• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

avecez

Aktywny użytkownik
Ja używam do mycia tego co na zdjęciu i nie mam żadnych kłopotów z aerografem. Maluję akrylami vallejo. Wystarcza na bardzo długo. Polecam.
Farby i podkład rozcieńczasz i czym ?
Być może u mnie farba zbyt dawno nie używana była i zgęstniała na tyle że "bruździ". Druga sprawa to kompresor , daje max ok. 1 bar, ponieważ bez butli jest. Kupiłem nowy aerograf 180S z dyszami 0,2, 0,3, i 0,5. Ale zanim go wypróbuje muszę kupić nowy kompresor z butlą.
Lepszy aerograf kupię jak się trochę nauczę i "rozgryzę" dlaczego ten poprzedni się zatyka. Poszukam też na forum i w necie tematów na temat czym się maluje i czym co rozcieńcza i przy jakich ciśnieniach jakimi farbami ludzie malują. W sumie trochę pooglądałem i poczytałem, widać za mało .

sledz

Aktywny użytkownik
Farby vallejo rozcieńczam thinnerem vallejo 1:1 oraz dodaję opóźniacz flow improver. Kompresor bez butli to trochę za mało. Ciśnienie 1 bar mało pomoże, osobiście mam kompresor ustawiony na 2 bary, wszystko wychodzi w praniu metodą prób i błędów.

Stosunkowo niedawno Tamiya wypuściła linię lakierów w buteleczkach są doskonałe, tak jak ich akryle. Jeśli ktoś ma zamiar malować nieco więcej, lepiej zainwestować w miarę dobry sprzęt. Można zakupić przyzowity areograf Iwata Neo, który na głowę bije chińskie podróbki, jednocześnie jest dużo tańszy niż typowa Iwata.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 34
Techniki modelarskie 21
Techniki modelarskie 48
Techniki modelarskie 17
Techniki modelarskie 4