowałem malowania dłużej niż 10 minut?

p.s. nie mam dużej praktyki w malowaniu, ale ten zestaw mam/używałem. Aero zostało, ale kompresor dokupiłem inny.
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Witam, nadszedł ten wiekopomny moment, w którym to i ja szukam aerografu, na allegro właściwie wyboru większego nie ma, przewija się ten zestaw:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-2x-pistolet-malarski-aerograf-z-kompresorem-9321079063

Jeszcze tydzień temu był po 380zł, obecnie 409zł.

W komplecie znajdują się:
- kompresor TC20
- aerograf tg130 z dyszą 0,3
- aerograf tg 138 z dysza 0,3 i dwoma zbiornikami

Jestem malowniczą łamagą, planuję malować tym karton + budynki, żadnych malowań pod mikroskopem, nie ten wzrok i nie te lata ;-)

Budżet w tej okolicy co ten zestaw, czy dostanę coś lepszego? Pytam o gotowe zestawy a nie "idź Pan do Castoramy kup to i tamto, weż lutownicę, wiertarkę, przerób pralkę Franię, starczy na lata" ;)
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.485 17 0
Ja chyba wybrałbym coś takiego:
ZESTAW
Ten drugi aerograf (z całym osprzętem, czyli dwie buteleczki, wężyk, "kapturek" do zbiornika ciśnieniowego i inne drobiazgi) chyba pozostanie nieużywany. Za różnicę w cenie możesz dokupić zbiornik-słoik do czyszczenia, jakąś chemię etc... Tak myślę. może inni też coś podpowiedzą.
Pozdrawiam serdecznie
Paweł
 
Ostatnio edytowane:

Adam_LUB

Nowy użytkownik
Reakcje
33 3 1
Niezły prosty zestaw. Na mój gust kompresor ciut głośny ale daje się wytrzymać. TG130 to dobry chińczyk na proste prace.
TG138 dostajesz do wydmuchiwania kurzu z zakamarków ;)
Dysza 0,3 nie powinna sprawiać kłopotu przy malowaniu emaliami jak i akrylami. Ja uzupelniłbym zestaw o wężyk 1/8 w oplocie z szybkozłączką do TG 130 - gwinty zestawowego wężyka nie wydają mi się zgodne z gwintem aero.
Ewentualne dodatkowe akcesoria można sobie pooglądać tutaj a potem poszukać innych cen :cool:.


Zestaw zapropnowany @Paweł.W-wa ma jeszcze lepszą cenę i praktycznie można od razu siadać i malować.
 
Reakcje
54 0 0
nie chcę tutaj nikogo straszyć, ale właśnie taki chińczyk ze zbiornikem (AS189) pękł mi ostatnio podczas malowania. Kondensat spuszczałem co miesiąc, a i tak powstało skupisko rdzy w zbiorniku, gdzie później pękł. Sprzęt służył mi równo sześć lat.
Jeżeli kupię teraz coś z wyższej półki, to mogę liczyć że w dobrych warunkach takie coś się nie powtórzy?
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
Jak nie chcecie mieć wody w zbiorniku to stosujcie odwadniacze.

No nic nie jest wieczne. Chinczyk czy nie chinczyk psuja sie tak samo.
 

Adam_LUB

Nowy użytkownik
Reakcje
33 3 1
Kilka lat temu przeszedłem ze sklepowego chińczyka na "lodówkowca" produkcji użytkownika z forum Modelwork.
TUTAJ masz link do jednego z jego ogłoszeń. Sprzęt nie jest tani ale wart każdej złotówki. Jeżeli nie ma jego aktualnego ogłoszenia o sprzedaży to można napisać do niego maila z zapytaniem o kompresor.
"Lodówkowiec" jest prawie niesłyszalny, można odpalić w środku nocy i na 100% nie pobudzi użytkowników ;)
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Wolałbym jednak od jakieś firmy, gdzie jest jakaś gwarancja, no i cena wyższa. Hałas nie ma znaczenia dla mnie, w nocy to się śpi a nie maluje ;) Składaki odpadają.
 

Podobne wątki