• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

warto inwestować w takie rzeczy, czy lepiej odpuścić i kupić jakiś tańszy kompresor? Reduktor i odwadniacz plus reszta części może się okazać, że będą to spore koszty i czas potrzebny na modyfikację. Bawić się w to czy lepiej kupić jakiś tani kompresor przeznaczony do modelarstwa?
Duży kompresor w warunkach warsztatowych zawsze się przydaje do wielu zastosowań , niestety wadą jest hałas jaki tworzy, więc jak masz osobne pomieszczenie obok i przewierconą dziurkę w ścianie to jasne, ale zapewne sąsiedzi jeśli ich masz mogą w nocy mieć pewne obiekcje. Ja posiadam 3 jeden podobny stacjonarny 24 litrowy, i drugi własnoręcznie zbudowany na bazie sprężarki z lodówki i 6 litrowej butli po gazie , i ten jest cichy i pozwala malować nocą , oraz 3 z Obi bezolejowy z 3,5 l zbiornikiem przenośny do pompowania opon i przedmuchiwania sprzętów, niestety hałaśliwy 93 dB .
Oczywiście do każdego można zastosować redukcję i podłączyć aerograf.
Zakładając że hałas nie stanowi problemu to kompresor z takim dużym zbiornikiem odwadniaczem i reduktorem sprawdzi się jak najbardziej.
Mam znajomego który mieszka na parterze a kompresor ma w piwnicy , przewód powietrza poprowadził kanałem wentylacyjnym . Urządzenie wyciszył obudową ze sklejki oklejonej jakimś wojłokiem , co umożliwia mu pracę nocami , wcześniej musiał kończyć po 8 bo sąsiedzi mieli zastrzeżenia .
Niestety mieszkanie w bloku ma swoje ograniczenia dlatego używam wersji własnej niemal bezszelestnej.
Sam musisz wybrać co się Tobie bardziej kalkuluje.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 34
Techniki modelarskie 21
Techniki modelarskie 48
Techniki modelarskie 17
Techniki modelarskie 4