• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

PIKO57

Aktywny użytkownik
warto inwestować w takie rzeczy, czy lepiej odpuścić i kupić jakiś tańszy kompresor? Reduktor i odwadniacz plus reszta części może się okazać, że będą to spore koszty i czas potrzebny na modyfikację. Bawić się w to czy lepiej kupić jakiś tani kompresor przeznaczony do modelarstwa?
Duży kompresor w warunkach warsztatowych zawsze się przydaje do wielu zastosowań , niestety wadą jest hałas jaki tworzy, więc jak masz osobne pomieszczenie obok i przewierconą dziurkę w ścianie to jasne, ale zapewne sąsiedzi jeśli ich masz mogą w nocy mieć pewne obiekcje. Ja posiadam 3 jeden podobny stacjonarny 24 litrowy, i drugi własnoręcznie zbudowany na bazie sprężarki z lodówki i 6 litrowej butli po gazie , i ten jest cichy i pozwala malować nocą , oraz 3 z Obi bezolejowy z 3,5 l zbiornikiem przenośny do pompowania opon i przedmuchiwania sprzętów, niestety hałaśliwy 93 dB .
Oczywiście do każdego można zastosować redukcję i podłączyć aerograf.
Zakładając że hałas nie stanowi problemu to kompresor z takim dużym zbiornikiem odwadniaczem i reduktorem sprawdzi się jak najbardziej.
Mam znajomego który mieszka na parterze a kompresor ma w piwnicy , przewód powietrza poprowadził kanałem wentylacyjnym . Urządzenie wyciszył obudową ze sklejki oklejonej jakimś wojłokiem , co umożliwia mu pracę nocami , wcześniej musiał kończyć po 8 bo sąsiedzi mieli zastrzeżenia .
Niestety mieszkanie w bloku ma swoje ograniczenia dlatego używam wersji własnej niemal bezszelestnej.
Sam musisz wybrać co się Tobie bardziej kalkuluje.

PIKO57

Aktywny użytkownik
Zbudowałem ze znalezionych części kompresorek do dorywczych prac .
Elementy:
1-Naprawiona sprężarka z inhalatora.
2-wykorzystana butla od spryskiwacza z manometrem i zaworem nadmiarowym ok 3,4 ATM.
3- fragment butelki od kremu koloryzującego
4- metalowy króciec do wężyka
5- wężyk gumowy
6- złącze do aerografu.

20190225_224500.jpg 20190225_222317.jpg

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 34
Techniki modelarskie 21
Techniki modelarskie 48
Techniki modelarskie 17
Techniki modelarskie 4