• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

AEROGRAF, wybór na lata, czyli co kupić...

Ja kupiłem Harder&Steenbeck Ultra za 260 PLN + kompresor za 300 PLN. Nie chciałem kupować drogiego aerografu na początek ale z drugiej strony nie chciałem również kupować czegoś dziwnie taniego z oszczędności. Jak to mawiała moja babcia... "Jak kupujesz tanio to kupujesz dwa razy".

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Chyba tutaj ktoś wcześniej doradzał aby czyścić części aerografu korzystając z myjki ultradźwiekowej. Mam pytanie w jakim czynniku ? Aerograf używany do farb akrylowych. W wodzie z płynem dedykowanym do myjek ultradźwiękowych ? W Wamodzie do akryli ?

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Chyba tutaj ktoś wcześniej doradzał aby czyścić części aerografu korzystając z myjki ultradźwiekowej. Mam pytanie w jakim czynniku ? Aerograf używany do farb akrylowych. W wodzie z płynem dedykowanym do myjek ultradźwiękowych ? W Wamodzie do akryli ?
Ja rozbieram na części, wrzucam do kubka z rozpuszczalnikiem do akrylu, następnie kubek do myjki zalane ciepłą wodą. 20 minut i wyciągam nowy aerograf. Dodatków mam specjalny czyścik do dysz, taki szpikulec. Polecam. Po wszystkim splokuje wodą i jest git

Przez dwa lata moje prace sporo się wstrzymywały z uwagi na kłopoty z aerografem. Pierwsze modele robiłem jednofunkcyjnym aerografem Adlera z dolnym zbiornikiem.
Uznałem ze warto zaiwestować w lepszy sprzet kupiłem Adlera AD-7770 z dysza 0,25 mm. Miałem z nim mase kłopotów, zapychał mi się, nierównomiernie krył. Nauczyłem się robierać i go czyścić. Zmieniałem rodzaje farb i dalej była lipa. Czasem udawało się coś pomaglować ale zniechecał do modelarstwa. W koncu sie popsuł (bulgotanie w zbiorniku) i pomimo zmian większość cześci nie udało sie nic zrobić. Myśałem o H&S ale zbieram na kompa. Kupiłem TG 180 (chińczyk). Budowa taka sama, sporo zamiennych części. Zdecydowałem się nie tylko ze względu na opinie ale że był tani i miał zamienne dysze. Zainstalowałem dysze 0,3 mm z iglicą (maluję większe powierzchnie) i z dnia na dzień problemy znikneły. Nic sie nie zapycha, stosuję farby vallejo air (ponoć nie za dobre do kartonu bo na bazie wody ale nie narzekam) bez rozcieńczania z opóźniaczem. Farby mieszam najpierw w osobnym słoiczku i wlewam do aerografu. Pewnie rozleci się za rok, i zupełnie nie przypisuję mu jakieś super jakości. Ale może przed wymiana aerografu pomyśleć nad zmiana dyszy, w sprzedaży bywają też i 0,4 mm.

A czy nie lepiej zrobić zbiornik ze starej gasnicy np.5kg do nabycia na złomowisku w cenie czteropaka ewentualnie dwóch, za cenę tej butli można całego lodówkowca zbudować

PIKO57

Aktywny użytkownik
Witam wtrącę swoje 10 gr.
Gaśnica , lub butla gazowa , 12-15 zł na złomowisku, spawacz 10 zł kilka Tulejek z gwintem , 05" 5 zł zawór spustowy 12zł silnik z lodówki jak się trafi - to za darmo..
Reszta presostat 49 zł odwadniacz z regulatorem 30 zł ,parę rurek do podłączenia to wszystko połączone daje cichą dosyć wydajny kompresorek do aerografu.
Jeden zbudowałem działa niezawodnie , drugi w trakcie produkcji.

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
H0e
Ekspert
Witam wtrącę swoje 10 gr.
Gaśnica , lub butla gazowa , 12-15 zł na złomowisku, spawacz 10 zł kilka Tulejek z gwintem , 05" 5 zł zawór spustowy 12zł silnik z lodówki jak się trafi - to za darmo..
Reszta presostat 49 zł odwadniacz z regulatorem 30 zł ,parę rurek do podłączenia to wszystko połączone daje cichą dosyć wydajny kompresorek do aerografu.
Jeden zbudowałem działa niezawodnie , drugi w trakcie produkcji.
To są ceny z dupy, chyba że w Gdyni trwa rozdawnictwo.
I co to jest gwint 05".

Wielkie dzięki Panowie za wszelkie rady...
Mam kolejny problemik... Zakupiłem preostat taki jak na zdjęciu poniżej... Czy ktoś mądry mógłby mi nakreślić, która dziura do czego? mniej więcej wiem jak z zasilaniem elektrycznym. Wiem która rurka do zbiornika sprężonego powietrza. Ale co z resztą... wyprowadzenia obok czerwonego kurka mają takie sprężynujące nasadki i też za bardzo nie wiem jak tam montuje się końcówki węża. Już zupełnie nie mam pomysłu do czego jest wylot z nakrętką znajdujący się obok wejść na kable elektryczne.

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
OKMK Piętrusek
1.Zasilanie z sieci 23V
2.230V na kompresor
3.Przewód ciśnieniowy powietrza do butli
4.Należy tym końcem wkręcić do butli
5.Wyjście pełnego ciśnienia powietrza z butli
6.Wyjście powietrza po reduktorze.
1mk.jpg